Ақтөбе қалалық мәслихатының 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 113 "2022-2024 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2022 жылғы 5 наурыздағы № 139 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 113 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25823 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2022 - 2024 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 70 063 008 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 49 980 525 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 352 789 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 780 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 18 949 694 мың теңге;
2) шығындар – 76 215 803,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 138 313 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 415 086 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 276 773 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 7 291 108,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 7 291 108,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсiмi – 1 415 086 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 15 декабря 2021 года № 113 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 5 марта 2022 года № 139. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе "Об утверждении бюджета города Актобе на 2022 – 2024 годы" от 15 декабря 2021 года № 113 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25823) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 70 063 008 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 49 980 525 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 352 789 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 780 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 949 694 тысяч тенге;
2) затраты – 76 215 803,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 138 313 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 415 086 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 276 773 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 291 108,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 291 108,5 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 1 415 086 тысяч тенге;

102 232
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
58 313
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
58 313
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 799
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
54 514
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
629 850,5
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
629 850,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
532 057
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
532 057
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
97 793,5
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97 793,5
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
10 229 284,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 064 690
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 064 690
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 064 690
2
Әлеуметтік көмек
7 280 182
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7 230 182
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 415 054
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 906
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
2 528 936
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
188 191
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
425 278
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
30 317
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
2 502 492
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
134 008
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау

102 232
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
58 313
122
Аппарат акима района (города областного значения)
58 313
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 799
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
54 514
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
629 850,5
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
629 850,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
532 057
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
532 057
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
97 793,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
97 793,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 229 284,4
1
Социальное обеспечение
2 064 690
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 064 690
005
Государственная адресная социальная помощь
2 064 690
2
Социальная помощь
7 280 182
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7 230 182
002
Программа занятости
1 415 054
006
Оказание жилищной помощи
5 906
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 528 936
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
188 191
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
425 278
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
30 317
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 502 492
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
134 008
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4 886 773
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
4 886 773
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
10 762 795,5
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
10 762 795,5
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
10 762 795,5
Ақтөбе қалалық Мәслихатының
2022 жылғы 5 наурыздағы
№ 139 шешіміне 2 қосымша
Ақтөбе қалалық Мәслихатының
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 113 шешіміне 4 қосымша
2022 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
17 191 112
Ағымдағы нысаналы трансферттер
4 915 197
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
184 272
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 767
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
6 767
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
61 270
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
45 773
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
15 497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 247 802
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 730 326
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
239 557
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
121 364
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
629 310
Жұмыспен қамту бағдарламасы
403 706
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
71 221
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52 318
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 415 086
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
1 415 086
Нысаналы даму трансферттері
12 275 915
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 184 686
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 184 686
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4 886 773
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
4 886 773
8
Используемые остатки бюджетных средств
10 762 795,5
01
Остатки бюджетных средств
10 762 795,5
1
Свободные остатки бюджетных средств
10 762 795,5
Приложение 2 к решению
маслихата города Актобе
от 5 марта 2022 года № 139
Приложение 4 к решению
маслихата города Актобе
от 15 декабря 2021 года № 113
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2022 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
17 191 112
Целевые текущие трансферты
4 915 197
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
184 272
Аппарат акима района (города областного значения)
6 767
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
6 767
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
61 270
Поддержка культурно-досуговой работы
45 773
Функционирование районных (городских) библиотек
15 497
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 247 802
Государственная адресная социальная помощь
1 730 326
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
239 557
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
121 364
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
629 310
Программа занятости
403 706
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
71 221
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52 318
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 415 086
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
1 415 086
Целевые трансферты на развитие
12 275 915
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
1 184 686
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 184 686
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

11 091 229
Көлік инфрақұрылымын дамыту
4 411 735
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
196 911
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 482 583
Ақтөбе қалалық Мәслихатының
2022 жылғы 5 наурыздағы
№ 139 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық Мәслихатының
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 113 шешіміне 5 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
3 173 668
Ағымдағы нысаналы трансферттер
752 854
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
752 854
Жұмыспен қамту бағдарламасы
159 482
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
276 982
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 390
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
300 000
Нысаналы даму трансферттері
2 420 814
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
956 173
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
742 360
Мәдениет объектілерін дамыту
159 827
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
53 986
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 464 641
Көлік инфрақұрылымын дамыту
400 047
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
221 254
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
843 340

11 091 229
Развитие транспортной инфраструктуры
4 411 735
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
196 911
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 482 583
Приложение 3 к решению
маслихата города Актобе
от 5 марта 2022 года № 139
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 15 декабря 2021 года № 113
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2022 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
3 173 668
Целевые текущие трансферты
752 854
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
752 854
Программа занятости
159 482
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
276 982
Государственная адресная социальная помощь
16 390
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
300 000
Целевые трансферты на развитие
2 420 814
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
956 173
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
742 360
Развитие объектов культуры
159 827
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
53 986
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 464 641
Развитие транспортной инфраструктуры
400 047
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
221 254
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
843 340