Аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 84 "2022-2024 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 наурыздағы № 116 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың "2022-2024 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 21 желтоқсандағы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26020 болып тіркелген) № 84 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 283 815,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 723 848 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 674 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 6 554 293,2 мың теңге;
2) шығындар – 7 529 937,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 190 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 756 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 566 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -262 312,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 262 312,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 36 756 мың теңге;
қарыздарды өтеу –20 566 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 246 122,4 мың теңге.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 5 050 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 12 860 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 5 191 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға - 20 931 мың теңге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға - 704 305 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 301 318 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту - 174 129 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға 220 301 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 21 декабря 2021 года № 84 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 30 марта 2022 года № 116. Прекращено действие в связи с истечением срока
Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2022-2024 годы" от 21 декабря 2021 года № 84 (зарегистрировано вреестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26020 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы –7 283 815,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –723 848 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 674 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 6 554 293,2 тысячи тенге;
2) затраты –7 529 937,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –16 190 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 756 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов –20 566тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -262 312,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета–262 312,4 тысяч тенге;
поступление займов – 36 756 тысяч тенге;
погашение займов – 20 566 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 246 122,4 тысячи тенге.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
5 050 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
12 860 тысяч тенге - на содействие занятости населения;
5 191 тысяча тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
20 931 тысячи тенге - на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
704 305 тысяч тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
301 318 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
174 129 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
220 301 тысяча тенге – настроительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;

көлік инфрақұрылымын дамытуға - 222 726 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға - 44 244 мың теңге;
газбен жабдықтау нысандарына техникалық қызмет көрсетуге - 76022 мың теңге;
шақырту пунктіне автокөлік сатып алуға - 6787,2 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мемлекеттік ұйымдардың: үйде қызмет көрсету жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 223 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 10 947 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге - 1857 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 301 318 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

222 726 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
44 244 тысячи тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
76 022 тысячи тенге - на техническое обслуживание объектов газоснабжения;
6787,2 тысяч тенге - на приобретение автотранспорта для призывного пункта.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
223 тысячи тенге - на повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания;
10 947 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
1 857 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
301 318 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 11 изложить в новой редакции:

"11. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсетуге - 564 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға - 16 079 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға - 171 777,4 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"11. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
564 тысячи тенге - на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому;
16 079 тысяч тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
171 777,4 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

200
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7 777
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
23 948
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
23 948
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 948
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
604 166,4
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауылшаруашылығы бөлімі
32 010
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 010
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
572 156,4
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 282
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
51 700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
489 174,4
02
Қорғаныс
89 083,3
1
Әскери мұқтаждар
10 333,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 333,2
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10 333,2
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
78 750,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
78 750,1
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 917,1
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
69 833
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
489 930
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
114 121
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
114 121
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
114 121
2
Әлеуметтiк көмек
342 325
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
342 325
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
196 807
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21 226
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28 856
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

200
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7 777
5
Планирование и статистическая деятельность
23948
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
23 948
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
23948
9
Прочие государственные услуги общего характера
604 166,4
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
32 010
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
32 010
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
572 156,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
31 282
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
51 700
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
489 174,4
02
Оборона
89 083,3
1
Военные нужды
10 333,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 333,2
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 333,2
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
78 750,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
78 750,1
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 917,1
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
69 833
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
489 930
1
Социальное обеспечение
114 121
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
114 121
005
Государственная адресная социальная помощь
114 121
2
Социальная помощь
342 325
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
342 325
002
Программа занятости
196 807
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 226
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28 856
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида