Шортанды аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 7С-17/2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2022 жылғы 31 наурыздағы № 7С-21/4 шешімі
Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 7С-17/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26026 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 112 377,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 467 500 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 768,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 619 109,2 мың теңге;
2) шығындар – 5 503 629,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 117 790 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 183 780 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65 990 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 58 152 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 58 152 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-567 194) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 567 194 мың теңге.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер, тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес есепке алынсын.";
келесі мазмұндағы 10-1, 10-2 тармақтармен толықтырылсын:
"10-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер 10 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
10-2. 2022 жылдың 1 қаңтарында қалыптасқан жағдай бойынша аудандық бюджетте 449 404 мың теңге сомасында бюджет қаражатының бос қалдықтары есепке алынсын.";
көрсетілген шешімнің 1, 7 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы шешімнің 3, 4 қосымшаларына сәйкес көрсетілген шешім 9, 10 қосымшалармен толықтырылсын;
көрсетілген шешімнің 4, 5, 6 және 8 қосымшаларында "Сумма, тысяч тенге" сөздері "Сомасы, мың тенге" сөздеріне ауыстырылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық
мәслихатының хатшысы
Г.Сәдуақасова
Шортанды аудандық мәслихатының
2022 жылғы 31 наурыздағы

О внесении изменений и дополнений в решение Шортандинского районного маслихата от 22 декабря 2021 года № 7С-17/2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31 марта 2022 года № 7С-21/4
Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 22 декабря 2021 года № 7С-17/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26026) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 112 377,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 467 500 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 768,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 619 109,2 тысяч тенге;
2) затраты – 5 503 629,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 117 790 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 183 780 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 65 990 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 58 152 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 58 152 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-567 194) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 567 194 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2022-2024 годы целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно.";
дополнить пунктами 10-1, 10-2 следующего содержания:
"10-1. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты за счет средств местного бюджета, согласно приложению 10.
10-2. Учесть в районном бюджете свободные остатки бюджетных средств в сумме 449 404 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2022 года.";
приложения 1, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
указанное решение дополнить приложениями 9, 10 согласно приложениям 3, 4 к настоящему решению;
в приложения 4, 5, 6 и 8 указанного решения внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Шортандинского
районного маслихата
Г.Садвокасова
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного

660
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4229,8
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
4229,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4229,8
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4229,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
308895,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
15192
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15192
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15192
2
Әлеуметтiк көмек
209727,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
209727,8
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
55935
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
41810
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
2668
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31054,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
902
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
35676
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
41681,9
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
83975,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
83975,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40289,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
327
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13274
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
21423
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8662
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
393283,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
39645
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

660
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4229,8
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
4229,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4229,8
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4229,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
308895,4
1
Социальное обеспечение
15192
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
15192
005
Государственная адресная социальная помощь
15192
2
Социальная помощь
209727,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
209727,8
002
Программа занятости
55935
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
41810
006
Оказание жилищной помощи
2668
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31054,9
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
902
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
35676
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41681,9
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
83975,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
83975,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40289,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
327
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
13274
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21423
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8662
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
393283,1
1
Жилищное хозяйство
39645
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

230
халықты жұмыспен қамту Орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
12658
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
41810
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
9211
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
40000
спорт объектілерін жөндеуге
20000
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
265000
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жөндеуге
80000
көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
1837
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
1608
Ұлы отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке

230
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
12658
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
41810
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов
9211
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
40000
на ремонт объектов спорта
20000
на развитие жилищно-коммунального хозяйства
265000
на ремонт системы водоснабжения и водоотведения
80000
на увеличение размера подъемного пособия
1837
на оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
1608
на единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию Дня Победы в Великой Отечественной войне

382,9
бюджетті жоспарлау модулінің бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге
750
жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеу
306740,4
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
60360
оның ішінде:
"Ақмола облысы Шортанды ауданы Бозайғыр ауылында мал қорымының құрылысы" ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізумен қайталама қолдану жобасын байлауға жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
2208
Шортанды ауданы әкімдігінің жанындағы "Шортанды Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның жарғылық капиталын ұлғайтуға

382,9
на внедрение единой информационной площадки модуля планирования бюджета
750
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
306740,4
Целевые трансферты на развитие
60360
в том числе:
на разработку проектно-сметной документации на привязку проекта повторного применения с проведением комплексной вневедомственной экспертизы "Строительство скотомогильника в селе Бозайгыр Шортандинского района Акмолинской области"
2208
на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Шортанды Су" при акимате Шортандинского района