Алға аудандық мәслихатының 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 109 "2022-2024 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2022 жылғы 16 қарашадағы № 218 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Алға аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 109 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25944 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 384 666,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 904 080 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 114 276 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 15 662 мың теңге;
трансферттер түсімі - 9 350 648,3 мың теңге;
2) шығындар – 11 940 029,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23 777,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 135 045,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 111 268 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 68 184 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 68 184 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 647 324,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -

О внесении изменений в решение Алгинского районного маслихата от 15 декабря 2021 года № 109 "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 16 ноября 2022 года № 218. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алгинского районного маслихата "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2022-2024 годы" от 15 декабря 2021 года № 109 (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25944) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 11 384 666,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 904 080 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 114 276 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 662 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 350 648,3 тысяч тенге;
2) затраты - 11 940 029,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 777,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 135 045,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 111 268 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 68 184 тенге:
приобретение финансовых активов - 68 184 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 647 324,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –

647 324,6 мың теңге:
қарыздар түсімі –135 045,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 111 268 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 623 547,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алға аудандық
мәслихатының хатшысы
М. Тулеуов
Алға аудандық мәслихатының 2022 жылғы 16 қарашадағы
№ 218 шешіміне қосымша

647 324,6 тысяч тенге:
поступление займов – 135 045,5 тысяч тенге;
погашение займов – 111 268 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 623 547,1 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Алгинского
районного маслихата
М. Тулеуов
Приложение к решению Алгинского районного маслихата от 16 ноября 2022 года № 218

196 029
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
196 029
2
Әлеуметтік көмек
777 534,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
777 534,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
364 842
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 025
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 837
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
135 996
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
24 117
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
18 350,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар мұқтаж адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар мұқтаж адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар мұқтаж адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
178 362
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42 005
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
85 437
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85 437
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 573
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
52 364
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 939 861,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
821 495,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 086,9
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5 586,9
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
12 500
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
2 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
801 408,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
89 121,7
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
712 287
2
Коммуналдық шаруашылық

196 029
005
Государственная адресная социальная помощь
196 029
2
Социальная помощь
777 534,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
777 534,2
002
Программа занятости
364 842
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 025
006
Оказание жилищной помощи
3 837
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
135 996
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
24 117
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лицам с инвалидностью
18 350,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
178 362
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42 005
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
85 437
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85 437
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30 573
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
52 364
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 939 861,5
1
Жилищное хозяйство
821 495,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 086,9
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 586,9
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
12 500
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
2 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
801 408,7
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
89 121,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
712 287
2
Коммунальное хозяйство

31 498
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 300
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
79 852,2
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 203,2
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
58 649
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
66 565
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
66 565
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
16 525
099
Мамандардың әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
16 525
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
50 040
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 040
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55 070
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55 070
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
55 070
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
42 870
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2 000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 200
12
Көлік және коммуникация
1 215 793
1
Автомобиль көлігі
1 215 793
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 215 793
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
57 495
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
76 042
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 082 256
13
Басқалар
558 096
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
1 000
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі

31 498
006
Капитальные расходы государственного органа
500
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 300
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
79 852,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
21 203,2
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
58 649
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
66 565
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
66 565
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
16 525
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
16 525
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
50 040
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
50 040
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55 070
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55 070
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
55 070
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
42 870
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2 000
015
Капитальные расходы государственного органа
10 200
12
Транспорт и коммуникации
1 215 793
1
Автомобильный транспорт
1 215 793
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 215 793
022
Развитие транспортной инфраструктуры
57 495
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
76 042
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 082 256
13
Прочие
558 096
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
1 000
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)