2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14/3-VII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2 тармағына, 75 - бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 507 852,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –119 731,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 388 121,0 мың теңге;
2) шығындар – 517 176,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 324,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 324,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 324,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 10.10.2022 № 24/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджетінде 69 352,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған қала бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
3 Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласы бюджетінде 318 769,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 10.10.2022 № 24/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
4. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Первомайский кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 74 136,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 22 163,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 51 973,0 мың теңге;

О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2022-2024 годы
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2021 года № 14/3-VII
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 507 852,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 119 731,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 388 121,0 тысяча тенге;
2) затраты – 517 176,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 324,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 324,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 324,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.10.2022 № 24/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет города на 2022 год в сумме 69 352,0 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 318 769,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.10.2022 № 24/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Утвердить бюджет поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 74 136,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 22 163,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 51 973,0 тысячи тенге;

2) шығындар – 74 300,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 тенге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 164,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 164,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 164,0 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 10.10.2022 № 24/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
5. Первомайский кентінің бюджетінде 45 341,0 мың теңге сомасында 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен кент бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
6. Шемонаиха ауданы Первомайский кентінің бюджетінде 6 632,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 10.10.2022 № 24/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
7. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 141 323,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 23 508,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 160,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 117 655,0 мың теңге;
2) шығындар – 145 742,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 тенге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 419,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 419,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 419,9 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 10.10.2022 № 24/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
8. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 48 838,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған кент бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.

2) затраты – 74 300,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -164,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 164,0 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 164,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.10.2022 № 24/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Учесть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка на 2022 год в сумме 45 341,0 тысяча тенге.
6. Предусмотреть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 6 632,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.10.2022 № 24/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Утвердить бюджет поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1)доходы – 141 323,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 23 508,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 160,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 117 655,0 тысяч тенге;
2) затраты – 145 742,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 419,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 419,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 419,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.10.2022 № 24/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Учесть в бюджете поселка Усть - Таловка Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка на 2022 год в сумме 48 838,0 тысяч тенге.

9. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 68 817,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі көзделсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 10.10.2022 № 24/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
10. Алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 13.04.2022 № 17/2-VII шешімімен. (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
11. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 137 166,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 61 086,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 76 080,0 мың теңге;
2) шығындар – 139 387,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) –- 2 221,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 221,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 221,0 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 10.10.2022 № 24/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
12. Вавилон ауылдық округінің бюджетінде 3 708,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
13. Вавилон ауылдық округінің бюджетінде 72 372,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 10.10.2022 № 24/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
14. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 77 592,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер – 6 495,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

9. Предусмотреть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 68 817,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.10.2022 № 24/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
10. Исключен решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.04.2022 № 17/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
.11. Утвердить бюджет Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 137 166,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 61 086,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 76 080,0 тысяч тенге;
2) затраты – 139 387,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 221,0 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 2 221,0 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 221,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.10.2022 № 24/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
12. Учесть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2022 год в сумме 3 708,0 тысяч тенге.
13. Предусмотреть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 72 372,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.10.2022 № 24/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
14. Утвердить бюджет Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 77 592,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 495,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;

трансферттер түсімі – 71 097,0 мың теңге;
2) шығындар – 78 569,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер– 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 977,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 977,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 977,6 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 10.10.2022 № 24/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
15. Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджетінде 34 159,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
16. Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджетінде 36 938,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 10.10.2022 № 24/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
17. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –175 807,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 261,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 158,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 169 388,0 мың теңге;
2) шығындар – 178 066,8 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 259,8 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 259,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 259,8 мың теңге.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 10.10.2022 № 24/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).

поступления трансфертов – 71 097,0 тысяч тенге;
2) затраты – 78 569,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 977,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 977,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 977,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.10.2022 № 24/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
15. Учесть в бюджете Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2022 год в сумме 34 159,0 тысяч тенге.
16. Предусмотреть в бюджете Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 36 938,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.10.2022 № 24/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
17. Утвердить бюджет Волчанского сельского округа Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1)доходы – 175 807,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 261,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 158,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основног о капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 169 388,0 тысяч тенге;
2) затраты – 178 066,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 259,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 259,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 259,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.10.2022 № 24/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).

18. Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджетінде 35 701,0мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
19. Волчанка ауылдық округінің бюджетінде 133 687,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 10.10.2022 № 24/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
20. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 91 522,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 886,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 83 636,0 мың теңге;
2) шығындар – 93 181,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 659,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 659,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 659,7 мың теңге.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 29.07.2022 № 21/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
21. Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджетінде 34 261,0мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
22. Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджетінде 49 375,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 29.07.2022 № 21/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
23. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 105 925,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 31 929,0 мың теңге;

18. Учесть в бюджете Волчанского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2022 год в сумме 35 701,0 тысяча тенге.
19. Предусмотреть в бюджете Волчанского сельского округа на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 133 687,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.10.2022 № 24/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
20. Утвердить бюджет Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 91 522,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 886,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 83 636,0 тысяч тенге;
2) затраты – 93 181,7 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 659,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 659,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 659,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 20 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.07.2022 № 21/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
21. Учесть в бюджете Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2022 год в сумме 34 261,0 тысяча тенге.
22. Предусмотреть в бюджете Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 49 375,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.07.2022 № 21/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
23. Утвердить бюджет Зевакинского сельского округа Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 105 925,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31 929,0 тысяч тенге;

27. Каменевский ауылдық округінің бюджетінде 32 821,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
28. Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджетінде 18 523,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 10.10.2022 № 24/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
29. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 338,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 616,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 46 722,0 мың теңге;
2) шығындар – 52 082,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 744,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 744,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 744,0 мың теңге.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 10.10.2022 № 24/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
30. Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджетінде 30 221,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
31. Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджетінде 16 501,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 10.10.2022 № 24/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
32. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67 952,0 мың теңге, оның ішінде:

27. Учесть в бюджете Каменевского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2022 год в сумме 32 821,0 тысяча тенге.
28. Предусмотреть в бюджете Каменевского сельского округа Шемонаихинского района на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 18 523,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 28 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.10.2022 № 24/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
29. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 338,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 616,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 46 722,0 тысяч тенге;
2) затраты – 52 082,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 744,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 744,0 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 744,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 29 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.10.2022 № 24/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
30. Учесть в бюджете Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2022 год в сумме 30 221,0 тысяча тенге.
31. Предусмотреть в бюджете Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 16 501,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 31 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.10.2022 № 24/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
32. Утвердить бюджет Разинского сельского округа Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 952,0 тысячи тенге, в том числе:

33. Разин ауылдық округінің бюджетінде 28 890,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
34. Разин ауылдық округінің бюджетінде 34 026,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
Ескерту. 34-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 10.10.2022 № 24/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).

33. Учесть в бюджете Разинского сельского округа объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2022 год в сумме 28 890,0 тысяч тенге.
34. Предусмотреть в бюджете Разинского сельского округа объем бюджетных трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2022 год в сумме 34 026,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 34 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.10.2022 № 24/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).

35. Осы шешім 2022 жылғы 01 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шемонаиха аудандық мәслихатының хатшысы М. Желдыбаев
Шемонаиха
аудандық мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 14/3-VII шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 26/3-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кішi сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

35. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Шемонаихинского районного маслихата М. Желдыбаев
Приложение 1
к решению Шемонаихинского
районного маслихата
от 28 декабря 2021 года
№ 14/3-VII
Бюджет города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 30.11.2022 № 26/3-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ