Талас аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-3 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 қыркүйектегі № 31-12 шешімі
Талас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Талас аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 18 - 3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №162555 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022– 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 13 870 562 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 745 229 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 52 828 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 700 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 12 052 805 мың теңге;
2) шығындар – 14 014 660 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15 956 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 45945 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 989 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 160 054 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 160 054 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 45 945 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 989 мың теңге;

О внесении изменений в решение Таласского районного маслихата от 27 декабря 2021 года №18-3 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 30 сентября 2022 года № 31-12
Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. "О районном бюджете на 2022– 2024 годы" внести в решение Таласского районного маслихата от 27 декабря 2021 года №18–3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №162555), следующие изменения:
пункт - 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 13 870 562 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 745 229 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 52 828 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 052 805 тысяч тенге;
2) затраты – 14 014 660 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование–15 956 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 45945 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 989 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 160 054 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 160 054 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 45 945 тысяч тенге;
погашение займов – 29 989 тысяч тенге;

993 404
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
749 593
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 910
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
53 573
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 584
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
70 498
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
23 182
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
63 064
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
140 839
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 621
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 900
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
219
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
68 923
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 050
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9 126
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
996 482
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 708
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 500
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 208
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
19 690
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 483
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
207
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
933 925
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
359 445
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

993 404
002
Программа занятости
749 593
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 910
006
Оказание жилищной помощи
10 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
53 573
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 584
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70 498
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
23 182
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
63 064
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
140 839
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
57 621
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 900
021
Капитальные расходы государственного органа
219
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
68 923
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 050
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
9 126
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
996 482
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 708
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 500
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 208
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
19 690
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
19 483
005
Капитальные расходы государственного органа
207
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
933 925
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
359 445
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

39 870
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 304
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
566
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
51 794
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 919
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
27 225
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
650
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
21 284
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
21 284
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
36 645
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
36 645
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
35 245
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 400
12
Көлiк және коммуникация
705 235
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
684 135
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
8 304
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
41 986
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
16 880
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
616 965
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21 100
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
21 100
13
Басқалар
629 846
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
24 507
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
24 507
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
452 057
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
452 057
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
153 282
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

39 870
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
39 304
006
Капитальные расходы государственного органа
566
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
51 794
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
23 919
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
27 225
007
Капитальные расходы государственного органа
650
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
21 284
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
21 284
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
36 645
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
36 645
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
35 245
015
Капитальные расходы государственного органа
1 400
12
Транспорт и коммуникации
705 235
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
684 135
022
Развитие транспортной инфраструктуры
8 304
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
41 986
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
16 880
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
616 965
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21 100
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
21 100
13
Прочие
629 846
452
Отдел финансов района (города областного значения)
24 507
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
24 507
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
452 057
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
452 057
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
153 282
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"