2023-2025 жылдарға арналған Қандыағаш қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 285 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2023-2025 жылдарға арналған Қандыағаш қаласының бюджетін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Қандыағаш қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 929 582 мың теңге:
салықтық түсімдер – 267 703 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 42 297 мың теңге;
трансферттер түсімі – 619 582 мың теңге;
2) шығындар – 961 372 мың теңге:
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 31 790 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 31 790 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 31 790 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда– Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 125 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 70 000 теңге;
2) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 53 076 теңге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 450 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 40 567 теңге.
3. 2023 жылға арналған Қандыағаш қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 180 886 мың теңге сомасында ескерілсін.

Об утверждении бюджета города Кандыагаш на 2023-2025 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2022 года № 285. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Кандыагаш на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 929 582 тысяч тенге:
налоговые поступления – 267 703 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 42 297 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 619 582 тысяч тенге;
2) затраты – 961 372 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета– -31 790 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 31 790 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетныхсредств – 31 790 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 15.12.2023 № 125 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 53 076 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 450 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат –40 567 тенге.
3. Учесть, на 2023 год объем субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджете города Кандыагаш в сумме 180 886 тысяч тенге.

4. 2023 жылға арналған Қандыағаш қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 1 955 мың теңге нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін.
5. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық
мәслихатының хатшысы
Р. Мусенова
Мұғалжар аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
29 желтоқсандағы № 285
шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Қандыағаш қаласының бюджеті

4. Учесть, в бюджете города Кандыагаш на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий 1 955 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Мугалжарского
районного маслихата
Р. Мусенова
Приложение 1 к решению
Мугалжарского районного
маслихата от 29 декабря 2022
года № 285
Бюджет города Кандыагаш на 2023 год