2022-2024 жылдарға арналған Индер ауданының ауылдық округтерінің және Индербор кентінің бюджеттері туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 80-VII шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 11 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2022-2024 жылдарға арналған Индер ауданының ауылдық округтерінің және Индербор кентінің бюджеттерінің жобаларын қарап, VІІ шақырылған Индер аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Жарсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 111 634 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 716 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 94 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 107 824 мың теңге;
2) шығындар – 112 665 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 031 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 031 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 031 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 164-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2022-2024 жылдарға арналған Өрлік ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 89 863 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 710 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 265 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 84 888 мың теңге;
2) шығындар – 91 372 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О бюджетах сельских округов и поселка Индербор Индерского района на 2022-2024 годы
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 30 декабря 2021 года № 80-VII
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 11 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проекты бюджетов сельских округов и поселка Индербор Индерского района на 2022-2024 годы, Индерский районный маслихат VІI созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жарсуатского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 111 634 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 716 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 94 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 107 824 тысяч тенге;
2) затраты – 112 665 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 031 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 031 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 031 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2022 № 164-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет Орликовского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 89 863 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 710 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 265 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 84 888 тысяч тенге;
2) затраты – 91 372 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

1) кірістер – 107 833 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 634 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 300 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 105 899 мың теңге;
2) шығындар – 108 395 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 562 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 562 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 562 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 164-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
8. 2022 жылға арналған кент және ауылдық округтер бюджетінде аудандық бюджеттен 553 511 мың теңге көлемінде субвенциялар көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Индербор кенті - 211 057 мың теңге;
Есбол ауылдық округі - 70 851 мың теңге;
Көктоғай ауылдық округі - 55 993 мың теңге;
Өрлік ауылдық округі - 42 689 мың теңге;
Елтай ауылдық округі - 51 523 мың теңге;
Жарсуат ауылдық округі - 59 709 мың теңге;
Бөдене ауылдық округі - 61 689 мың теңге көзделгені ескерілсін.
9. 2022 жылға арналған кент және ауылдық округтер бюджетінде аудандық бюджеттен Жарсуат ауылдық округіне 20 000 мың теңге көлемінде нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін.
10. 2022 жылға арналған кент және ауылдық округтер бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттен 1 127 549 мың теңге көлемінде нысаналы ағымдағы трансферттер, оның ішінде:
Индербор кенті – 331 242 мың теңге;

1) доходы – 107 833 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 634 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 300 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 105 899 тысяч тенге;
2) затраты – 108 395 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 562 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 562 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 562 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2022 № 164-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Предусмотреть на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов в сумме - 553 511 тысяч тенге, в том числе:
поселок Индербор - 211 057 тысяч тенге;
Есболский сельский округ - 70 851 тысяч тенге;
Коктогайский сельский округ - 55 993 тысяч тенге;
Орликовский сельский округ - 42 689 тысяч тенге;
Елтайский сельский округ - 51 523 тысяч тенге;
Жарсуатский сельский округ - 59 709 тысяч тенге;
Боденевский сельский округ - 61 689 тысяч тенге.
9. Учесть, что в бюджетах поселка и сельских округов на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета в Жарсуатский сельский округ - 20 000 тысяч тенге.
10. Учесть, что в бюджетах поселка и сельских округов на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского и областного бюджета в сумме – 1 127 549 тысяч тенге, в том числе:
поселок Индербор – 331 242 тысяч тенге;

Есбол ауылдық округі – 552 056 мың теңге;
Көктоғай ауылдық округі – 19 258 мың теңге;
Өрлік ауылдық округі – 42 199 мың теңге;
Елтай ауылдық округі – 90 469 мың теңге;
Жарсуат ауылдық округі – 48 115 мың теңге;
Бөдене ауылдық округі – 44 210 мың теңге көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 164-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).

Есболский сельский округ – 552 056 тысяч тенге;
Коктогайский сельский округ – 19 258 тысяч тенге;
Орликовский сельский округ – 42 199 тысяч тенге;
Елтайский сельский округ – 90 469 тысяч тенге;
Жарсуатский сельский округ – 48 115 тысяч тенге;
Боденевский сельский округ – 44 210 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2022 № 164-VII (вводится в действие с 01.01.2022).