Астрахан аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С-17-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 3 қарашадағы № 7С-31-2 шешімі
Астрахан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астрахан аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С-17-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 162207 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022 – 2024жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4095739,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер -730732,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 37138,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 8266,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 3319602,6 мың теңге;
2) шығындар - 4121702,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 35642,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 64323,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 28680,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 27534,2 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 27534,2 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -89139,3мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -89139,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 және 4-қосымшалары осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астрахан аудандық мәслихатының хатшысы М.Қожахмет
Астрахан аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 3 қарашадағы
№ 7С-31-2 шешіміне
1 қосымша
Астрахан аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7С-17-2 шешіміне
1 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

О внесении изменений в решение Астраханского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 7С-17-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 3 ноября 2022 года № 7С-31-2
Астраханский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Астраханского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 7С-17-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 162207) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022 – 2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 4095739,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 730732,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 37138,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 8266,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3319602,6 тысяч тенге;
2) затраты - 4121702,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 35642,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 64323,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 28680,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 27534,2 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 27534,2 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -89139,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 89139,3 тысяч тенге.";
приложения 1 и 4 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Астраханского районного маслихата М.Қожахмет
Приложение 1 к решению
Астраханского районного
маслихата от 3 ноября
2022 года № 7С-31-2
Приложение 1 к решению
Астраханского районного
маслихата от 23 декабря
2021 года № 7С-17-2
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

154447,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53876,3
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1025,4
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1728,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
97816,8
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
16455,9
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16455,9
02
Қорғаныс
26451,5
122
ААудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
26451,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4726,9
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9872,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
11852,6
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2770,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2770,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2770,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
355670,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
355670,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44628,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
119181,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
38822,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
30193,3
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1680,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21409,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
674,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
390,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
3539,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

154447,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
53876,3
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1025,4
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1728,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
97816,8
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
16455,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
16455,9
02
Оборона
26451,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
26451,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4726,9
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9872,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
11852,6
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2770,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2770,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2770,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
355670,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
355670,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44628,9
002
Программа занятости
119181,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
38822,0
005
Государственная адресная социальная помощь
30193,3
006
Оказание жилищной помощи
1680,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21409,6
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
674,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
390,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3539,7
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

462816,9
Берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
398493,9
оның ішінде
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге, оның ішінде
республикалық бюджет қаражаты есебінен
21143,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
23276,0
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
755,9
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
755,9
Қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
187202,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға, оның ішінде
республикалық бюджет қаражаты есебінен
35387,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
77217,0
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, оның ішінде
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдары кеңейту, ақпаратты Брайль қарпімен енгізу/шығару арқылы сөйлеу синтезі бар портативтік тифлокомпьютер
5137,0
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозы бар мүгедек балаларды бір рет пайдаланылатын катетерлермен қамтамасыз ету
5252,0
санаторий-курорттық емдеу
700,0
Стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары мемлекеттік ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға, оның ішінде
республикалық бюджет қаражаты есебінен
18280,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
20314,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
19460,0
Балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
5455,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
15367,0
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
15367,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
150750,0
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға: Астрахан ауданы Старый Колутон ауылының көше-жол желісін орташа жөндеу, оның ішінде
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен

462816,9
Целевые текущие трансферты
398493,9
в том числе
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе
за счет средств республиканского бюджета
21143,0
за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
23276,0
Аппарат маслихата района (города областного значения)
755,9
На повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
755,9
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
187202,0
На развитие продуктивной занятости, в том числе
за счет средств республиканского бюджета
35387,0
за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
77217,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе
протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля
5137,0
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida
5252,0
санаторно-курортное лечение
700,0
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения, в том числе
за счет средств республиканского бюджета
18280,0
за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
20314,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
19460,0
На гарантированный социальный пакет детям
5455,0
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
15367,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
15367,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
150750,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі": средний ремонт улично-дорожной сети села Старый Колутон Астраханского района, в том числе
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

94500,0
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға: Астрахан ауданының Колутон станциясының көше-жол желісін орташа жөндеу, оның ішінде
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
56250,0
Бюджеттік кредиттер
64323,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі)
64323,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
64323,0

94500,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі": средний ремонт улично-дорожной сети станции Колутон Астраханского района, в том числе
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
56250,0
Бюджетные кредиты
64323,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
64323,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
64323,0