Егіндікөл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С13-2 "2022–2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 14 қарашадағы № 7С26-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Егіндікөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Егіндікөл аудандық мәслихатының "2022 - 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С13-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26271 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 057 182,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 286 950,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 377,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 764 854,9 мың теңге;
2) шығындар – 2 007 597,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 692,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 21 664,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 972,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 78 901,6 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 78 901,6 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -40 009,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 40 009,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 21 663,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 972,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 318,0 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Жергілікті атқарушы органның 2022 жылға арналған резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Егіндікөл аудандық
мәслихаттың хатшысы
Б.Абилов
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2022 жылғы 14 қарашадағы
№ 7С26-2 шешіміне
1 қосымша
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7С13-2 шешіміне
1 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Егиндыкольского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 7С13-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 14 ноября 2022 года № 7С26-2
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Егиндыкольского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 7С13-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26271) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 057 182,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 286 950,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 377,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 764 854,9 тысяч тенге;
2) затраты – 2 007 597,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 692,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 21 664,4,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 972,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 78 901,6 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 78 901,6 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -40 009,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 40 009,4 тысяч тенге:
поступление займов – 21 663,4,0 тысяч тенге;
погашение займов – 10 972,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 29 318,0 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 0 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложений 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Егиндыкольского
районного маслихата
Б.Абилов
Приложение 1 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 14 ноября
2022 года № 7С26-2
Приложение 1 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 23 декабря
2021 года № 7С13-2
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

109 296,4
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
581,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
108 085,4
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
630,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
234 208,8
08
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
234 208,8
08
478
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 945,0
08
478
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
1 250,0
08
478
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 201,0
08
478
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
22 282,0
08
478
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 064,0
08
478
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
78 544,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 985,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
7 407,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
67 530,8
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
43 247,2
10
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4 667,0
10
459
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
4 667,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 208,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
2 208,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
36 372,2
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 525,8
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
846,4
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
3 600,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 600,0
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

109 296,4
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
581,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
108 085,4
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
630,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
234 208,8
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
234 208,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
41 945,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
1 250,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 201,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
22 282,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 064,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
78 544,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 985,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
7 407,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
67 530,8
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
43 247,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4 667,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4 667,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 208,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
2 208,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
36 372,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
35 525,8
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
846,4
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
3 600,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 600,0
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов

10 972,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 972,0
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
10 972,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
29 318,0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
29 318,0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
29 318,0
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2022 жылғы 14 қарашдағы
№ 7С26-2 шешіміне
2 қосымша
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7С13-2 шешіміне
4 қосымша
2022 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома, мың теңге
Барлығы
141 141,9
Ағымдағы нысаналы трансферттер
119 478,5
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
5 649,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
2 755,0
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
4 590,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
53 359,0
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
12 821,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
31 602,0
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
7 959,0
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға
743,5
Бюджеттік несиелер
21 663,4
оның iшiнде:
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
21 663,4
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2022 жылғы 14 қарашадағы
№ 7С26-2 шешіміне
3 қосымша
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7С13-2 шешіміне
5 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
Барлығы
615 111,4
Ағымдағы нысаналы трансферттер
534 001,8
оның iшiнде:
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
1 883,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
6 982,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
10 567,0
"Алғашқы жұмыс орны" жобасын бойынша нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
1 103,0
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасы бойынша нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
230,0
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге

10 972,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 972,0
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
10 972,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
29 318,0
01
Остатки бюджетных средств
29 318,0
1
Свободные остатки бюджетных средств
29 318,0
Приложение 2 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 14 ноября
2022 года № 7С26-2
Приложение 4 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 23 декабря
2021 года № 7С13-2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2022 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
141 141,9
Целевые текущие трансферты
119 478,5
На выплату государственной адресной социальной помощи
5 649,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 755,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
4 590,0
На развитие продуктивной занятости
53 359,0
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
12 821,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
31 602,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
7 959,0
На повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
743,5
Бюджетные кредиты
21 663,4
в том числе:
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
21 663,4
Приложение 3 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 14 ноября
2022 года № 7С26-2
Приложение 5 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 23 декабря
2021 года № 7С13-2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2022 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
615 111,4
Целевые текущие трансферты
534 001,8
в том числе:
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
1 883,0
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
6 982,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
10 567,0
На развитие продуктивной занятости по проекту "Первое рабочее место"
1 103,0
На развитие продуктивной занятости по проекту "Контракт поколений"
230,0
На оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана

460,0
Ұлы отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
306,3
Бюджетті жоспарлау модулінің бірыңғай ақпараттық алаңнын енгізуге
750,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
63 308,1
Автомобиль жолдарын жөндеуге
250 827,9
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
918,0
Егіндікөл ауданының Ұзынкөл ауылындағы мәдени-демалыс орталығын күрделі жөндеуге
67 530,8
Егіндікөл ауылындағы орталық стадионның қоршауын ағымдағы жөндеуге
7 800,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға, оның iшiнде:
43 274,0
Ұзынкөл ауылындағы батырлар саябағының аумағын абаттандыру
9 252,3
Ұзынкөл, Тоғанас, Буревестник ауылдарында су құбыры құрылыстарының алаңдарына қоршау орнату
21 000,0
Су шаруашылығы құрылыстарына құқық белгілейтін құжаттарды (жерге арналған актілер және техникалық паспорттар) рәсімдеу
13 021,7
Егіндікөл а. су құбыры құрылыстары алаңын күрделі жөндеуге
73 281,7
Полтавское а. дамыту және құрылыс салу сызбасын әзірлеу (Бас жоспардың оңайлатылған нұсқасы)
3 600,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1 180,0
Нысаналы даму трансферттерi
81 109,6
оның iшiнде:
Мемлекеттік кәсіпорынның жарғылық капиталын ұлғайтуға
78 901,6
Егіндікөл ауданы Егіндікөл аулында мал қорымын салу, ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу мен ҚҚЖ байланыстыруға
2 208,0

460,0
На единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию Дня Победы в Великой Отечественной войне
306,3
На внедрение единой информационной площадки модуля планирования бюджета
750,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
63 308,1
На ремонт автомобильных дорог
250 827,9
На увеличение размера подъемного пособия
918,0
На капитальный ремонт культурно-досугового центра села Узынколь Егиндыкольского района
67 530,8
На текущий ремонт ограждения центрального стадиона в селе Егиндыколь
7 800,0
На развитие жилищно-коммунального хозяйства, в том числе:
43 274,0
Благоустройство территории парка героев в селе Узынколь
9 252,3
Устройство ограждения площадок водопроводных сооружений сел Узынколь, Тоганас, Буревестник
21 000,0
Оформление правоустанавливающих документов (акты на землю и технические паспорта) на водохозяйственные сооружения
13 021,7
На капитальный ремонт площадки водопроводных сооружений в с.Егиндыколь
73 281,7
На разработку схемы развития и застройки (упрощенный вариант генерального плана) села Полтавское
3 600,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 180,0
Целевые трансферты на развитие
81 109,6
в том числе:
На увеличение уставного капитала государственного предприятия
78 901,6
На привязку ППП с проведением комплексной вневедомственной экспертизы, строительство скотомогильников в с.Егиндыколь Егиндыкольского района
2 208,0