"2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2021 жылғы 9 желтоқсандағы № 80 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 160 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2021 жылғы 9 желтоқсандағы № 80 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 162123 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 392 151 591,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 48 268 735,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 940 080 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 98 072 мың теңге;
трансферттер түсімі – 335 844 703,4 мың теңге;
2) шығындар – 402 568 721,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 081 680,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 15 191 782 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 110 101,4 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 498 811,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 498 811,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 10 852 282 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 210 566,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 857 095,6 мың теңге.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
2) объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге;
3) арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үй төлемдеріне;
4) ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілерінің қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
5) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға;
6) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықтарды сатып алуға кредит беру, сондай-ақ, лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;

О внесении изменений в решение областного маслихата "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" от 9 декабря 2021 года № 80
Решение маслихата Актюбинской области от 14 декабря 2022 года № 160. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" от 9 декабря 2021 года № 80 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 162123) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 392 151 591,1 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 48 268 735,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 940 080 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 98 072 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 335 844 703,4 тысячи тенге;
2) затраты – 402 568 721,7 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 081 680,6 тысяч тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 15 191 782 тысячи тенге:
погашение бюджетных кредитов – 12 110 101,4 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 13 498 811,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 498 811,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 10 852 282 тысячи тенге;
погашение займов – 11 210 566,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 857 095,6 тысяч тенге.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в областном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан:
1) на повышение должностных окладов сотрудникам органов внутренних дел;
2) на передачу функций охраны объектов в конкурентную среду;
3) на жилищные выплаты сотрудников специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощников участковых инспекторов полиции;
4) на повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
5) на субсидирование развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
6) на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
7) на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;

8) cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға;
9) ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға;
10) басым дақылдар өндірісін дамытуды субсидиялауға;
11) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
12) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
13) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
14) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
15) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
16) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
17) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
18) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
19) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
20) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
21) үш жастан алты жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтуды қамтамасыз етуге;
22) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
23) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға;
24) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
25) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
26) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
27) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге;

8) на субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов;
9) на субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок;
10) на субсидирование развития производства приоритетных культур;
11) на выплату государственной адресной социальной помощи;
12) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
13) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
14) на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
15) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
16) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
17) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
18) на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
19) на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования;
20) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
21) на обеспечение охвата дошкольным воспитанием и обучением детей от трех до шести лет;
22) на увеличение оплаты труда медицинским работникам организаций дошкольного образования;
23) на реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования;
24) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
25) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
26) на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования;
27) на доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования;

28) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
29) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
30) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
31) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
32) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
33) сұранысқа ие мамандықтар бойынша жастарды тегін техникалық және кәсіптік біліммен қамтамасыз етуге;
34) көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;
35) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің нормативтік оқу жүктемесінің төмендеуіне байланысты төмен тұрған бюджеттердің шығындарын өтеуге;
36) жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
37) қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге;
38) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
39) салауатты өмір салтын насихаттауға;
40) ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
41) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға; 42) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
43) тергеу изоляторларында және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсетуге;
44) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
45) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
46) "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
47) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;

28) на увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
29) на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
30) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
31) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
32) на увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
33) на обеспечение молодежи бесплатным техническим и профессиональным образованием по востребованным специальностям;
34) на размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;
35) на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи со снижением нормативной учебной нагрузки педагогов государственных организаций среднего образования;
36) на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
37) на возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга;
38) на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
39) на пропаганду здорового образа жизни;
40) на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
41) на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
42) на повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
43) на оказание медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной системы;
44) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
45) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
46) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
47) на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализаций новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025";

48) мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға;
49) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
50) аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері сайлауын қамтамасыз етуге және өткізуге;
51) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022 жылға арналған облыстық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін:

48) на повышение эффективности деятельности депутатов маслихата;
49) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
50) на обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
51) на развитие продуктивной занятости.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата области.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в областном бюджете на 2022 год поступление кредитов из республиканского бюджета:

1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
2) кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге;
3) ауыл тұрғындарының табысын арттыру бойынша жобаны кеңінен тарату үшін ауыл тұрғындарына микрокредиттер беруге.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
2. Көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1)_на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
2) на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов;
3) на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата области.";
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
793 244
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
785 998
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
7 620
261
Облыстың білім басқармасы
432 486
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
291 904
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
140 582
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 357 075
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
2 357 075
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
9 661 305
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 465 963
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
238 818
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
86 863
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
4 827
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
724 425
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8 411 030
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
45 869
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
45 869
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
149 473
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
149 473
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 025 268,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
10 094
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
10 094
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
10 094
2
Коммуналдық шаруашылық
7 015 174,8
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
7 015 174,8
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
178 111
004
Елдi мекендердi газдандыру
221 135
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау

002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
793 244
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
785 998
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
7 620
261
Управление образования области
432 486
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
291 904
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
140 582
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 357 075
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
2 357 075
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
9 661 305
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 465 963
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
238 818
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
86 863
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 827
067
Капитальные расходы государственных подведомственных организаций
724 425
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8 411 030
263
Управление внутренней политики области
45 869
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
45 869
270
Управление по инспекции труда области
149 473
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
149 473
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 025 268,8
1
Жилищное хозяйство
10 094
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
10 094
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
10 094
2
Коммунальное хозяйство
7 015 174,8
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
7 015 174,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
178 111
004
Газификация населенных пунктов
221 135
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения

1 338
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 947
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
1 578 842,7
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
134 987
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 190
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
412 501
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 029 164,7
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
8 180 032
1
Отын және энергетика
602 670
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
602 670
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
602 670
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
7 577 362
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
7 577 362
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
7 577 362
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
28 563 807
1
Ауыл шаруашылығы
26 328 496
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
24 022 634
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
274 089
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
280 979
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 631
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
320 000
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
619 120
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
29 945
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
4 255
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
166 888
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 573 330
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
15 252 790
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 573 564
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

1 338
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 947
273
Управление культуры, архивов и документации области
1 578 842,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
134 987
003
Капитальные расходы государственного органа
2 190
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
412 501
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 029 164,7
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
8 180 032
1
Топливо и энергетика
602 670
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
602 670
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
602 670
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
7 577 362
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
7 577 362
071
Развитие газотранспортной системы
7 577 362
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
28 563 807
1
Сельское хозяйство
26 328 496
255
Управление сельского хозяйства области
24 022 634
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
274 089
002
Субсидирование развития семеноводства
280 979
003
Капитальные расходы государственного органа
14 631
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
320 000
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
619 120
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
29 945
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 255
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
166 888
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 573 330
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
15 252 790
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 573 564
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства

2 070 328,3
275
Облыстың кәсіпкерлік басқармасы
1 418 580
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
112 421
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
119 000
008
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 072 117
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
85 131
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 911
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
651 748,3
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
651 748,3
9
Басқалар
7 736 118,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 640 987,1
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
82 197
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 558 790,1
257
Облыстың қаржы басқармасы
259 301
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
259 301
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
81 407,3
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
81 407,3
261
Облыстың білім басқармасы
1 023 159
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
919 891
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
103 268
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
116 653
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
116 653
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
318 358
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2 070 328,3
275
Управление предпринимательства области
1 418 580
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
112 421
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
119 000
008
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 072 117
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
85 131
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 911
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
21 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
651 748,3
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
651 748,3
9
Прочие
7 736 118,4
253
Управление здравоохранения области
1 640 987,1
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
82 197
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 558 790,1
257
Управление финансов области
259 301
012
Резерв местного исполнительного органа области
259 301
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
81 407,3
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
81 407,3
261
Управление образования области
1 023 159
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
919 891
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
103 268
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
116 653
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
116 653
280
Управление индустриально-инновационного развития области
318 358
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности