Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 28 қыркүйектегі № 1000 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
2 "Салықтық емес түсiмдер" санатында:
04 "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" сыныбында:
1 "Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 20 және 21 ерекшеліктермен толықтырылсын:
"20 Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын  әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
21 Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі салатын  әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар";
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер" функционалдық тобында:
3 "Сыртқы саяси қызмет" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 164 бюджеттік бағдарламасымен 224 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"224 Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
164 Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы мен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуын қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 164 бюджеттік бағдарламасымен 227 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"227 Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі
164 Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуын қамтамасыз ету";
4 "Iргелi ғылыми зерттеулер" функционалдық кіші тобында:

О внесении дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 28 сентября 2022 года № 1000.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в классификацию поступлений бюджета:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 04 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан":
в подклассе 1 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим":
дополнить спецификами 20 и 21 следующего содержания:
"20 Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством просвещения Республики Казахстан, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
21 Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством науки и высшего образования Республики Казахстан, финансируемым из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора";
функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 3 "Внешнеполитическая деятельность":
дополнить администратором бюджетных программ 224 с бюджетной программой 164 следующего содержания:
"224 Министерство просвещения Республики Казахстан
164 Обеспечение участия Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития";
дополнить администратором бюджетных программ 227 с бюджетной программой 164 следующего содержания:
"227 Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
164 Обеспечение участия Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития";
в функциональной подгруппе 4 "Фундаментальные научные исследования":

мынадай мазмұндағы 002 және 131 бюджеттік бағдарламаларымен 224 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"224 Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
002 Оқу-ағарту саласында ғылыми зерттеулер мен әзірлемелер жүргізуді қамтамасыз ету
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 130 және 131 бюджеттік бағдарламаларымен 227 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"227 Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі
130 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру";
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету";
227 "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 217 бюджеттік бағдарламасымен 100, 101, 102, 103, 105, 106, 107, 108, 109, 119 және 120 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"217 Ғылымды дамыту
100 Мемлекеттік сыйақылар және стипендиялар
101 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілердің бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру
102 Ғылыми зерттеулерді грантпен қаржыландыру
103 Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы жүргізу
105 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруға гранттар беру жөніндегі қызметтер
106 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруды гранттық қаржыландыру
107 Халықаралық ғылыми-техникалық орталықтың қызметін жалғастыру туралы келісімді іске асыруды қамтамасыз ету
108 ЮНЕСКО қамқорлығындағы орталық Азия аймақтық гляциологиялық орталықтың қызметін қамтамасыз ету
109 Ведомстволық бағыныстағы ғылыми ұйымдардың күрделі шығыстары
119 Іргелі ғылыми зерттеулерді жүзеге асыратын ғылыми ұйымдарды қаржыландыру
120 Қазақстанның қазіргі тарихы бойынша зерттеулер жүргізу";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
1 "Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 003 бюджеттік бағдарламасымен 100, 101, 102, 103, 104, 105 және 106 және бюджеттік кіші бағдарламалары 224 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"224 Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
003 Мектепке дейінгі тәрбие мен білім беруге қолжетімділікті қамтамасыз ету
100 Мектепке дейінгі білім беру саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету
101 "Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық, білім беру және сауықтыру орталығы" РМҚК-да мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
102 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
103 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
104 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
105 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне үш жастан алты жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтуды қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
106 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
2 "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 224 с бюджетными программами 002 и 131 следующего содержания:
"224 Министерство просвещения Республики Казахстан
002 Обеспечение проведения научных исследований и разработок в области просвещения
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности";
дополнить администратором бюджетных программ 227 с бюджетными программами 130 и 131 следующего содержания:
"227 Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
130 Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности";
по администратору бюджетных программ 227 "Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 217 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 103, 105, 106, 107, 108, 109, 119 и 120 следующего содержания:
"217 Развитие науки
100 Государственные премии и стипендии
101 Программно-целевое финансирование субъектов научной и/или научно-технической деятельности
102 Грантовое финансирование научных исследований
103 Проведение государственной научно-технической экспертизы
105 Услуги по предоставлению грантов на коммерциализацию результатов научной и (или) научно-технической деятельности
106 Грантовое финансирование коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности
107 Обеспечение реализации Соглашения о продолжении деятельности Международного научно-технического центра
108 Обеспечение деятельности Центрально-Азиатского регионального гляциологического центра под эгидой ЮНЕСКО
109 Капитальные расходы подведомственных научных организаций
119 Финансирование научных организаций, осуществляющих фундаментальные научные исследования
120 Проведение исследований по современной истории Казахстана";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 1 "Дошкольное воспитание и обучение":
дополнить администратором бюджетных программ 224 с бюджетной программой 003 и бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 103, 104, 105 и 106 следующего содержания:
"224 Министерство просвещения Республики Казахстан
003 Обеспечение доступности дошкольного воспитания и обучения
100 Методологическое обеспечение в сфере дошкольного образования
101 Реализация государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение в РГКП "Национальный научно-практический, образовательный и оздоровительный центр "Бобек"
102 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования
103 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования
104 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
105 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на обеспечение охвата дошкольным воспитанием и обучением детей от трех до шести лет
106 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда медицинских работников организаций дошкольного образования
в функциональной подгруппе 2 "Начальное, основное среднее и общее среднее образование":

мынадай мазмұндағы 004 бюджеттік бағдарламасымен 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 116, 117, 118 және 119 бюджеттік кіші бағдарламалары 224 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"224 Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
004 Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету
100 Балаларды республикалық білім беру ұйымдарында оқыту және тәрбиелеу
101 Назарбаев Зияткерлік мектептерінде мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
102 Орта білім беру саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету
103 Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу
104 Балалар мен оқушы жастарға адамгершілік-рухани білім беру
105 Оператордың жан басына шаққандағы қаржыландыру жөніндегі көрсететін қызметтеріне ақы төлеу
106 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
107 Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу
108 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
109 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
110 Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
111 Білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
112 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
113 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
116 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қаржы лизингі шарттарында мектеп автобустарын сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
117 Облыстық бюджеттерге мұғалімдер тапшылығы бар өңірлерге тартылған, бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының үздік педагогтеріне қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
118 Алматы, Атырау және Маңғыстау облысының облыстық бюджеттеріне орта білім беру объектілерінің құрылысына берілетін нысаналы даму трансферттері
119 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің нормативтік оқу жүктемесінің төмендеуіне байланысты төмен тұрған бюджеттердің шығындарын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
224 "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:

дополнить администратором бюджетных программ 224 с бюджетной программой 004 и бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 116, 117, 118 и 119 следующего содержания:
"224 Министерство просвещения Республики Казахстан
004 Обеспечение доступности качественного школьного образования
100 Обучение и воспитание детей в республиканских организациях образования
101 Реализация государственного образовательного заказа в Назарбаев Интеллектуальных школах
102 Методологическое обеспечение в сфере среднего образования
103 Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения
104 Нравственно-духовное образование детей и учащейся молодежи
105 Оплата услуг оператору по подушевому финансированию
106 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
107 Проведение внешней оценки качества образования
108 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых
109 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых
110 Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
111 Капитальные расходы организаций образования
112 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования
113 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования
114 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых
116 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на приобретение школьных автобусов, на условиях финансового лизинга
117 Целевые текущие трансферты областным бюджетам на доплату лучшим педагогам организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования, привлеченным в регионы, имеющие дефицит учителей
118 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам Алматинской, Атырауской и Мангистауской областей на строительство объектов среднего образования
119 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи со снижением нормативной учебной нагрузки педагогов государственных организаций среднего образования";
по администратору бюджетных программ 224 "Министерство просвещения Республики Казахстан":

мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік бағдарламасымен 004 және 016 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"005 Орта білім беруді жаңғырту
004 Cыртқы қарыздар есебiнен
016 Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен";
4 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 006 бюджеттік бағдарламасымен 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 және 108 бюджеттік кіші бағдарламалары 224 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"224 Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
006 Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
100 Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
101 Техникалық және кәсіптік білім беру сапасына сырттай бағалау жүргізу
102 Халықаралық тәжірибе негізінде техникалық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер
103 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарындағы білім алушылардың мемлекеттік стипендиясының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
104 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
105 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне сұранысқа ие мамандықтар бойынша жастарды тегін техникалық және кәсіптік біліммен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
106 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
107 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
108 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
5 "Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру" функционалдық кіші тобында:

дополнить бюджетной программой 005 с бюджетными подпрограммами 004 и 016 следующего содержания:
"005 Модернизация среднего образования
004 За счет внешних займов
016 За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета";
в функциональной подгруппе 4 "Техническое и профессиональное, послесреднее образование":
дополнить администратором бюджетных программ 224 с бюджетной программой 006 и бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 и 108 следующего содержания:
"224 Министерство просвещения Республики Казахстан
006 Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием
100 Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
101 Проведение внешней оценки качества технического и профессионального образования
102 Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта
103 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение размера государственной стипендии обучающихся в организациях технического и профессионального образования
104 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
105 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на обеспечение молодежи бесплатным техническим и профессиональным образованием по востребованным специальностям
106 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
107 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
108 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда медицинских работников в государственных организациях технического и профессионального, послесреднего образования";
в функциональной подгруппе 5 "Переподготовка и повышение квалификации специалистов":

мынадай мазмұндағы 007, 008, 009 және 138 бюджеттік бағдарламаларымен 224 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"224 Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
007 Мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
008 Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
009 Техникалық және кәсіптік білім беру мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
138 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 138 бюджеттік бағдарламасымен 227 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"227 Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі
138 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету";
6 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 204 бюджеттік бағдарламасымен 100, 101, 102, 103, 104, 109, 110, 112, 113, 116, 118, 122, 125, 134 және 135 бюджеттік кіші бағдарламалары 227 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"227 Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі
204 Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
100 Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
101"Болашақ" бағдарламасы шеңберінде шетелдегі жоғары оқу орындарында мамандар даярлау және ғалымдардың шетелде ғылыми тағылымдамасы
102 Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және "Назарбаев университеті" ДБҰ қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
103 Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету
104 Сенім білдірілген агенттердің білім беру кредиттерін қайтару жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
109 Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу
110 Білім беру жинақтарына салымдар бойынша сыйлықақылар төлеу
112 Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі операторының қызметтеріне ақы төлеу
113 Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу
116 Студенттерді, магистранттарды және докторанттарды жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік білім беру тапсырысын жан басына шаққандағы қаржыландыру принципі бойынша орналастыру жөніндегі оператордың қызметтеріне ақы төлеу
118 Шетел азаматтарын, Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын қазақ ұлтының өкілдерін (диаспора) оқыту үшін стипендиялық бағдарламалар
122 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
125 Солтүстік Қазақстан облысының бюджетіне М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінің екі студенттік жатақханасын салуға берілетін нысаналы даму трансферттер
134 Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетіне М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті "Kozybaev University Teaching and research center" оқу-зертханалық корпусының құрылысына берілетін нысаналы даму трансферттері
135 Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға және атаулы стипендияларды қоспағанда , стипендиялар төлеуге, сондай-ақ жан басына шаққандағы қаржыландыруға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі оператордың қызметтері";
227 "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 234 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"234 "Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту";
9 "Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 224 с бюджетными программами 007, 008, 009 и 138 следующего содержания:
"224 Министерство просвещения Республики Казахстан
007 Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций дошкольного образования
008 Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций среднего образования
009 Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций технического и профессионального образования
138 Обеспечение повышения квалификации государственных служащих";
дополнить администратором бюджетных программ 227 с бюджетной программой 138 следующего содержания:
"227 Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
138 Обеспечение повышения квалификации государственных служащих";
в функциональной подгруппе 6 "Высшее и послевузовское образование":
дополнить администратором бюджетных программ 227 с бюджетной программой 204 и бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 103, 104, 109, 110, 112, 113, 116, 118, 122, 125, 134 и 135 следующего содержания:
"227 Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
204 Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием
100 Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
101 Подготовка специалистов в высших учебных заведениях за рубежом в рамках программы "Болашак" и прохождение учеными научных стажировок за рубежом
102 Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским образованием и организации деятельности в АОО "Назарбаев университет"
103 Методологическое обеспечение в сфере высшего и послевузовского образования
104 Оплата услуг поверенным агентам по возврату образовательных кредитов
109 Проведение внешней оценки качества образования
110 Выплата премий по вкладам в образовательные накопления
112 Оплата услуг оператора Государственной образовательной накопительной системы
113 Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения
116 Оплата услуг оператора по размещению государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов местами в общежитиях по принципу подушевого финансирования
118 Стипендиальные программы для обучения иностранных граждан, лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан (диаспора)
122 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей
125 Целевые трансферты на развитие бюджету Северо-Казахстанской области на строительство двух студенческих общежитий Северо-Казахстанского государственного университета им. М.Козыбаева
134 Целевые трансферты на развитие областному бюджету Северо-Казахстанской области на строительство учебно-лабораторного корпуса "Kozybaev University Teaching and research center" Северо-Казахстанского государственного университета им. М.Козыбаева
135 Услуги оператора по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием и выплате стипендий, за исключением именных стипендий, а также по подушевому финансированию";
по администратору бюджетных программ 227 "Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 234 следующего содержания:
"234 Увеличение уставного капитала некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный женский педагогический университет"";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":

мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасымен 100, 103, 104, 105 және 123 бюджеттік кіші бағдарламалары 224 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"224 Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
001 Оқу-ағарту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
100 Оқу-ағарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
103 Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
105 Колледж студенттерін жатақханаларда жаңа енгізілетін орындармен қамтамасыз ету
123 Ағымдағы әкімшілік шығыстар";
224 "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 010, 011, 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 133, 139, 165, 166, 167, 168 және 169 бюджеттік бағдарламарымен толықтырылсын:
"010"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ға нысаналы салым
011 Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарды анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
101 Өкілдiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
105 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
133 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
165 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
166 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
167 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
168 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
169 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттері";

дополнить администратором бюджетных программ 224 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 100, 103, 104, 105 и 123 следующего содержания:
"224 Министерство просвещения Республики Казахстан
001 Формирование и реализация государственной политики в области просвещения
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа по реализации государственной политики в области просвещения
103 Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа
105 Обеспечение студентов колледжей вновь вводимыми местами в общежитиях
123 Текущие административные расходы";
по администратору бюджетных программ 224 "Министерство просвещения Республики Казахстан":
дополнить бюджетными программами 010, 011, 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 133, 139, 165, 166, 167, 168 и 169 следующего содержания:
"010 Целевой вклад в АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы"
011 Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
116 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
133 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
165 Проведение текущих мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
166 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
167 Реализация бюджетных инвестиционных проектов за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
168 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
169 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 230 бюджеттік бағдарламасымен 100 және 101 бюджеттік кіші бағдарламалары толықтырылсын:
"230 Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
100 Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамытуды қамтамасыз ету
101 Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау";
мынадай мазмұндағы 231 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"231 Түркі академиясын орналастыру шарттары мен тәртібі туралы келісімнің іске асырылуын қамтамасыз ету";
05 "Денсаулық сақтау" функционалдық тобында:
2 "Халықтың денсаулығын қорғау" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламасымен 224 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"224 Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
012 Балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
1 "Мәдениет саласындағы қызмет" функционалдық кіші тобында:
240 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
049 "Ономастикалық және геральдикалық қызметті дамыту" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 111 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"111 Геральдикалық қызмет саласындағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстары";
3 "Ақпараттық кеңiстiк" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік бағдарламасымен 224 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"224 Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
013 Ғылыми-тарихи құндылықтарға, ғылыми-педагогикалық ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету";

дополнить бюджетной программой 230 с бюджетными подпрограммами 100 и 101 следующего содержания:
"230 Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
100 Обеспечение развития государственного языка и других языков народа Казахстана
101 Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 231 следующего содержания:
"231 Обеспечение реализации Соглашения об условиях и порядке размещения Тюркской Академии";
в функциональной группе 05 "Здравоохранение":
в функциональной подгруппе 2 "Охрана здоровья населения":
дополнить администратором бюджетных программ 224 с бюджетной программой 012 следующего содержания:
"224 Министерство просвещения Республики Казахстан
012 Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":
по администратору бюджетных программ 240 "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан":
по бюджетной программе 049 "Развитие ономастической и геральдической деятельности":
дополнить бюджетной подпрограммой 111 следующего содержания:
"111 Капитальные расходы государственного учреждения в сфере геральдической деятельности";
в функциональной подгруппе 3 "Информационное пространство":
дополнить администратором бюджетных программ 224 с бюджетной программой 013 следующего содержания:
"224 Министерство просвещения Республики Казахстан
013 Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям, научно-педагогической информации";

мынадай мазмұндағы 219 бюджеттік бағдарламасымен 100 және 101 бюджеттік кіші бағдарламалары 227 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"227 Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі
219 Ғылыми-тарихи құндылықтарға, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету
100 Ғылыми-тарихи құндылықтарға қолжетімділікті қамтамасыз ету
101 Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпараттың қолжетімділігін қамтамасыз ету";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 227 с бюджетной программой 219 и бюджетными подпрограммами 100 и 101 следующего содержания:
"227 Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
219 Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям, научно-технической и научно-педагогической информации
100 Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям
101 Обеспечение доступности научной, научно-технической и научно-педагогической информации";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":

мынадай мазмұндағы 120 бюджеттік бағдарламасымен 224 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"224 Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
120 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
мынадай мазмұндағы 120 бюджеттік бағдарламасымен 227 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"227 Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі
120 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау".

дополнить администратором бюджетных программ 224 с бюджетной программой 120 следующего содержания:
"224 Министерство просвещения Республики Казахстан
120 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
дополнить администратором бюджетных программ 227 с бюджетной программой 120 следующего содержания:
"227 Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
120 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства".

2.  "Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты мен Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесі" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9760) бұйрығына мынадай толықтырулар енгізілсін:
2 "Салықтық емес түсiмдер" санатында:
04 "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" сыныбында:
1 "Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын  әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
2
04
1
20
100
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі салатын  әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
2
04
1
21
100
".

2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 404 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан и контрольным счетом наличности Фонда компенсации потерпевшим" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9760) следующие дополнения:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 04 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан":
в подклассе 1 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим":
дополнить строками следующего содержания:
"
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством просвещения Республики Казахстан, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
2
04
1
20
100
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством науки и высшего образования Республики Казахстан, финансируемым из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
2
04
1
21
100
".

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) Осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2022 жылдың 29 қыркүйектен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев

3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 29 сентября 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра-
Министр финансов Республики Казахстан
Е. Жамаубаев