Кейбір мемлекеттік мекемелерді қайта ұйымдастыру туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2021 жылғы 13 қыркүйекте № 208 қаулысы
Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 45, 46-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27, 37-баптарына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 130-бабына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесін "Атырау облысы Тілдерді дамыту жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесімен біріктіру жолымен "Атырау облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" (бұдан әрі - Мекеме) мемлекеттік мекемесі болып қайта құрылсын.
2. Алынып тасталды - Атырау облысы әкімдігінің 18.07.2023 № 126 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындардың атаулары өзгертілсін және мемлекеттік қайта тіркеуден өткізілсін.
4. "Атырау облысы Қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының 2-қосымшасында атаулары өзгертілген мемлекеттік мекемелердің ережелері мен атаулары өзгертілген кәсіпорындардың жарлықтарын бекітуге және өзгерістер мен толықтырулар енгізуге өкілеттік берілсін.
5. Мекеменің келесі құрылымы бекітілсін:
1) басшы;
2) басшының орынбасары;
3) мәдениет және өнер мекемелерінің қызметін қамтамасыз ету бөлімі;
4) ономастика бөлімі;
5) тілдерді дамыту және талдау бөлімі;
6) архивтер қызметін қамтамасыз ету бөлімі;
7) мәдени-көпшілік іс-шараларды ұйымдастыру және кадр жұмыстары бөлімі;
8) бухгалтерлік есеп, есептілік және қаржы-экономикалық қызмет бөлімі.
6. Атырау облысы әкімдігінің 2007 жылғы 24 желтоқсандағы № 299 "Облыс әкімиятының 2005 жылғы 19 наурыздағы № 111 "Атырау облысының Тілдерді дамыту жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мәселелері туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы", 2010 жылғы 10 қаңтардағы № 1 "Облыс әкімиятының 2005 жылғы 19 наурыздағы № 111 "Атырау облысының тілдерді дамыту жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мәселелері" қаулысына толықтыру енгізу туралы", 2010 жылғы 18 маусымдағы № 147 "Облыс әкімиятының 2005 жылғы 19 наурыздағы № 111 "Атырау облысының Тілдерді дамыту жөніндегі мемлекеттік мекемесінің мәселелері" қаулысына өзгеріс енгізу туралы", 2012 жылғы 28 желтоқсандағы № 428 "Облыс әкімдігінің 2005 жылғы 19 наурыздағы № 111 "Атырау облысының тілдерді дамыту жөніндегі мемлекеттік мекемесінің мәселелері" қаулысына өзгеріс енгізу туралы", 2013 жылғы 31 мамырдағы № 201 "Облыс әкімдігінің 2005 жылғы 19 наурыздағы №111 "Атырау облысының Тілдерді дамыту жөніндегі мемлекеттік мекемесінің мәселелері" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулыларының, Атырау облысы әкімдігінің 2005 жылғы 19 наурыздағы № 111 "Атырау облысының тілдерді дамыту жөніндегі мемлекеттік мекемесінің мәселелері" қаулысының 2-тармағының, Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 28 маусымдағы № 250 "Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын кейбір мемлекеттік мекемелерді қайта құру туралы" қаулысының 2-тармағының және Атырау облысы әкімдігінің 2017 жылғы 23 мамырдағы № 116 "Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 28 маусымдағы № 250 "Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын кейбір мемлекеттік мекемелерді қайта құру туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысының 1-тармағының 2) тармақшасының күші жойылсын.

О реорганизации некоторых государственных учреждений
Постановление акимата Атырауской области от 13 сентября 2021 года № 208
В соответствии со статьями 45, 46 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 130 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Атырауской области" и государственное учреждение "Управление по развитию языков Атырауской области" путем слияния в государственное учреждение "Управление культуры, развития языков и архивного дела Атырауской области" (далее - Учреждение).
2. Исключен постановлением акимата Атырауской области от 18.07.2023 № 126 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Изменить наименования и провести государственную перерегистрацию государственных учреждений и предприятий согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
4. Уполномочить государственное учреждение "Управление финансов Атырауской области" в установленном законодательством порядке утверждать положения изменивших наименование государственных учреждений и уставы изменивших наименование предприятий, указанных в приложении 2 к настоящему постановлению, и вносить в него изменения и дополнения.
5. Утвердить следующую структуру Учреждения:
1) руководитель;
2) заместитель руководителя;
3) отдел обеспечения деятельности учреждений культуры и исскуства;
4) отдел ономастики;
5) отдел развития языков и анализа;
6) отдел обеспечения деятельности архивов;
7) отдел организаций культурно-массовых мероприятий и кадровой работы;
8) отдел бухгалтерского отчета, отчетности и финансово-экономической службы.
6. Отменить постановления акимата Атырауской области от 24 декабря 2007 года № 299 "О внесении изменений в постановление акимата области от 19 марта 2005 года № 111 "О вопросах государственного учреждения "Управление по развитию языков Атырауской области", от 10 января 2010 года №1 "О внесении дополнения в постановление акимата области от 19 марта 2005 года № 111 "О вопросах государственного учреждения "Управление по развитию языков Атырауской области", от 18 июня 2010 года № 147 "О внесении изменения в постановление акимата области от 19 марта 2005 года № 111 "Вопросы государственного учреждения по развитию языков Атырауской области", от 28 декабря 2012 года № 428 "О внесении изменения в постановление акимата области от 19 марта 2005 года № 111 "Вопросы государственного учреждения по развитию языков Атырауской области", от 31 мая 2013 года № 201 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 19 марта 2005 года № 111 "Вопросы государственного учреждения по развитию языков Атырауской области", пункт 2 постановления акимата Атырауской области от 19 марта 2005 года № 111 "Вопросы государственного учреждения по развитию языков Атырауской области", пункт 2 постановления акимата Атырауской области от 28 июня 2013 года № 250 "О реорганизации некоторых государственных учреждений, финансируемых из областного бюджета" и подпункт 2) пункта 1 постановления акимата Атырауской области от 23 мая 2017 года № 116 "О внесении изменений в постановление акимата Атырауской области от 28 июня 2013 года № 250 "О реорганизации некоторых государственных учреждений, финансируемых из областного бюджета".

7. "Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" және "Атырау облысы Тілдерді дамыту жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемелері заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды алсын.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің орынбасары Б.Қ. Хаменоваға жүктелсін.
9. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Облыс әкімі М. Досмұхамбетов
Атырау облысы әкімдігінің
2021 жылғы 13 қыркүйектегі
№ 208 қаулысына 1-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2021 жылғы 13 қыркүйектегі
№ 208 қаулысымен бекітілген
"Атырау облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
Ескерту. 1-қосымша алынып тасталды - Атырау облысы әкімдігінің 18.07.2023 № 126 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
Атырау облысы әкімдігінің
2021 жылғы 13 қыркүйектегі
№ 208 қаулысына 2-қосымша
Қайта аталатын коммуналдық мемлекеттік мекемелердің тізбесі
Коммуналдық мемлекеттік мекемелердің қазіргі атауы
Коммуналдық мемлекеттік мекемелердің өзгертілген атауы
1
"Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының Ғабдол Сланов атындағы облыстық ғылыми әмбебап кітапхана" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
"Атырау облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасының Ғабдол Сланов атындағы облыстық ғылыми әмбебап кітапхана" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2
"Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының Облыстық балалар кітапханасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
"Атырау облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасының Облыстық балалар кітапханасы" комуналдық мемлекеттік мекемесі
3
Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Атырау облысы тарихи-мәдени мұраны зерттеу орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
"Атырау облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасының Атырау облысы Тарихи-мәдени мұраны зерттеу орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
4
"Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының Атырау облысы мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
"Атырау облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасының Атырау облысы мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
5
"Атырау облысы Тілдерді дамыту жөніндегі басқармасының "Тіл" оқу-әдістемелік орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
"Атырау облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасының "Тіл" оқу-әдістемелік орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қайта аталатын коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар тізбесі
Коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың қазіргі атауы
Коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың өзгертілген атауы
1
"Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының Дина Нұрпейісова атындағы Академиялық қазақ халық аспаптар оркестрі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
"Атырау облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасының Дина Нұрпейісова атындағы Академиялық қазақ халық аспаптар оркестрі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
2
"Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының Нұрмұхан Жантөрин атындағы облыстық филармония" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
"Атырау облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасының Нұрмұхан Жантөрин атындағы облыстық филармония" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
3
"Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының Облыстық Махамбет атындағы Академиялық қазақ драма театры" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
"Атырау облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасының Облыстық Махамбет атындағы Академиялық қазақ драма театры" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
4
"Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының Облыстық ғылыми-әдістемелік халық шығармашылығы мен мәдени демалыс қызметтерін ұйымдастыру орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
"Атырау облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасының Облыстық ғылыми-әдістемелік халық шығармашылығы мен мәдени демалыс қызметтерін ұйымдастыру орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
5
"Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының Атырау облысы Шәймардан Сариев атындағы көркемсурет және қолданбалы сәндік өнер музейі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
"Атырау облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасының Атырау облыстық Шаймардан Сариев атындағы көркемсурет және қолданбалы сәндік өнер музейі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
6
"Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының Атырау облысы тарихи-өлкетану музейі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
"Атырау облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасының Атырау облыстық тарихи-өлкетану музейі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
7
"Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының Махамбет тарихи-өлкетану музейі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны
"Атырау облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасының Махамбет тарихи-өлкетану музейі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны
8
"Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының Қызылқоға тарихи-өлкетану музейі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
"Атырау облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасының Қызылқоға тарихи-өлкетану музейі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
9
"Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының Мақат тарихи-өлкетану музейі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
"Атырау облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасының Мақат тарихи-өлкетану музейі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
10
"Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Атамұра" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
"Атырау облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасының "Атамұра" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны

7. Государственным учреждению "Управление культуры, архивов и документации Атырауской области" и "Управление по развитию языков Атырауской области" в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Атырауской области Хаменову Б.К.
9. Настоящее постановление вступает в силу со дня его подписания.
Аким области Досмухамбетов М.
Приложение 1
к постановлению акимата Атырауской области
от 13 сентября 2021 года № 208
Утвержден
постановлением акимата Атырауской области
от 13 сентября 2021 года № 208
Положение о государственном учреждении "Управление культуры, развития языков и архивного дела Атырауской области"
Сноска. Приложение 1 исключено постановлением акимата Атырауской области от 18.07.2023 № 126 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к постановлению акимата Атырауской области
от 13 сентября 2021 года № 208
Перечень коммунальных государственных учреждений
Действующее наименование коммунальных государственных учреждений
Измененное наименование коммунальных государственных учреждений
1
Коммунальное государственное учреждение "Областная универсальная научная библиотека имени Габдола Сланова Управления культуры, архивов и документации Атырауской области"
Коммунальное государственное учреждение "Областная универсальная научная библиотека имени Габдола Сланова Управления культуры, развития языков и архивного дела Атырауской области"
2
Коммунальное государственное учреждение "Областная детская библиотека Управления культуры, архивов и документации Атырауской области"
Коммунальное государственное учреждение "Областная детская библиотека Управления культуры, развития языков и архивного дела Атырауской области"
3
Коммунальное государственное учреждение "Центр исследования историко-культурного наследия Атырауской области" Управления культуры, архивов и документации Атырауской области"
Коммунальное государственное учреждение "Центр исследования историко-культурного наследия Атырауской области Управления культуры, развития языков и архивного дела Атырауской области"
4
Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Атырауской области Управления культуры, архивов и документации Атырауской области"
Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Атырауской области Управления культуры, развития языков и архивного дела Атырауской области"
5
Коммунальное государственное учреждение "Учебно-методический центр "Тіл" Управления по развитию языков Атырауской области"
Коммунальное государственное учреждение "Учебно-методический центр "Тіл" Управления культуры, развития языков и архивного дела Атырауской области"
Перечень переименуемых коммунальных государственных казенных предприятий
Действующее наименование коммунальных государственных казенных предприятий
Измененное наименование коммунальных государственных казенных предприятии
1
Коммунальное государственное казенное предприятие "Академический оркестр казахских народных инструментов имени Дины Нурпеисовой Управления культуры, архивов и документации Атырауской области"
Коммунальное государственное казенное предприятие "Академический оркестр казахских народных инструментов имени Дины Нурпеисовой Управления культуры, развития языков и архивного дела Атырауской области"
2
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областная филармония имени Нурмухана Жантурина Управления культуры, архивов и документации Атырауской области"
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областная филармония имени Нурмухана Жантурина Управления культуры, развития языков и архивного дела Атырауской области"
3
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной Академический казахский драматический театр имени Махамбета Управления культуры, архивов и документации Атырауской области"
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной Академический казахский драматический театр имени Махамбета Управления культуры, развития языков и архивного дела Атырауской области"
4
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной центр по организации научно-методической работы народного творчества и культурно-досуговой деятельности Управления культуры, архивов и документации Атырауской области"
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной центр по организации научно-методической работы народного творчества и культурно-досуговой деятельности Управления культуры, развития языков и архивного дела Атырауской области"
5
Коммунальное государственное казенное предприятие "Музей художественного и декоративно-прикладного искусства Атырауской области имени Шаймардана Сариева Управления культуры, архивов и документации Атырауской области"
Коммунальное государственное казенное предприятие "Музей художественного и декоративно-прикладного искусства Атырской области имени Шаймардана Сариева Управления культуры, развития языков и архивного дела Атырауской области"
6
Коммунальное государственное казенное предприятие "Историко-краеведческий музей Атырауской области Управления культуры, архивов и документации Атырауской области"
Коммунальное государственное казенное предприятие "Историко-краеведческий музей Атырауский области Управления культуры, развития языков и архивного дела Атырауской области"
7
Коммунальное государственное казенное предприятие "Махамбетский историко-краеведческий музей Управления культуры, архивов и документации Атырауской области"
Коммунальное государственное казенное предприятие "Махамбетский историко-краеведческий музей Управления культуры, развития языков и архивного дела Атырауской области"
8
Коммунальное государственное казенное предприятие "Кызылкогинский историко-краеведческий музей Управления культуры, архивов и документации Атырауской области"
Коммунальное государственное казенное предприятие "Кызылкогинский историко-краеведческий музей Управления культуры, развития языков и архивного дела Атырауской области"
9
Коммунальное государственное казенное предприятие "Макатский историко-краеведческий музей управления культуры, архивов и документации Атырауской области"
Коммунальное государственное казенное предприятие "Макатский историко-краеведческий музей Управления культуры, развития языков и архивного дела Атырауской области"
10
Коммунальное государственное казенное предприятие "Атамура" Управления культуры, архивов и документации Атырауской области"
Коммунальное государственное казенное предприятие "Атамура" Управления культуры, развития языков и архивного дела Атырауской области"