Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 1306 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 149 бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
2 "Салықтық емес түсімдер" санатында:
06 "Басқа да салықтық емес түсiмдер" сыныбында:
мынадай мазмұндағы 2 кіші сыныбымен және 04 және 05 ерекшеліктерімен толықтырылсын:
"2 кіші сыныбы Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына түсетін басқа да салықтық емес түсiмдер
04 Жеке және (немесе) заңды тұлғалардан мемлекеттік меншікке өтеусіз берілген ақша қаражаты
05 Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық немесе қылмыстық құқық бұзушылықтардың жиынтығы бойынша, егер олардың кем дегенде біреуі сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық болып табылса, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган тергеп-тексеретін қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша мемлекетке келтірілген залалды өтеу нәтижесінде мемлекет кірісіне, оның ішінде мүлікті өткізуден түсетін ақша қаражаты";
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
9 "Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
224 "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 014 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"014 Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының қаражатын жұмсау";
Бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасында:
2 "Күрделі шығындар" санатта:
04 "Негізгі капиталды сатып алу" сыныбында:
440 "Дамуға арналған нысаналы трансферттер" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 442 ерекшелігімен толықтырылсын:
"442 Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының қаражатын жұмсау";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
440 "Дамуға арналған нысаналы трансферттер" кіші сыныбы мынадай мазмұндағы 442 ерекшелігімен толықтырылсын:
"

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 21 декабря 2022 года № 1306. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
Сноска. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.4
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в классификацию поступлений бюджета:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 06 "Прочие неналоговые поступления":
дополнить подклассом 2 и спецификами 04 и 05 следующего содержания:
"подкласс 2 Прочие неналоговые поступления в Фонд поддержки инфраструктуры образования
04 Денежные средства, безвозмездно переданные в государственную собственность от физических и (или) юридических лиц
05 Денежные средства, в том числе от реализации имущества, поступающие в доход государства в результате возмещения ущерба, причиненного государству по коррупционному правонарушению или совокупности уголовных правонарушений, если хотя бы одно из них является коррупционным, а также уголовным правонарушениям, расследуемым уполномоченным органом по противодействию коррупции";
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":
по администратору бюджетных программ 224 "Министерство просвещения Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 014 следующего содержания:
"014 Расходование средств Фонда поддержки инфраструктуры образования";
в Экономической классификации расходов бюджета:
в категории 2 "Капитальные затраты":
в классе 04 "Приобретение основного капитала":
в подклассе 440 "Целевые трансферты на развитие":
дополнить спецификой 442 следующего содержания:
"442 Расходование средств Фонда поддержки инфраструктуры образования";
в Структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в подклассе 440 "Целевые трансферты на развитие" дополнить спецификой 442 следующего содержания:
"

442
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының қаражатын жұмсау
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының қаражатын жұмсау
".
2. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 150 бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық, қолданысы 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылатын осы бұйрықтың 1-тармағының сегізінші және тоғызыншы абзацтарын қоспағанда, 2022 жылғы 21 желтоқсаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№ "1306" бұйрығына қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 150 бұйрығымен.

442
Расходование средств Фонда поддержки инфраструктуры образования
Расходование средств Фонда поддержки инфраструктуры образования
".
2. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 150.
3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 21 декабря 2022 года, за исключением абзацев восьмого и девятого пункта 1 настоящего приказа, действие которых распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2022 года.
Заместитель Премьер-Министра-
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение к приказу
Заместителя Премьера-
Министра–Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 декабря 2022 года № 1306
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2014 года № 404
Таблица распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан, контрольным счетом наличности Фонда компенсации потерпевшим, контрольным счетом наличности Фонда поддержки инфраструктуры образования и бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза
Сноска. Приложение отменено приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 150.