Қалалық мәслихаттың 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/9-7 "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қосшы қаласы мәслихатының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 121/24-7 шешімі
Қосшы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қалалық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/9-7 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8501 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022–2024 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 306 906,4 мың теңге;
салықтық түсімдер – 776 560,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 54 059,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 379,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 456 906,4 мың теңге;
2) шығындар – 9 418 691,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 111 785,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 111 785,4 мың теңге.";

О внесении изменений в решение городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 35/9-7 "О городском бюджете на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Косшы Акмолинской области от 6 декабря 2022 года № 121/24-7
Маслихат города Косшы РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата "О городском бюджете на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 35/9-7 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8501) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 306 906,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 776 560,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 54 059,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 19 379,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 456 906,4 тысяч тенге;
2) затраты – 9 418 691,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 111 785,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 111 785,4 тысяч тенге";

175,0
15
Трансферттер
3 097,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 097,4
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
3 097,4
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
- 111 785,4
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
111 785,4
Қалалық мәслихатының
2022 жылғы 6 желтоқсандағы
№121/24-7 шешіміне
2-қосымша
Қалалық мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 35/9-7 шешіміне
4 қосымша
2022 жылға арналған Қосшы қаласының бюджетiне республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома мың теңге
1
2
Барлығы
3 577 606,4
Ағымдағы нысаналы трансферттер
3 577 606,4
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
4 835,1
Қосшы қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
163 916,9
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
45 181,5
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
11 019,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
21 111,4
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
86 142,0
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
463,0
Қосшы қаласының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 400 000,0
Қосшы қаласының кіреберіс жолымен кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
3 400 000,0
Қосшы қаласының ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
8 648,2
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
8 648,2
Қосшы қаласының мәслихат аппараты
206,2
Мәслихат депутаттары қызметінінің тиімділігін арттыруға
206,2
Қалалық мәслихатының
2022 жылғы 6 желтоқсандағы
№121/24-7 шешіміне
3-қосымша
Қалалық мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 35/9-7 шешіміне
5-қосымша
2022 жылға арналған Қосшы қаласының бюджетiне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома мың теңге
1
2
Барлығы
2 479 300,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2 145 722,0
оның iшiнде:
Қосшы қаласының атқарушы органдарын ұстауға
580 100,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1 154,0
Мемлекеттік қызметшілердің еңбекақы төлеміне

175,0
15
Трансферты
3 097,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 097,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
3 097,4
V. Дефицит (профицит) бюджета
- 111 785,4
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
111 785,4
Приложение 2 к решению
городского маслихата
от 6 декабря 2022 года
№ 121/24-7
Приложение 4 к решению
городского маслихата
от 23 декабря 2021 года
№ 35/9-7
Целевые трансферты из республиканского бюджета бюджету города Косшы на 2022 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
3 577 606,4
Целевые текущие трансферты
3 577 606,4
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4 835,1
Отдел занятости и социальных программ города Косшы
163 916,9
На выплату государственной адресной социальной помощи
45 181,5
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
11 019,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
21 111,4
На развитие продуктивной занятости
86 142,0
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
463,0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Косшы
3 400 000,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог с подъездной дороги в городе Косшы
3 400 000,0
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта города Косшы
8 648,2
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
8 648,2
Аппарат маслихата города Косшы
206,2
На повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
206,2
Приложение 3 к решению
городского маслихата
от 6 декабря 2022 года
№ 121/24-7
Приложение 5 к решению
городского маслихата
от 23 декабря 2021 года
№ 35/9-7
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета бюджету города Косшы на 2022 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
2 479 300,0
Целевые текущие трансферты
2 145 722,0
в том числе:
На содержание исполнительных органов города Косшы
580 100,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 154,0
На оплату труда государственных служащих

25 828,0
Қосшы қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24 786,2
Мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
9 422,9
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды
2 649,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
2 826,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
1 804,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 296,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға "Ұрпақтар келісімшарты"
460,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға "Алғашқы жұмыс орны" жобасы
735,0
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек толеуге
153,2
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
306,3
Бюджетті жоспарлау модулінің бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге
750,0
Қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша демеу-қаржы шығындарын өтеуге
1 383,8
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күніне орай біржолғы материалдық көмек төлеуге
1 000,0
Қосшы қаласының ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
12 200,0
Қосшы мәдениет ұйымы үшін ГАЗ А65R35 микроавтобусты сатып алуға
12 200,0
Қосшы қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
702 926,4
Қосшы қаласы, скверлерді жайластыру
30 000,0
Қосшы қаласында спорттық құрал-жабдықтары бар балаларға арналған кешенді алаңдарды орнату
18 488,9
Қосшы қаласында 2 балалар алаңын орнату
28 593,6
Қосшы қаласы, контейнерлік алаңдарды орнату
29 120,0
Қосшы қаласындағы орталық қазандықты ағымдағы жөндеу
150 000,0
Қосшы қаласы "Лесная поляна" тұрғын алабын электрмен жабдықтау желілерін ағымдағы жөндеу
21 668,1
Ақмола облысы Қосшы қаласы электрмен жабдықтау желілерін ағымдағы жөндеу 1 пуск кешені
7 504,0
Қосшы қаласында электрмен қамтуды техникалық қызмет көрсету
5 928,6
Қосшы қаласында қосымша балалар алаңын орнату (7 алаң)
53 511,2
Ақмола облысының Қосшы қаласында кәріздік сорғыш станциясын ағымдағы жөндеу
85 847,3
Ақмола облысының Қосшы қаласында суды бұру желілерін ағымдағы жөндеу
17 360,0
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың 2022-2023 жылдарға жылу беру мезгіліне дайындалуға (көмір сатып алу)
159 928,7
Қосшы қаласының қазандығы үшін қазандық агрегаттарын сатып алу
45 248,0
Қосшы қаласының блок-модульді қазандығын сатып алу
49 728,0
Қосшы қаласының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
742 112,0
Қосшы қаласы, қысқы күтіп ұстау - қарды тазалау
150 000,0
Қосшы қаласының Республика көшесін орташа жөндеу

25 828,0
Отдел занятости и социальных программ города Косшы
24 786,2
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
9 422,9
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
2 649,0
На обеспечение льготного проезда
2 826,0
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
1 804,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 296,0
На развитие продуктивной занятости по проекту "Контракт поколений"
460,0
На развитие продуктивной занятости по проекту "Первое рабочее место"
735,0
На оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
153,2
На единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию Дня Победы в Великой отечественной войне
306,3
На внедрение единой информационной площадки модуля планирования бюджета
750,0
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов
1 383,8
На выплату единовременной материальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне
1 000,0
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта города Косшы
12 200,0
На приобретение микроавтобуса ГАЗ А65R35 для Косшынского Дома культуры
12 200,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции города Косшы
702 926,4
Обустройство скверов, город Косшы
30 000,0
Установка комплексных площадок – детские со спортивным инвентарем в городе Косшы
18 488,9
Установка 2-х детских площадок в городе Косшы
28 593,6
Установка контейнерных площадок, город Косшы
29 120,0
Текущий ремонт центральной котельной в городе Косшы
150 000,0
Текущий ремонт сетей электроснабжения ЖМ "Лесная поляна" города Косшы
21 668,1
Текущий ремонт сетей электроснабжения в городе Косшы Акмолинской области, 1 пусковой комплекс
7 504,0
Техническое обслуживание электроснабжения в городе Косшы
5 928,6
Установка дополнительных детских площадок в городе Косшы (7 площадок)
53 511,2
Текущий ремонт канализационной насосной станции в городе Косшы Акмолинской области
85 847,3
Текущий ремонт сетей водоотведения города Косшы Акмолинской области
17 360,0
На подготовку к отопительному сезону на 2022-2023 годы теплоснабжающим предприятиям (приобретение угля)
159 928,7
Приобретение котлоагрегатов для котельной города Косшы
45 248,0
Приобретение блочно-модульной котельной города Косшы
49 728,0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Косшы
742 112,0
Зимнее содержание – уборка снега, город Косшы
150 000,0
Средний ремонт ул. Республика города Косшы

309 752,2
Қосшы қаласы көшелерінің жолдарын себу мен тегістеу
100 000,0
Қосшы қ. көшелері мен орамішілік аумақтарды ағымдағы ұстау
100 000,0
Қосшы қаласында "Лесная Поляна" тұрғын алабын ішкі кварталдық өту жолдарын ағымдағы жөндеу
50 000,0
Қосшы қаласында "Лесная Поляна" тұрғын алабын су өткізу науаларын орнату
32 359,8
Қосшы қаласының жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
56 615,4
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен бас жоспарларды, даму және құрылыс салу схемаларын әзірлеуге
56 615,4
Дамытуға трансферттер
233 578,0
оның iшiнде:
Қосшы қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7 000,0
Қосшы қаласында электрмен қамту желілерінің құрылысына ЖСҚ әзірлеу (4 кезек)
7 000,0
Қосшы қаласының құрылыс бөлімі
226 578,0
Ақмола облысы, Қосшы қаласында орналасқан көп пәтерлі тұрғын үй кешені, 018 есептік орам, жер учаскесі 1160. Бас жоспар. Түзету.
138 576,0
Қосшы қаласында әкімшілік ғимараттың құрылысына ЖСҚ әзірлеу (1 позиция)
6 001,0
Қосшы қаласында әкімшілік ғимараттың құрылысына ЖСҚ әзірлеу (2 позиция)
6 001,0
Қосшы қаласында Мәдениет үйінің құрылысына ЖСҚ әзірлеу (байлау)
6 000,0
Ақмола облысы, Қосшы қаласы, 018 есептік квартал, №408/61 участок мекенжайы бойынша орналасқан жалпы білім беретін мектепке сыртқы инженерлік желілер салу
70 000,0
Бюджеттік кредиттер
100 000,0
оның iшiнде:
Қосшы қаласының құрылыс бөлімі
100 000,0
Ішкi нарықта айналым үшiн облыстың жергілікті атқарушы органдарымен шығарылатын, мемлекеттiк құнды қағаздар шығарылымынан түсетін мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыру үшін кредиттер
100 000,0

309 752,2
Отсыпка и грейдирование дорог улиц города Косшы
100 000,0
Текущее содержание улиц и внутриквартальных территорий города Косшы
100 000,0
Текущий ремонт внутриквартальных проездов ЖМ "Лесная поляна" города Косшы
50 000,0
Устройство водопропускных лотков в ЖМ "Лесная поляна" города Косшы
32 359,8
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства города Косшы
56 615,4
На разработку генеральных планов с проектом детальной планировки, схем развития и застройки
56 615,4
Трансферты на развитие
233 578,0
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции города Косшы
7 000,0
Разработка ПСД на строительство сетей электроснабжения города Косшы (4 очередь)
7 000,0
Отдел строительства города Косшы
226 578,0
Многоквартирный жилой комплекс, расположенный Акмолинская область, город Косшы, учетный квартал 018, земельный участок 1160. Генеральный план. Корректировка.
138 576,0
Разработка ПСД на строительство административного здания в г.Косшы (позиция 1)
6 001,0
Разработка ПСД на строительство административного здания в г.Косшы (позиция 2)
6 001,0
Разработка ПСД, строительство Дома культуры (привязка) города Косшы
6 000,0
Строительство наружных инженерных сетей к общеобразовательной школе, расположенной по адресу: Акмолинская область, г.Косшы, 018 учетный квартал, участок №408/61
70 000,0
Бюджетные кредиты
100 000,0
в том числе:
Отдел строительства города Косшы
100 000,0
Кредиты для финансирования строительства жилья в рамках реализации государственных и правительственных программ от выпуска государственных ценных бумаг, выпускаемых местными исполнительными органами области, для обращения на внутреннем рынке
100 000,0