"Талғар ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" Талғар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-59 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 5 желтоқсандағы № 35-110 шешімі
ШЕШТІ:
1. Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-59 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26268 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 19 356 340 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 6 262 243 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 31 219 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 335 851 мың теңге;
трансферттер түсімі 11 727 027 мың теңге;
2) шығындар 22 418 558 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28 984 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 18 378 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 47 362 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 17-59 "О бюджете Талгарского района на 2022-2024 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 5 декабря 2022 года № 35-110
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "О бюджете Талгарского района на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 17-59 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26268) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 19 356 340 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 6 262 243 тысячи тенге;
неналоговые поступления 31 219 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 335 851 тысяча тенге;
поступления трансфертов 11 727 027 тысяч тенге;
2) затраты 22 418 558 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28 984 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 18 378 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 47 362 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 033 234 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 033 234 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 2 590 501 мың теңге;
қарыздарды өтеу 428 661 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 871 394 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының хатшысы М. Алибеков
Талғар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 05 желтоқсандағы № 35-110 шешіміне қосымша

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 033 234 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 033 234 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 2 590 501 тысяча тенге;
погашение займов 428 661 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств 871 394 тысячи тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Талгарского районного маслихата М. Алибеков

8 695
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
68 208
1
Құқық қорғау қызметi
6 950
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 950
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
6 950
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
61 258
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй тнспекциясы бөлімі
61 258
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
61 258
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 937 240
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 116 857
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 116 857
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 116 857
2
Әлеуметтiк көмек
1 728 651
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 728 651
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
700 333
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
49 821
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
186 444
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8731
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
124 687
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
576 585
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
81 950
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
91 732
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81 718
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 493
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 699
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 342
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

8 695
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
68 208
1
Правоохранительная деятельность
6 950
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 950
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
6 950
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
61 258
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
61 258
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
61 258
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 937 240
1
Социальное обеспечение
1 116 857
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 116 857
005
Государственная адресная социальная помощь
1 116 857
2
Социальная помощь
1 728 651
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 728 651
002
Программа занятости
700 333
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
49 821
006
Оказание жилищной помощи
100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
186 444
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 731
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
124 687
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
576 585
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
81 950
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
91 732
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81 718
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47 493
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 699
021
Капитальные расходы государственного органа
3 342
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан