Пробация қызметінің есебінде тұрған, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Алматы облысы Іле ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 18 мамырдағы № 170 қаулысы. Күші жойылды - Алматы облысы Іле ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 21 қарашадағы № 475 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Іле ауданы әкімдігінің 21.11.2022 № 475 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, освобожденных из мест лишения свободы
Постановление акимата Илийского района Алматинской области от 18 мая 2022 года № 170. Утратило силу постановлением акимата Илийского района Алматинской области от 21 ноября 2022 года № 475
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Илийского района Алматинской области от 21.11.2022 № 475 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31, 37-баптарға және "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 7), 8) тармақшаларына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 26 мамырдағы № 412 "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды,пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13898 болып тіркелген) сәйкес, Іле ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

В соответствии статьи 31, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктами 7), 8) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", статьей 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", приказом министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 мая 2016 года № 412 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц освобожденных из мест лишения свободы, лиц состоящих на службе пробаций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13898), акимат Илийского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Меншік түріне және меншіктің ұйымдастырушылық-құқықтық нысанына қарамастан ұйымдарда жұмыс орындары квота белгіленсін:
1) пробация қызметінің есебінде тұрған азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін квота осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін;
2) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін квота осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін;
2. Іле ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 12 қаңтардағы №12 "Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" қаулысының күші жойылды деп танылсын. (Алматы облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 1 ақпанда № 4087 болып тіркелді).

1. Организациям независимо от организационно-правовой формы и собственности установить квоту рабочих мест:
1) установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы согласно приложения 2 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу постановление акимата Илийского района от 12 января 2017 года №12 "Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования". (Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 1 февраля 2017 года № 4087).

3. "Іле ауданы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдык мемлекеттік мекемесі пробация қызметiнiң есебiнде тұрған адамдарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған азаматтарды белгілінген квота бойынша жұмысқа орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б. Қарасаев

3. Коммунальному государственному учреждению "Центр занятости насееления акимата Илийского района" обеспечить трудоустройство лиц, состоящих на учете службы пробации, лиц, освобожденных из мест лишения свободы в соответствии с установленной квотой.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
курирующего заместителя акима района.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Б.Карасаев