2023 жылға Мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Абай облысы Абай ауданының әкімдігінің 2022 жылғы 14 қарашадағы № 239 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабының 1 тармағының 14) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 31 бабының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 9 бабының 6) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46 бабының 2 тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 498 "Мүгедектер үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14010 тіркелген) сәйкес, мүгедектерді жұмыспен қамтуға көмек көрсету мақсатында Абай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов на 2023 год
Постановление акимата Абайского района области Абай от 14 ноября 2022 года № 239
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 31 Закона Республики Казахстан от "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпунктом 6) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", подпунктом 4) пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 498 "Об утверждении Правила квотирования рабочих мест для инвалидов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14010) в целях оказания содействия занятости инвалидов, акимат Абайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыс орындарын есептемегенде, мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыскерлердің тізімдік саны көрсетілген Абай ауданы ұйымдарына қосымшаға сәйкес белгіленсін:
елуден жүз адамға дейін – жұмыскерлердің тізімдік санының екі пайызы мөлшерінде;
жүз бірден екі жүз елу адамға дейін – жұмыскерлердің тізімдік санының үш пайызы мөлшерінде;
екі жүз елу бірден артық адам – жұмыскерлердің тізімдік санының төрт пайызы мөлшерінде мүгедектер үшін жұмыс орындарының квотасы белгіленсін.

1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства инвалидов, без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда организациям Абайского района со списочной численностью работников согласно приложению:
от пятидесяти до ста человек – в размере двух процентов списочной численности работников;
от ста одного до двухсот пятидесяти человек – в размере трех процентов списочной численности работников;
установить квоту свыше двухсот пятидесяти одного человека – в размере четырех процентов списочной числености работников.

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы нормативтік-құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жолдансын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары М. Смағұловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Н. Абдыкаримов
Абай ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "14" қараша
№ 239 қаулысына қосымша
2023 жылға Мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгіленген ұйымдардың тізімі
№
Ұйымның атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны (адам)
Белгіленген квота мөлшері (%)
Жұмыс орындар саны (бірліктер)
1
Абай облысы білім басқармасының Абай ауданы бойынша білім бөлімінің "Жалпы білім беретін Қарауыл гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
58
2
1
2
Абай облысы ветеринария басқармасының "Абай-Вет" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
65
2
1
3
Абай облысы білім басқармасының "Абай колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
51
2
1
4
Абай облысы денсаулық сақтау басқармасының "Абай аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
211
3
6
5
Абай облысы білім басқармасының Абай ауданы бойынша білім бөлімінің "Ш.Тоқжігітов атындағы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
57
2
1
6
Абай облысы білім басқармасының "Абай атындағы мамандандырылған мектеп-гимназия интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
141
3
4
7
Абай облысы білім басқармасының Абай ауданы бойынша білім бөлімінің "Жалпы білім беретін орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
58
2
1

2. Настоящее постановление направить в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электроном виде для официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района М. Смагулову.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2023 года после его первого официального опубликования.
Аким района Н. Абдыкаримов
Приложение к постановлению
акимата Абайского района
от "14" ноября 2022 года
№ 239
Перечень организаций, в которых установлена квота рабочих мест для инвалидов на 2023 год
№ п/п
Наименование организации
Списочная численность работников
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество рабочих мест, человек
1
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная Караульная гимназия" отдела образования по Абайскому району управления образования области Абай
58
2
1
2
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного введения "Абай-Вет" управления ветеринарии области Абай
65
2
1
3
Коммунальное государственное учреждение "Абайский колледж" управления образования области Абай
51
2
1
4
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного введения "Абайская районная больница" управления здравоохранения области Абай
211
3
6
5
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа имени Токжигитова" отдела образования по Абайскому району управления образования области Абай
57
2
1
6
Коммунальное государственное учреждение "Специализированная школа-гимназия интернат имени Абая" управления образования области Абай
141
3
4
7
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа" отдела образования по Абайскому району управления образования области Абай
58
2
1