Мойынқұм аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы №13-2 "2022–2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 22-2 шешімі
Мойынқұм аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Мойынқұм аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы №13-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26322 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022–2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3- қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 10 345 557 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер -1 723 331 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 969 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 73 218 мың теңге;
трансферттер түсімі- 8 529 039 мың теңге;
2) шығындар–10 650 779 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 72 382 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 128 646 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56 264 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге,оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -377 604 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 377 604 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 128 646 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56 264 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 305 222 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении измененийв решение Мойынкумского районного маслихата от 27 декабря 2021 года №13-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 30 декабря 2022 года № 22-2
Мойынкумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мойынкумского районного маслихата "О районном бюджете 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021года №13-2 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26322) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 10 345 557 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 723 331 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 969 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 73 218 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 529 039 тысяч тенге.
2) затраты – 10 650 779 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 72 382 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 128 646 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56 264 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -377 604 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 377 604 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 128 646 тысяч тенге;
погашение займов – 56 264 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 305 222 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

24275
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
740187
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37269
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
37097
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
172
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
507563
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
385642
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26404
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
14795
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
773
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
6655
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
73294
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
195355
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90958
011
Жәрдемақылардыжәнебасқадаәлеуметтіктөлемдердіесептеу, төлеуменжеткізубойыншақызметтергеақытөлеу
1000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
482
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
31440
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
59518
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1046
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10911
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
881161
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
738106

24275
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
740187
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37269
005
Государственная адресная социальная помощь
37097
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
172
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
507563
002
Программа занятости
385642
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26404
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
14795
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
773
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
6655
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
73294
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
195355
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
90958
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1000
021
Капитальные расходы государственного органа
482
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
31440
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
59518
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1046
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10911
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
881161
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
738106

75186
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27467
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
160
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
47559
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
15690
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
15690
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
42601
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26797
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
15414
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
390
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
40477
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
40477
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
38346
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
38346
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
36346
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2000
12
Көлiк және коммуникация
348726
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
260486
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
3000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
257486
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
88240
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
88240
13
Басқалар
1011173
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
56442
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
56442
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
37312
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
37312
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
143051
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

75186
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
27467
006
Капитальные расходы государственного органа
160
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
47559
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
15690
010
Развитие объектов сельского хозяйства
15690
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
42601
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
26797
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
15414
007
Капитальные расходы государственного органа
390
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
40477
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
40477
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
38346
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
38346
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
36346
015
Капитальные расходы государственного органа
2000
12
Транспорт и коммуникации
348726
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
260486
022
Развитие транспортной инфраструктуры
3000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
257486
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
88240
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
88240
13
Прочие
1011173
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
56442
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
56442
452
Отдел финансов района (города областного значения)
37312
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
37312
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
143051
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"