2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 39-3 шешімі
Меркі аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12050236 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4339366 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22163 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 72650 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7616057 мың теңге;
2) шығындар – 13198941 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –98343 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –155250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу- 56907 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –148000 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 148000 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -1395048 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1395048 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі -155250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56907 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 1296705 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 08.12.2023 № 14-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі 2085426 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2023 жылы аудандық бюджеттен ауылдық бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенция 235494 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Т.Рыскулов ауылдық округіне – 8524 мың теңге;
Сұрат ауылдық округіне – 24102 мың теңге;
Жаңатоған ауылдық округіне – 29714 мың теңге;
Андас Батыр ауылдық округіне – 38782 мың теңге;
Кенес ауылдық округіне – 28092 мың теңге;
Тәтті ауылдық округіне – 23900 мың теңге;
Ақарал ауылдық округіне – 28029 мың теңге;
Ақермен ауылдық округіне – 28597 мың теңге;
Аспара ауылдық округіне – 25754 мың теңге

О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 21 декабря 2022 года № 39-3
Меркенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 12050236 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –4339366 тысяч тенге;
неналоговые поступления –22163 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 72650 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7616057 тысяч тенге;
2) затраты – 13198941 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –98343 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 155250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –56907 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 148000 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 148000 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 1395048 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1395048 тысяч тенге;
поступление займов -155250 тысяч тенге;
погашение займов -56907 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -1296705 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 08.12.2023 №14-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2085426 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 235494 тысяч тенге, в том числе:
Т.Рыскуловский сельский округ – 8524 тысяч тенге;
Суратский сельский округ – 24102 тысяч тенге;
Жанатоганский сельский округ – 29714 тысяч тенге;
Андас батырский сельский округ – 38782 тысяч тенге;
Кенеский сельский округ – 28092 тысяч тенге;
Таттинский сельский округ – 23900 тысяч тенге;
Акаралский сельский округ – 28029 тысяч тенге;
Акерменский сельский округ – 28597 тысяч тенге;
Аспаринский сельский округ – 25754 тысяч тенге;

4. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 115271 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
5. 2023 жылға көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі аудан әкімінің қаулысы негізінде айқындалады.
6. Осы шешімнің орындалуына бақылау жетінші шақырылған аудандық мәслихаттың әлеуметтік – экономикалық, қаржы, бюджет пен салық және жергілікті өзін-өзі басқару, индустриялық-инновациялық даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 115271 тысяч тенге.
5. Распределение сумм целевых трансфертов на 2023 год бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата района.
6. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию седьмого созыва районного маслихата по вопросам социально-экономического, финансов, бюджету и налогам, местного самоуправления и индустриально-инновационного развития.

260331
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
260331
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
183668
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
74817
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1846
12
Көлік және коммуникация
422667
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
422667
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
6116
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
42445
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
223721
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
110385
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
40000
13
Басқалар
354442
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
12202
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
12202
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
97517
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
97517
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
244723
079
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
244723
14
Борышқа қызмет көрсету
74
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
74
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
74
15
Трансферттер
1618083
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1618083
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
339
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
318927
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
1034026
038
Субвенциялар

260331
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
260331
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
183668
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
74817
015
Капитальные расходы государственного органа
1846
12
Транспорт и коммуникации
422667
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
422667
022
Развитие транспортной инфраструктуры
6116
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
42445
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
223721
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
110385
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
40000
13
Прочие
354442
452
Отдел финансов района (города областного значения)
12202
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
12202
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
97517
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
97517
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
244723
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
244723
14
Обслуживание долга
74
452
Отдел финансов района (города областного значения)
74
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
74
15
Трансферты
1618083
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1618083
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
339
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
318927
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на возмещение затрат вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
1034026
038
Субвенция

14340
03
Қоғамдық тəртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық- атқару қызметі
42000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі жəне автомобиль жолдары бөлімі
42000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
42000
06
Əлеуметтік көмек жəне əлеуметтік қамсыздандыру
2673129
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту жəне əлеуметтік бағдарламалар бөлімі
530757
005
Мемлекеттік атаулы əлеуметтік көмек
530757
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту жəне əлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1891169
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1501100
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, əлеуметтік қамтамасыз ету, мəдениет, спорт жəне ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сəйкес əлеуметтік көмек көрсету
70380
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына əлеуметтік көмек
96251
010
Үйден тəрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4685
014
Мұқтаж азаматтарға үйде əлеуметтiк көмек көрсету
27542
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сəйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің жəне есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
82680
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
108031
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту жəне əлеуметтік бағдарламалар бөлімі
251203
001
Жергілікті деңгейде халық үшін əлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59262
011
Жəрдемақыларды жəне басқа да əлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4141
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге жəне өмір сүру сапасын жақсарту
187600
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1307216
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі жəне автомобиль жолдары бөлімі
254278
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту жəне (немесе) жайластыру
106000
012
Сумен жабдықтау жəне су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
106551
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау жəне су бұру жүйелерін дамыту

14340
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
42000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
42000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
42000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2673129
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
530757
005
Государственная адресная социальная помощь
530757
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1891169
002
Программа занятости
1501100
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
70380
006
Оказание жилищной помощи
500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
96251
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4685
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
27542
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно- ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
82680
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
108031
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
251203
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59262
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4141
021
Капитальные расходы государственного органа
200
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
187600
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1307216
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
254278
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры
106000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
106551
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах