Ерейментау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С-19/2-21 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 мамырдағы № 7С-28/2-22 шешімі
Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ерейментау аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С-19/2-21 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26107 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. "2022–2024 жылдарға арналған аудандық бюджет осы шешімнің тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 660 379,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 106 882,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 989,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 374 539,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 164 969,7 мың теңге;
2) шығындар – 5 551 132,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –32 177,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 45 945,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 768,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 37 500,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 37 500,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 39 570,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -39 570,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

О внесении изменений в решение Ерейментауского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 7С-19/2-21 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 27 мая 2022 года № 7С-28/2-22
Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ерейментауского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 7С-19/2-21 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26107) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 660 379,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 106 882,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 989,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 374 539,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 164 969,7 тысяч тенге;
2) затраты – 5 551 132,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 32 177,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 45 945,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 768,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 37 500,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 37 500,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 39 570,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -39 570,2 тысяч тенге.";
приложения 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

5 551 132,5
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
514 173,3
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
25 090,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
25 090,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
141 497,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
119 556,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
21 941,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
31 957,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 957,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
52 007,8
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 478,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 245,8
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
831,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
453,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
42 242,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 242,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
221 379,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 904,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
201 475,0
02
Қорғаныс
28 513,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 513,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9 798,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
934,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
17 781,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 593,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

5 551 132,5
01
Государственные услуги общего характера
514 173,3
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
25 090,2
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
25 090,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
141 497,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
119 556,0
003
Капитальные расходы государственного органа
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
21 941,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
31 957,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
31 957,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
52 007,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
49 478,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 245,8
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
831,0
015
Капитальные расходы государственного органа
453,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
42 242,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
42 242,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
221 379,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
19 904,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
201 475,0
02
Оборона
28 513,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 513,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 798,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
934,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
17 781,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 593,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

4 593,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 593,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
347 232,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
343 654,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 215,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
68 954,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 729,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
22 030,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
245,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32 594,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
888,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
594,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
42 966,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
52 611,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38 644,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 232,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
9 099,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
603,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 578,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
3 578,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
928 714,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
105 786,1
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру

4 593,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 593,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
347 232,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
343 654,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43 215,0
002
Программа занятости
68 954,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 729,0
005
Государственная адресная социальная помощь
22 030,0
006
Оказание жилищной помощи
245,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32 594,8
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
888,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
594,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
42 966,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
52 611,0
021
Капитальные расходы государственного органа
250,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38 644,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
5 232,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9 099,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
603,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 578,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3 578,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
928 714,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
105 786,1
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда

3 970,0
"Алғашқы жұмыс орны" жобасын іске асыруға
2 205,0
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасын іске асыруға
383,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
112,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
11 500,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
25 729,0
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек
1 378,4
Ұлы отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
718,4
Бюджетті жоспарлау модулінің бірыңғай ақпараттық алаңнын енгізуге
750,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
5 517,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
100 000,0
Мәдениет объектілерінің жөндеуге
100 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 297,0
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
2 297,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
258 578,0
Автомобиль жолдарын жөндеуге
200 000,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
3 578,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
55 000,0
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
210 926,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

3 970,0
На реализацию проекта "Первое рабочее место"
2 205,0
На реализацию проекта "Контракт поколений"
383,0
На обеспечение льготного проезда
112,0
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
11 500,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
25 729,0
Единовременная социальная помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
1 378,4
На единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию Дня Победы в Великой Отечественной войне
718,4
На внедрение единой информационной площадки модуля планирования бюджета
750,0
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
5 517,0
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
100 000,0
На ремонт объектов культуры
100 000,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 297,0
На увеличение размера подъемного пособия
2 297,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
258 578,0
На ремонт автомобильных дорог
200 000,0
На обеспечение льготного проезда
3 578,0
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
55 000,0
Целевые трансферты на развитие
210 926,0
Отдел строительства района (города областного значения)

173 426,0
Ақмола облысы, Ерейментау ауданы Ерейментау қаласында бассейіні бар дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
39 776,0
Ақмола облысы, Ерейментау ауданы, Ерейментау қаласында 60 пәтерлі жалға берілетін коммуналдық тұрғын үй салу
63 000,0
Ақмола облысы, Ерейментау ауданы, Ерейментау қаласында 45 пәтерлі тұрғын үй салу (3-позиция). Байлау
68 442,0
Ақмола облысы, Ерейментау ауданы, Ерейментау қаласында 45 пәтерлі тұрғын үй салу (4-позиция). Байлау
0,0
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға

173 426,0
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса с бассейном в городе Ерейментау, Ерейментауского района, Акмолинской области
39 776,0
Строительство 60-ти квартирного (арендного) коммунального жилого дома в городе Ерейментау, Ерейментауского района, Акмолинской области
63 000,0
Строительство 45-ти квартирного жилого дома в городе Ерейментау Ерейментауского района, Акмолинской области (Позиция 3). Привязка
68 442,0
Строительство 45-ти квартирного жилого дома в городе Ерейментау Ерейментауского района, Акмолинской области (Позиция 4). Привязка
0,0
На развитие объектов сельского хозяйства

2 208,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
37 500,0
Ерейментау ауданы әкімдігінің жанындағы "Ерейментау Су Арнасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын арттыру
37 500,0
Ерейментау аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 27 мамырдағы
№7С-28/2-22 шешіміне
3-қосымша
Ерейментау аудандық
мәслихатының

2 208,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
37 500,0
Увеличение уставного капитала коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Ерейментау Су Арнасы" при акимате Ерейментауского района
37 500,0
Приложение 3
к решению Ерейментауского
районного маслихата
от 27 мая 2022 года
№ 7С-28/2-22
Приложение 6
к решению Ерейментауского
районного маслихата

2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7С-19/2-21 шешіміне
6-қосымша
2022 жылға арналған Ерейментау қаласының, ауылдардың және ауылдық округтерінің бюджеттерiне нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
223 416,0
Нысаналы ағымдағы трансферттер
223 416,0
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21 941,0
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге

от 23 декабря 2021 года
№ 7С-19/2-21
Целевые трансферты на 2022 год бюджетам города Ерейментау, сел и сельских округов
Наименование
Всего,
тысяч тенге
Всего
223 416,0
Целевые текущие трансферты
223 416,0
Аппарат акима района (города областного значения)
21 941,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

13 348,0
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
8 593,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
201 475,0
Автомобиль жолдарын жөндеуге
200 000,0
Су тасқынына қарсы іс-шараларды жүргізуге
1 000,0
Құқық белгілейтін құжаттарды ресімдеуге
475,0

13 348,0
На оплату труда государственных служащих
8 593,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
201 475,0
На ремонт автомобильных дорог
200 000,0
На проведение противопаводковых мероприятий
1 000,0
На оформление правоустанавливающих документов
475,0