Ақтөбе қалалық мәслихатының 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 113 "2022-2024 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2022 жылғы 9 қарашадағы № 202 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 113 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25823 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2022 - 2024 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 88 206 926,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 60 152 756,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 352 789 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 637 736 мың теңге;
трансферттер түсімі – 23 063 644,9 мың теңге;
2) шығындар – 96 280 927,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 855 496 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 132 269 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 276 773 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 168 319,2 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 168 319,2 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 9 097 815,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 9 097 815,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсiмi – 6 897 882 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 15 декабря 2021 года № 113 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 9 ноября 2022 года № 202. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе "Об утверждении бюджета города Актобе на 2022 – 2024 годы" от 15 декабря 2021 года № 113 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25823) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 206 926,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 60 152 756,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 352 789 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 637 736 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23 063 644,9 тысяч тенге;
2) затраты – 96 280 927,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 855 496 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 132 269 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 276 773 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 168 319,2 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 168 319,2 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 9 097 815,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 097 815,6 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 6 897 882 тысяч тенге;

37 313,9
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 833,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
35 480,4
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
996 496,1
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
996 496,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
856 779,6
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
856 779,6
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
139 716,5
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118 385,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21 331
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
9 467 040
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 815 592
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 815 592
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 815 592
2
Әлеуметтік көмек
6 642 286,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6 362 286,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 415 996
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 906
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 232 120
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
206 954,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
425 619,8
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
37 054,1
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
2 885 980
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
152 655,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
280 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
280 000
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

37 313,9
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 833,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
35 480,4
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
996 496,1
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
996 496,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
856 779,6
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
856 779,6
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
139 716,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
118 385,5
003
Капитальные расходы государственного органа
21 331
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
9 467 040
1
Социальное обеспечение
1 815 592
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 815 592
005
Государственная адресная социальная помощь
1 815 592
2
Социальная помощь
6 642 286,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
6 362 286,3
002
Программа занятости
1 415 996
006
Оказание жилищной помощи
5 906
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 232 120
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
206 954,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
425 619,8
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
37 054,1
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 885 980
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
152 655,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
280 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
280 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и
социального обеспечения

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
168 319,2
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
168 319,2
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
- 9 097 815,6
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
9 097 815,6
7
Қарыздар түсімдері
6 897 882
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
6 897 882
2
Қарыз алу келісім-шарттары
6 897 882
16
Қарыздарды өтеу
8 744 509
1
Қарыздарды өтеу
8 744 509
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
8 744 509
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
8 744 509
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
10 944 442,6
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
10 944 442,6
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
10 944 442,6
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2022 жылғы 9 қарашадағы
№ 202 шешіміне 2 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 113 шешіміне 4 қосымша
2022 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
20 697 187
Ағымдағы нысаналы трансферттер
4 645 233
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
184 272
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 767
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
6 767
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
68 068
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
52 571
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
15 497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 253 857
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 481 286
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
234 725
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
121 364
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
674 241
Жұмыспен қамту бағдарламасы
628 702
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
61 221
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52 318
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 132 269
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
1 132 269
Нысаналы даму трансферттері

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
168 319,2
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
168 319,2
V. Дефицит (профицит) бюджета
- 9 097 815,6
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
9 097 815,6
7
Поступления займов
6 897 882
01
Внутренние государственные займы
6 897 882
2
Договоры займа
6 897 882
16
Погашение займов
8 744 509
1
Погашение займов
8 744 509
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
8 744 509
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
8 744 509
8
Используемые остатки бюджетных средств
10 944 442,6
01
Остатки бюджетных средств
10 944 442,6
1
Свободные остатки бюджетных средств
10 944 442,6
Приложение 2 к решению
маслихата города Актобе
от 9 ноября 2022 года № 202
Приложение 4 к решению
маслихата города Актобе
от 15 декабря 2021 года № 113
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2022 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
20 697 187
Целевые текущие трансферты
4 645 233
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
184 272
Аппарат акима района (города областного значения)
6 767
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
6 767
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
68 068
Поддержка культурно-досуговой работы
52 571
Функционирование районных (городских) библиотек
15 497
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 253 857
Государственная адресная социальная помощь
1 481 286
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
234 725
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
121 364
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
674 241
Программа занятости
628 702
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
61 221
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52 318
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 132 269
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
1 132 269
Целевые трансферты на развитие

16 051 954
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 184 686
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 184 686
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14 867 268
Көлік инфрақұрылымын дамыту
5 013 067
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
196 911
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
9 657 290
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2022 жылғы 9 қарашадағы
№ 202 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 113 шешіміне 5 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
9 264 339,9
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 517 895,7
оның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 336
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 336
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
658 185
Жұмыспен қамту бағдарламасы
81 928
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
519 153
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 332
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
40 772
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
511 754
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
511 754
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
318 620,7
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
318 620,7
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
15 000
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
15 000
Нысаналы даму трансферттері
7 746 444,2
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 183 372
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 028 886
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
53 986
Cпорт объектілерін дамыту
100 500
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

16 051 954
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
1 184 686
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 184 686
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 867 268
Развитие транспортной инфраструктуры
5 013 067
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
196 911
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9 657 290
Приложение 3 к решению
маслихата города Актобе
от 9 ноября 2022 года № 202
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 15 декабря 2021 года № 113
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2022 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
9 264 339,9
Целевые текущие трансферты
1 517 895,7
в том числе:
Аппарат акима района (города областного значения)
14 336
Капитальные расходы государственного органа
14 336
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
658 185
Программа занятости
81 928
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
519 153
Государственная адресная социальная помощь
16 332
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
40 772
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
511 754
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
511 754
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
318 620,7
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
318 620,7
Отдел строительства района (города областного значения)
15 000
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
15 000
Целевые трансферты на развитие
7 746 444,2
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
6 183 372
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 028 886
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
53 986
Развитие объектов спорта
100 500
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)