Балқаш ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 31-114 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 4-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 557 390,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 483 265 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 58 597 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 85 845 мың теңге;
трансферттер түсімі 4 929 683,9 мың теңге; оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 274 713,9 мың теңге;
даму трансферттері 1 825 195 мыңге;
субвенциялар 2 829 775 мың теңге;
пайдаланылатын бюджеттік қаржының қалдықтары 236 507 мың теңге.
2) шығындар 6 793 897,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 60 339 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 107 300 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 46 961 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 236 507 мың теңге.
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;

О бюджете Балхашского района на 2023-2025 годы
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2022 года № 31-114.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 6 889 597,9 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 687 196 тысяч тенге;
неналоговые поступления 25 217 тенге;
поступления от продажи основного капитала 5 036 тенге;
поступления трансфертов 5 172 148,9 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 224 573,9 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 2 117 800 тысяч тенге;
субвенции 2 829 775 тысячи тенге;
2) затраты 7 126 104,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 65 839 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 107 300 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 41 461 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 60 339 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 65 839 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 13-43 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 65 839 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 68 839 тысячи тенге."
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Балхашского районного маслихата Алматинской области от 20.12.2023 № 13-43 (Вводится в действие с 01.01.2023).
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".

3. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2023 жылға арналған резерві 9283 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Осы шешiм 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Балқаш аудандық мәслихатының хатшысы К. Омаров
Балқаш аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27желтоқсан № 31-114 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 13-43 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
І. Кiрiстер

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 9283 тысячи тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Балхашского районного маслихата К. Омаров
Приложение 1 к решению Балхашского районного маслихата № 31-114 от 27 декабря 2022 года
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Балхашского районного маслихата Алматинской области от 20.12.2023 № 13-43 (Вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
І. Доходы

980
819
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет,тілдерді дамыту және спорт бөлімі
60584
006
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7615
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуі
52969
9
Мәдениет спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
84449
,
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
13240
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13240
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
7299
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7299
819
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет,тілдерді дамыту және спорт бөлімі
63910
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтарды әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27368
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
11540
115
Жергелікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
25002
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
90168
1
Ауыл шаруашылығы
40768
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлiмi
40768
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40768
6
Жер қатынастары
16647
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15198
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13829
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1369
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлiмi
1449
011
Жерді аймақтарға бөлу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
1449
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары салаларындағы өзге де қызметтер

980
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
60584
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
7615
007
Функционирование районных (городских) библиотек
52969
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
84449
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
13240
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
13240
457
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
7299
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
7299
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
63910
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
27368
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11540
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
25002
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
90168
1
Сельское хозяйство
40768
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
40768
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
40768
6
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения и прочие услуги
16647
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15198
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
13829
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения
1369
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
1449
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1449
9
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения и прочие услуги