2023-2025 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы
Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 23/354-VII шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына, Абай облысы мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 11/66-VІI "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Жарма аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 931 817,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 151 629,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 778 113,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 267 267,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 734 808,0 мың теңге;
2) шығындар – 11 000 540,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -24 291,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 62 100,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 86 391,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 44 432,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 44 432,5 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 62 100,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 86 391,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 68 723,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 30.11.2023 № 9/147-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджетке жоғары деңгейлі бюджеттен түсетін трансферттер мен субвенциялар көлемi – 2 757 479,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2023 жылға аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Абай облысы мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 11/66-VІI "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен белгіленген 100 (жүз) пайыз атқаруға алынсын.

О бюджете Жарминского района на 2023-2025 годы
Решение Жарминского районного маслихата области Абай от 29 декабря 2022 года № 23/354-VII.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением маслихата области Абай от 14 декабря 2022 года № 11/66-VІI "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 931 817,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 151 629,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 778 113,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 267 267,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 734 808,0 тысяч тенге;
2) затраты – 11 000 540,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -24 291,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 62 100,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 86 391,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 44 432,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 44 432,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 62 100,0 тысяч тенге;
погашение займов – 86 391,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 68 723,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жарминского районного маслихата области Абай от 30.11.2023 № 9/147-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить в районном бюджете объемы субвенций и трансфертов, поступаемых из вышестоящего бюджета в сумме 2 757 479,0 тысяч тенге.
3. Принять к исполнению на 2023 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 (сто) процентов, установленные решением маслихата области Абай от 14 декабря 2022 года № 11/66-VІI "Об областном бюджете на 2023-2025 годы".

4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте төмен тұрған бюджеттен жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге берілетін трансферттердің түсімдері көзделсін:
- Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер – 4 041 116,0 мың теңге
5. 2024 жылдың бюджеті – 7 794 886,0 мың теңге көлемінде 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2025 жылдың бюджеті – 8 584 901,0 мың теңге көлемінде 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2023 жылға 30000,0 мың теңге сомасында 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год возврат трансфертов из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства – 4 041 116,0 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет на 2024 год в следующем объеме – 7 794 886,0 тысяч тенге согласно приложению 2.
6. Утвердить бюджет на 2025 год в следующем объеме – 8 584 901,0 тысяча тенге согласно приложению 3.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 30000,0 тысяч тенге согласно приложению 4.

8. 2023 жылға арналған ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін қаражат 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
9. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарма аудандық мәслихатының хатшысы М. Оспанбаев
Жарма аудандық мәслихатының
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 23/354-VII шешіміне
1 қосымша
Жарма ауданының 2023 жылға арналған аудандық бюджеті

8. Учесть средства для реализации мер социальной поддержки специалистам социальной сферы сельских населенных пунктов на 2023 год согласно приложению 5.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Жарминского районного маслихата М. Оспанбаев
Приложение 1
к решению Жарминского
районного маслихата
от 29 декабря 2022 года
№ 23/354-VII
Районный бюджет Жарминского района на 2023 год

778 113,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
5 996,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
0,0
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
0,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
5 984,0
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер
99,0
09
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
5 885,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
12,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
12,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
38,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
38,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
38,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
772 079,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
772 079,0
05
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімі
0,0
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
0,0
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
772 079,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер

778 113,0
01
Доходы от государственной собственности
5 996,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
0,0
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
0,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
5 984,0
08
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
99,0
09
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
5 885,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
12,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
12,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
38,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
38,0
02
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
38,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
0,0
06
Прочие неналоговые поступления
772 079,0
1
Прочие неналоговые поступления
772 079,0
05
Поступления дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета
0,0
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
0,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
772 079,0
3
Поступления от продажи основного капитала

4 452,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 015 164,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
157 321,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
157 321,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
157 321,0
2
Әлеуметтік көмек
783 876,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
783 876,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
147 732,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
63 686,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 178,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
77 424,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 709,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
310 672,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
127 149,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
51 326,9
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
73 966,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
73 966,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 833,8
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
612,5
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
0,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
23 520,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 008 835,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 516 869,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 235 435,8
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
1 235 435,8
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
0,0
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
0,0

4 452,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 015 164,2
1
Социальное обеспечение
157 321,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
157 321,0
005
Государственная адресная социальная помощь
157 321,0
2
Социальная помощь
783 876,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
783 876,9
002
Программа занятости
147 732,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
63 686,0
006
Оказание жилищной помощи
2 178,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
77 424,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 709,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
310 672,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
127 149,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
51 326,9
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
73 966,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
73 966,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 833,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
612,5
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
0,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
23 520,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 008 835,5
1
Жилищное хозяйство
1 516 869,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 235 435,8
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
1 235 435,8
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
0,0
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
0,0

76 877,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
75 129,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 748,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
158 904,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
101 048,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 742,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
66 151,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 910,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 245,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
57 856,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 576,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
22 260,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
37 204,3
6
Жер қатынастары
26 444,3
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынасы бөлімі
26 444,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 444,3
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
10 760,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
10 760,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
10 760,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
64 537,1
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
64 537,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
64 537,1
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
33 981,2
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

76 877,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
75 129,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 748,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
158 904,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
101 048,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
30 742,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
66 151,0
006
Капитальные расходы государственного органа
1 910,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 245,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
57 856,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
35 576,0
014
Капитальные расходы государственного органа
20,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
22 260,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
37 204,3
6
Земельные отношения
26 444,3
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
26 444,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
26 444,3
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0,0
007
Капитальные расходы государственного органа
0,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
10 760,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
10 760,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10 760,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
64 537,1
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
64 537,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
64 537,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
33 981,2
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

138 956,0
2
Акциздер
11 888,0
84
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны
11 888,0
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
116 335,0
15
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы
116 335,0
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
10 733,0
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
1 959,0
29
Жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым
1 255,0
30
Сыртқы (көрнекі) жарнаманы аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер аумақтары арқылы өтетін республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде және аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақы
0,0
34
Қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы
7 519,0
08
Заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
8 602,0
1
Мемлекеттік баж
8 602,0
26
Жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж
8 602,0
2
Салықтық емес түсiмдер
25 716,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
8 098,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
0,0
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
0,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
8 080,0
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер
104,0
09
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
7 976,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
18,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
18,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
38,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
38,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
38,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
17 580,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
17 580,0
05
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімі
0,0
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
0,0
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
17 580,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер

138 956,0
2
Акцизы
11 888,0
84
Бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан
11 888,0
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
116 335,0
15
Плата за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка
116 335,0
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
10 733,0
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
1 959,0
29
Регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет
1 255,0
30
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского, областного и районного значения, проходящих через территории городов районного значения, сел, поселков, сельских округов и на открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе, поселк
0,0
34
Плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности
7 519,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
8 602,0
1
Государственная пошлина
8 602,0
26
Государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет
8 602,0
2
Неналоговые поступления
25 716,0
01
Доходы от государственной собственности
8 098,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
0,0
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
0,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
8 080,0
08
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
104,0
09
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
7 976,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
18,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
18,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
38,0
1
оступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
38,0
02
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
38,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
0,0
06
Прочие неналоговые поступления
17 580,0
1
Прочие неналоговые поступления
17 580,0
05
Поступления дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета
0,0
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
0,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
17 580,0
3
Поступления от продажи основного капитала

46 311,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
377 032,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 189,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 102,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
296 741,0
02
Қорғаныс
52 203,0
1
Әскери мұқтаждар
25 783,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
25 783,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
25 783,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
26 420,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
26 420,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 196,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
19 224,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 969,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3 969,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 969,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 969,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
698 100,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
106 990,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
106 990,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
106 990,0
2
Әлеуметтік көмек
532 265,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
532 265,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
104 616,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
87 421,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 897,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
27 141,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 717,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
189 918,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

46 311,0
007
Капитальные расходы государственного органа
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
377 032,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
79 189,0
013
Капитальные расходы государственного органа
1 102,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
296 741,0
02
Оборона
52 203,0
1
Военные нужды
25 783,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
25 783,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
25 783,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
26 420,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
26 420,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 196,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
19 224,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 969,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3 969,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 969,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 969,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
698 100,0
1
Социальное обеспечение
106 990,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
106 990,0
005
Государственная адресная социальная помощь
106 990,0
2
Социальная помощь
532 265,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
532 265,0
002
Программа занятости
104 616,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
87 421,0
006
Оказание жилищной помощи
10 897,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
27 141,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 717,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
189 918,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида