Жарма аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 11/186-VІI "2022-2024 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 қарашадағы № 22/329-VII шешімі
Жарма аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жарма аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 11/186-VІI шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26096 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 320 426,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 433 546,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 473,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 527195,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 338 213,2 мың теңге;
2) шығындар – 7 409 505,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 32547,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 66898,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34351,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 121626,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 121625,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 55134,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34351,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 100842,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарма аудандық мәслихатының хатшысы М. Оспанбаев
Жарма
ауданының маслихатының

О внесении изменений в решение Жарминского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 11/186-VII "О бюджете Жарминского района на 2022-2024 годы"
Решение Жарминского районного маслихата области Абай от 21 ноября 2022 года № 22/329-VII
Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жарминского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 11/186-VII "О бюджете Жарминского района на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26096) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 320 426,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 433 546,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 473,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 527 195,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 338 213,20 тысяч тенге;
2) затраты – 7 409 505,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 32547,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 66898,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34351,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 121626,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 121625,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 55134,0 тысяч тенге;
погашение займов – 34351,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 100842,0 тысяч тенге;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Жарминского районного маслихата М. Оспанбаев
Приложение 1
к решению Жарминского
районного маслихата

7709,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
66,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
66,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
13559,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
13559,0
05
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімі
0,0
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
0,0
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
13559,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
527194,6
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
215757,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
215757,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер
215757,0
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
311437,6
1
Жерді сату
309862,6
01
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
309862,6
2
Материалдық емес активтерді сату
1575,0
02
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы
1575,0
4
Трансферттер түсімі
1338213,2
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
4545,6
3
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтардың бюджеттерінен трансферттер
4545,6
02
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
4461,6
07
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
84,0
08
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер түсімдері
0,0
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
1333667,6
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
1333667,6
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

7709,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
66,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
66,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
0,0
06
Прочие неналоговые поступления
13559,0
1
Прочие неналоговые поступления
13559,0
05
Поступления дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета
0,0
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
0,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
13559,0
3
Поступления от продажи основного капитала
527194,6
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
215757,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
215757,0
02
Поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
215757,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
311437,6
1
Продажа земли
309862,6
01
Поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или находящихся на территории города районного значения, села, поселка
309862,6
2
Продажа нематериальных активов
1575,0
02
Плата за продажу права аренды земельных участков, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка
1575,0
4
Поступления трансфертов
1338213,2
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
4545,6
3
Трансферты из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
4545,6
02
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
4461,6
07
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
84,0
08
Поступления трансфертов из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на компенсацию потерь районного (города областного значения) бюджета
0,0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
1333667,6
2
Трансферты из областного бюджета
1333667,6
01
Целевые текущие трансферты

41696,0
1
Әскери мұқтаждар
20675,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20675,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20675,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
21021,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21021,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4912,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
16109,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1119,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1119,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1119,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1119,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1070135,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
202066,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
202066,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
202066,5
2
Әлеуметтік көмек
809218,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
809218,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
230919,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
64287,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
65523,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4962,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
262004,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
104857,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
70666,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
58851,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
58851,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

41696,0
1
Военные нужды
20675,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20675,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20675,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
21021,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21021,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4912,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
16109,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1119,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1119,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1119,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1119,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1070135,8
1
Социальное обеспечение
202066,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
202066,5
005
Государственная адресная социальная помощь
202066,5
2
Социальная помощь
809218,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
809218,0
002
Программа занятости
230919,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
64287,0
006
Оказание жилищной помощи
6000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
65523,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4962,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
262004,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
104857,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
70666,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
58851,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
58851,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения