Аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 84 "2022-2024 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2022 жылғы 8 маусымдағы № 140 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың "2022-2024 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 21 желтоқсандағы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26020 болып тіркелген) № 84 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 655 297,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 768 848 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 674 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 5 880 775,2 мың теңге;
2) шығындар – 6 901 419,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 190 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 756 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 566 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -262 312,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 262 312,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 36 756 мың теңге;
қарыздарды өтеу –20 566 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 246 122,4 мың теңге.".
7- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 101 071 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 10 814 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 210 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: үйде қызмет көрсету, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге - 13 203 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 76 854 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 21 344 мың теңге;

О внесении изменений в решение районного маслихата от 21 декабря 2021 года № 84 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 8 июня 2022 года № 140. Прекращено действие в связи с истечением срока
Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2022-2024 годы" от 21 декабря 2021 года № 84 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26020) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 655 297,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 768 848 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 674 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 5 880 775,2 тысяч тенге;
2) затраты – 6 901 419,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 190 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 756 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 566 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -262 312,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –262 312,4 тысяч тенге;
поступление займов – 36 756 тысяч тенге;
погашение займов – 20 566 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 246 122,4 тысячи тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан через областной бюджет:
101 071 тысяча тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
10 814 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
210 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
13 203 тысячи тенге - на повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания, центров занятости населения;
76 854 тысячи тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
21 344 тысячи тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;

көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға - 706 709 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға - 184 343 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 5 050 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 12 860 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 12 451 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға - 14 431 мың теңге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға - 141 939 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 301 318 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту - 170 266 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға 175 301 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға - 91 783 мың теңге;
газбен жабдықтау нысандарына техникалық қызмет көрсетуге – 76 022 мың теңге;
шақырту пунктіне автокөлік сатып алуға – 6 787,2 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
11 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсетуге - 564 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға - 16 079 мың теңге;

706 709 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
184 343 тысячи тенге - на развитие продуктивной занятости.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
5 050 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
12 860 тысяч тенге - на содействие занятости населения;
12 451 тысяча тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
14 431 тысяча тенге - на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
141 939 тысяч тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
301 318 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
170 266 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
175 301 тысяча тенге – на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
0 тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
91 783 тысячи тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
76 022 тысячи тенге - на техническое обслуживание объектов газоснабжения;
6787,2 тысяч тенге - на приобретение автотранспорта для призывного пункта.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
564 тысячи тенге - на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому;
16 079 тысяч тенге - на освещение улиц населенных пунктов;

23 948
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
623 277,4
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауылшаруашылығы бөлімі
32 010
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 010
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
591 267,4
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 332
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
375
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
58 900
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
500 660,4
02
Қорғаныс
90 826,3
1
Әскери мұқтаждар
10 333,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 333,2
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10 333,2
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
80 493,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
80 493,1
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 917,1
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
71 576
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
587 838
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
114 121
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
114 121
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
114 121
2
Әлеуметтiк көмек
440 233
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
440 233
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
288 834
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21 226
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28 856
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

23 948
004
Капитальные расходы государственного органа
300
9
Прочие государственные услуги общего характера
623 277,4
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
32 010
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
32 010
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
591 267,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
31 332
003
Капитальные расходы государственного органа
375
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
58 900
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
500 660,4
02
Оборона
90 826,3
1
Военные нужды
10 333,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 333,2
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 333,2
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
80 493,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
80 493,1
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 917,1
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
71 576
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
587 838
1
Социальное обеспечение
114 121
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
114 121
005
Государственная адресная социальная помощь
114 121
2
Социальная помощь
440 233
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
440 233
002
Программа занятости
288 834
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 226
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28 856
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида