"Семей қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 20/129-VІI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2022 жылғы 11 тамыздағы № 28/218-VII шешімі
Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Семей қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 20/129-VIІ шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26223 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 56 536 384,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 31 486 906,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 400 125,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 609 140,4 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 17 040 212,7 мың теңге;
2) шығындар – 60 890 583,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -153 692,3 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 58 978,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 212 671,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 200 506,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 200 506,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 249 805,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 24 декабря 2021 года № 20/129-VIІ "О бюджете города Семей на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 11 августа 2022 года № 28/218-VII
Маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Семей "О бюджете города Семей на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 20/129-VІI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26223), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 536 384,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 31 486 906,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 400 125,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 609 140,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 040 212,7 тысяч тенге;
2) затраты – 60 890 583,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -153 692,3 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 58 978,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 212 671,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 200 506,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 200 506,6 тысяч тенге:
поступление займов – 7 249 805,0 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 6 431 352,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 382 053,6 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві – 910 728,8 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың хатшысы Б. Ақжалов

погашение займов – 6 431 352,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 382 053,6 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"Утвердить резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) – 910 728,8 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь городского маслихата Б. Акжалов
Приложение к решению

24 687,8
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
23 129,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
114 697,2
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
114 697,2
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
114 697,2
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
114 697,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7 098 946,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 863 689,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 863 689,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 863 689,0
2
Әлеуметтiк көмек
4 394 189,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
384 503,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
384 503,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
4 009 686,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 343 824,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 592,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
34 228,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
86 377,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
538 594,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
181 809,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
391 104,8
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
604 482,6
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
660 215,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
146 458,8
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
841 068,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі

24 687,8
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
23 129,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
114 697,2
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
114 697,2
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
114 697,2
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
114 697,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 098 946,0
1
Социальное обеспечение
1 863 689,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 863 689,0
010
Государственная адресная социальная помощь
1 863 689,0
2
Социальная помощь
4 394 189,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
384 503,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
384 503,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
4 009 686,0
004
Программа занятости
1 343 824,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 592,0
007
Оказание жилищной помощи
34 228,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
86 377,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
538 594,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
181 809,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
391 104,8
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
604 482,6
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
660 215,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
146 458,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
841 068,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)

75 915,8
9
Басқалар
1 269 970,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 030 545,4
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
119 816,6
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
910 728,8
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
239 425,0
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
239 425,0
14
Борышқа қызмет көрсету
997 020,0
1
Борышқа қызмет көрсету
997 020,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
997 020,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
997 020,0
15
Трансферттер
15 338 437,3
1
Трансферттер
15 338 437,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
15 338 437,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
109 396,5
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
14 292 833,0
038
Субвенциялар
571 913,0
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
364 294,8
ІII. Таза бюджеттік кредит беру
-153 692,3
Бюджеттік кредиттер
58 978,7
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
58 978,7
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
58 978,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
58 978,7
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
58 978,7
Бюджеттік кредиттерді өтеу
212 671,0
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0,0
Қаржылық активтерді сатып алу
0,0
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-4 200 506,6
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
4 200 506,6
Қарыздар түсімі

75 915,8
9
Прочие
1 269 970,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 030 545,4
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
119 816,6
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
910 728,8
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
239 425,0
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
239 425,0
14
Обслуживание долга
997 020,0
1
Обслуживание долга
997 020,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
997 020,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
997 020,0
15
Трансферты
15 338 437,3
1
Трансферты
15 338 437,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
15 338 437,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
109 396,5
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
14 292 833,0
038
Субвенции
571 913,0
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
364 294,8
III. Чистое бюджетное кредитование
-153 692,3
Бюджетные кредиты
58 978,7
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
58 978,7
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
58 978,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
58 978,7
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
58 978,7
Погашение бюджетных кредитов
212 671,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
Приобретение финансовых активов
0,0
Поступления от продажи финансовых активов государства
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-4 200 506,6
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
4 200 506,6
Поступление займов