Ақкөл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № С 14-1 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 11 қазандағы № С 27-1 шешімі
Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақкөл аудандық мәслихаттың "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № С 14-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26064 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 338 943,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 800 331,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 239,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 342 358,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 186 014,6 мың теңге;
2) шығындар – 6 190 805,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 1 676,4 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 12 000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 323,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – 146 461,2 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – -146 461,2 мың теңге.";
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Аудандық бюджетте 2022 жылға арналған жергілікті атқарушы органның жоғары бюджеттің алдында 10 323,6 мың теңге сомасында қарыз өтелуі ескерілсін.";
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Ауданның 2022 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 3 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";

О внесении изменений в решение Аккольского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № С 14-1 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 11 октября 2022 года № С 27-1
Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аккольского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № С14-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26064), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 338 943,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 800 331,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 239,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 342 358,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 186 014,6 тысяч тенге;
2) затраты – 6 190 805,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 676,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 12 000,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 323,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 146 461,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -146 461,2 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом в сумме 10 323,6 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 3 000,0 тысяч тенге.";

6 571,4
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 571,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
461 905,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
461 905,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 690,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
141 678,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21 502,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12 750,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
126,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
52 320,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
624,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
335,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
87 092,9
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
19 928,6
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 716,8
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
41 719,5
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 135,8
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13 135,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
150,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
561 905,8
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
318 099,5
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
205 083,4
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
113 016,1
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
243 806,3
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
201 292,8
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

6 571,4
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 571,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
461 905,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
461 905,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53 690,3
002
Программа занятости
141 678,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 502,0
005
Государственная адресная социальная помощь
12 750,0
006
Оказание жилищной помощи
126,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
52 320,8
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
624,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
335,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
87 092,9
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
19 928,6
021
Капитальные расходы государственного органа
3 716,8
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41 719,5
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
13 135,8
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13 135,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
150,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
561 905,8
467
Отдел строительства района (города областного значения)
318 099,5
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
205 083,4
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
113 016,1
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
243 806,3
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
201 292,8
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

913 661,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
289 097,8
оның iшiнде:
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
64 574,0
Ақкөл ауданы аппаратының мәслихаты
2 371,0
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға берілетін
2 371,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
203 325,8
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
20 177,8
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
115 649,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
10 100,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
7 467,0
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
49 932,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
17 393,0
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
17 393,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
1 434,0
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға
1 434,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
612 564,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
60 000,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
60 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
552 564,0
Көлік инфрақұрылымын дамыту
552 564,0
Бюджеттік кредиттер
12 000,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12 000,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
12 000,0
Ақкөл аудандық мәслихатының
2022 жылғы 11 қазандағы
№ С 27-1 шешіміне
3-қосымша
Ақкөл аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ С 14-1 шешіміне
5-қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен аудан бюджетiне нысаналы трансферттер
Атауы
Сома мың теңге
1
2
Барлығы
1 398 389,4
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 246 081,9
оның iшiнде:
Мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеуге
80 000,0
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге

913 661,8
Целевые текущие трансферты
289 097,8
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
64 574,0
Аппарат Аккольского районного маслихата
2 371,0
На повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
2 371,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
203 325,8
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
20 177,8
На развитие продуктивной занятости
115 649,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
10 100,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 467,0
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
49 932,0
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
17 393,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
17 393,0
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
1 434,0
На увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта
1 434,0
Целевые трансферты на развитие
612 564,0
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
60 000,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
60 000,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
552 564,0
На развитие транспортной инфраструктуры
552 564,0
Бюджетные кредиты
12 000,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12 000,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
12 000,0
Приложение 3 к решению
Аккольского районного
маслихата от 11 октября
2022 года № С 27-1
Приложение 5 к решению
Аккольского районного
маслихата от 24 декабря
2021 года № С 14-1
Целевые трансферты из областного бюджета бюджету района на 2022 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
1 398 389,4
Целевые текущие трансферты
1 246 081,9
в том числе:
На оплату труда государственных служащих
80 000,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

2 834,0
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
150 000,0
"Smart Aqkol" коммуналдық мемлекеттік мемемесін қамтамасыз етуге
150 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 491,3
Бюджетті жоспарлау модулінің бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге берілетін
750,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
12 182,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
468,0
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
8 268,5
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
11 976,0
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
7 553,0
Қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша демеу-қаржы шығындарын өтеуге
1 323,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
21 502,0
"Алғашқы жұмыс орны" жобасын іске асыруға
1 482,0
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасын іске асыруға
230,0
Ұлы Отан соғысындағы ардагерлеріне Жеңіс Күніне орай біржолғы материалдық көмек төлеуге
1 000,0
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
459,5
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек
2 297,3
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
126 562,6
Спорт объектілерін жөндеуге
87 846,6
Спорттық жабдықтарды орнату
38 716,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 378,0
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
1 378,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
17 714,8
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен бас жоспарларды, даму және құрылыс салу схемаларын әзірлеуге
17 714,8
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
438 674,7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
93 380,0
Автомобиль жолдарын жөндеуге әзірлеуге
286 470,8
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
58 823,9
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
359 426,5
Мәдениет объектілерін жөндеуге
359 426,5
Нысаналы даму трансферттерi
152 307,5
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
152 307,5
Коммуналдық тұрғын үй қорын салу үшін

2 834,0
Аппарат акима района (города областного значения)
150 000,0
На содержание коммунальное государственное учреждение "SmartAqkol"
150 000,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 491,3
На внедрение единой информационной площадки модуля планирования бюджета
750,0
На обеспечение льготного проезда
12 182,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
468,0
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
8 268,5
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
11 976,0
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
7 553,0
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов
1 323,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности.
21 502,0
На развитие продуктивной занятости по проекту "Первое рабочее место"
1 482,0
На развитие продуктивной занятости по проекту "Контракт поколений"
230,0
На выплату единовременной материальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне
1 000,0
На единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию Дня Победы в Великой отечественной войне
459,5
На оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
2 297,3
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
126 562,6
На ремонт объектов спорта
87 846,6
Установка спортивных площадок
38 716,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 378,0
На увеличение размера подъемного пособия
1 378,0
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
17 714,8
На разработку генеральных планов с проектом детальной планировки, схем развития и застройки
17 714,8
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
438 674,7
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
93 380,0
На ремонт автомобильных дорог
286 470,8
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
58 823,9
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
359 426,5
На ремонт объектов культуры
359 426,5
Целевые трансферты на развитие
152 307,5
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
152 307,5
На строительство жилья коммунального жилищного фонда