2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 21-2 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Тараз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 59 073 412 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 28 501 947 мың теңге;
cалықтық емес түсімдер – 420 815 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 6 588 073 мың теңге;
трансферттер түсімі – 23 562 577 мың теңге;
2) шығындар – 58 374 053 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 856 900 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 856 900 мың теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -157 541 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 157 541 мың теңге:
қарыздар түсімі – 11 698 828 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14 532 043 мың теңге;

О городском бюджете на 2023-2025 годы
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 23 декабря 2022 года № 21-2
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 59 073 412 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 28 501 947 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 420 815 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 588 073 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 23 562 577 тысяч тенге;
2) затраты – 58 374 053 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 856 900 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 856 900 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 157 541 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 157 541 тысяч тенге;
поступление займов – 11 698 828 тенге;
погашение займов – 14 532 043 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 990 756 тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 27.12.2023 №11-5 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған қала әкімдігінің резерві 750 532 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 27.12.2023 №11-5 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2023 жылғы 1 тамыздан бастап, "Жастар ресурстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің айлық жалақысына 50 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемақы белгіленсін.
Ескерту. Шешім 3-тармақпен толықтырылды – Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 15.08.2023 № 6-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 27.12.2023 №11-5 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить резерв акимата города на 2023 год в сумме 800 532 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 08.12.2023 №10-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Установить с 1 августа 2023 года ежемесячную надбавку к месячной заработной плате работников коммунального государственного учреждения "Молодежный ресурсный центр" в размере 50 процентов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3 в сответствии с решением Таразского городского маслихата Жамбылской области от 28.07.2023 № 5-2 (вводится в действие с 01.01.2023).

1 224
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
967 570
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
181 866
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
171 115
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 751
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
785 704
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
740 913
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
33 903
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 888
12
Көлiк және коммуникация
8 273 859
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 273 859
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 103 709
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
315 971
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3 309 954
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
3 544 225
13
Басқалар
753 554
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
750 532
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
750 532
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
3 022
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
3 022
14
Борышқа қызмет көрсету
562 271
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
562 271
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
562 271
15
Трансферттер
1 421 191
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1 421 191
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
42 155
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
1 377 717
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

1 224
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
967 570
467
Отдел строительства района (города областного значения)
181 866
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
171 115
017
Капитальные расходы государственного органа
10 751
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
785 704
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
740 913
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
33 903
004
Капитальные расходы государственного органа
10 888
12
Транспорт и коммуникации
8 273 859
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 273 859
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1 103 709
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
315 971
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
3 309 954
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
3 544 225
13
Прочие
753 554
452
Отдел финансов района (города областного значения)
750 532
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
750 532
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
3 022
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
3 022
14
Обслуживание долга
562 271
452
Отдел финансов района (города областного значения)
562 271
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
562 271
15
Трансферты
1 421 191
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1 421 191
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
42 155
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
1 377 717
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан