Абай облысы мәслихатының 2022 жылғы 6 қыркүйектегі № 6/33-VІI "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 11/65-VII шешімі
Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2022 жылғы 6 қыркүйектегі № 6/33-VІI шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29454 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 193 620 870,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 527 288,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 471 049,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 186 622 532,4 мың теңге;
2) шығындар – 193 537 469,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 3 871 216,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 638 276,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 767 060,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 787 815,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 787 815,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 548 276,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 6 сентября 2022 года № 6/33-VIІ "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение маслихата области Абай от 14 декабря 2022 года № 11/65-VII
Маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Абай "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" от 6 сентября 2022 года № 6/33-VIІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29454) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 193 620 870,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 527 288,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 471 049,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 186 622 532,4 тысяч тенге;
2) затраты – 193 537 469,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 871 216,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 10 638 276,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 767 060,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 787 815,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 787 815,0 тысяч тенге:
поступление займов – 10 548 276,0 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 6 760 461,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы мәслихатының хатшысы К. Сулейменов
Абай облысы мәслихатының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№11/65-VІI шешімнің
қосымшасы
Абай облысы мәслихатының

погашение займов – 6 760 461,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата области Абай К. Сулейменов
Приложение к решению
маслихата области Абай
от 14 декабря 2022 года
№ 11/65-VIІ
Приложение 1 к решению
маслихата области Абай

34 000,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
516 204,1
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
958 604,1
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
4 196,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
199 950,0
5
Денсаулық сақтау
4 055 007,2
2
Халықтың денсаулығын қорғау
1 016 226,1
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
597 960,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
272 544,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
325 416,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
418 266,1
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
418 266,1
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 195 078,5
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 195 078,5
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 195 078,5
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
1 843 702,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 843 702,6
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 637,9
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
60 425,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
18 368,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 734 271,7
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
16 530 818,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 928 501,7
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 509 795,4
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
887 047,4
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
213 872,3
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

34 000,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
516 204,1
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
958 604,1
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 196,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
199 950,0
5
Здравоохранение
4 055 007,2
2
Охрана здоровья населения
1 016 226,1
253
Управление здравоохранения области
597 960,0
006
Услуги по охране материнства и детства
272 544,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
325 416,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
418 266,1
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
418 266,1
3
Специализированная медицинская помощь
1 195 078,5
253
Управление здравоохранения области
1 195 078,5
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 195 078,5
9
Прочие услуги в области здравоохранения
1 843 702,6
253
Управление здравоохранения области
1 843 702,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
30 637,9
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
60 425,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
18 368,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 734 271,7
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
16 530 818,6
1
Социальное обеспечение
7 928 501,7
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 509 795,4
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
887 047,4
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
213 872,3
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания