2023 жылға мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Абай облысы Бородулиха ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 28 қарашадағы № 295 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін- өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 31 - бабы 1 - тармағының 14) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдар әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 31 - бабының 1) тармақшасына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9 - бабының 6) тармақшасына сәйкес, Бородулиха ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении квоты рабочих мест для лиц с инвалидностью на 2023 год
Постановление акимата Бородулихинского района области Абай от 28 ноября 2022 года № 295
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 31 Закона Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан", подпунктом 6) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", акимат Бородулихинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес ауыр жұмыстардағы, зиянды, қауіпті еңбек жағдайлары бар жұмыстардағы жұмыс орындарын есепке алмай, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызына дейінгі мөлшерінде мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарының квотасы белгіленсін.
2. "Абай облысы Бородулиха ауданының жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте:

1. Установить квоту рабочих мест для лиц с инвалидностью в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния Бородулихинского района области Абай" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы қаулының Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жолдануын;
2) оның ресми жарияланғанынан кейін осы қаулының Бородулиха ауданы әкімдігінің интернет – ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. "2022 жылға мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 447 қаулысының (2022 жылғы 2 ақпанда № 164210 Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) күші жойылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Н.М.Жақсылықоваға жүктелсін.

1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Бородулихинского района после его официального опубликования.
3. Признать утратившими силу постановление акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 29 декабря 2021 года № 447 "Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов на 2022 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 2 февраля 2022 года за № 164210).
4.Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Жаксылыкову Н.М.