2023-2025 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы
Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 33/243 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 794 268 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 22 432 386 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 72 957 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 479 615 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 16 809 310 мың теңге;
2) шығындар - 50 828 685 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 17 802 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 20 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –2 898 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 052 219 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 052 219 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 2 767 160 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 602 898 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 887 957 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 12.12.2023 № 12/68 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне қалалық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 129 685 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Кеңгір ауылдық округіне - 34 835 мың теңге;
Талап ауылдық округіне - 52 514 мың теңге;

О бюджете города Жезказган на 2023-2025 годы
Решение Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 23 декабря 2022 года № 33/243.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 794 268 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 22 432 386 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 72 957 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 479 615 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16 809 310 тысяч тенге;
2) затраты – 50 828 685 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 802 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 898 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11 052 219 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 052 219 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 2 767 160 тысяч тенге;
погашения займов – 602 898 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 887 957 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 12.12.2023 № 12/68 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть в городском бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 129 685 тысяч тенге, в том числе:
Кенгирскому сельскому округу – 34 835 тысяч тенге;
Талапскому сельскому округу – 52 514 тысяч тенге;

Сарыкеңгір ауылдық округіне - 42 336 мың теңге.
3. 2023 жылға арналған қалалық бюджеттің кірісі құрамында облыстық және республикалық бюджеттерден 13 110 052 мын теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер мен даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2023 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында ағымдағы нысаналы трансферттер мен нысаналы даму трансферттері, кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

Сарыкенгирскому сельскому округу – 42 336 тысяч тенге.
3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного и республиканского бюджетов в сумме 13 110 052 тысяч тенге.
4. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2023 год целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие,кредиты согласно приложению 4.

5. 2023 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында аулдық округтер бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
6. Қалалық бюджетті атқару үрдісінде еңбек ақы төлеу шығыстары секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
7. Жезқазған қаласы атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 464 066 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жезқазған қалалық мәслихатының хатшысы А. Досанов
Жезқазған қалалық мәслихатының

5. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет сельских округов согласно приложению 5.
6. Установить, что в процессе исполнения городского бюджета не подлежат к секвестру расходы на выплату заработной платы.
7. Утвердить резерв исполнительного органа города Жезказган на 2023 год в сумме 464 066 тысяч тенге.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Жезказганского городского маслихата А. Досанов
Приложение 1 к решению
Жезказганского городского маслихата

1580
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
241021
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1839
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
90638
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
336063
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
446529
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
43063
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25647
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
25647
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
105994
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
105994
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71921
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1706
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25867
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
25328064
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6141467
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4687696
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4110526
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
577170
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
897038
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
205195
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
326740
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
311383
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
53720
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

1580
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
241021
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1839
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
90638
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
336063
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
446529
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
43063
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25647
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
25647
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
105994
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
105994
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71921
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1706
021
Капитальные расходы государственного органа
3500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25867
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помошь
3000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
25328064
1
Жилищное хозяйство
6141467
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4687696
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4110526
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
577170
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
897038
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
205195
003
Капитальные расходы государственного органа
326740
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
311383
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
53720
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)

16348510
2
Жезқазған қаласының Батыс тұрғын алабының Алшахан көшесіндегі №34Е, 34И, 34К, 34Ж, 34З көп қабатты тұрғын үйлерге ИКИ құрылысының жобалық-сметалық құжаттарын (абаттандыру)
130644
3
Кенгір ауылындағы жеке тұрғын үйлерге арналған инженерлік желілер құрылысы (100 алаң) (сумен жабдықтау)
102972
4
Кенгір ауылындағы жеке тұрғын үйлеріне ЖКИ салу (100 участок) (электрмен жабдықтау)
50033
5
Жезқазған қаласының шаруашылық-ауыз су тазарту ғимараттарын реконструкциялау, 3 кезек
716478
6
Жезқазған қаласының шаруашылық-ауыз су тазарту ғимараттарын реконструкциялау, 2 кезек. Түзету.
6000000
7
"САРЫ-АРҚА" МГ "Жезқазған"-АГТС-тен бастап Жезқазған каласының газ тарату желілерін салу
2500000
8
Жезқазған қаласының жылу желілерін реконструкциялау және жаңғырту, 2 кезең
2698383
9
"САРЫ-АРҚА" МГ "Жезқазған"-АГТС-тен бастап Жезқазған каласының газ тарату желілерін салу, 2 кезек, 1 іске қосу кешені
250000
10
Жезқазған қаласының жылу желілерін реконструкциялау және жаңғырту, 3 кезең, 1 іске қосу кезеңі
3600000
11
Жезқазған қаласының қалаішілік су құбыры желілерін қайта жаңарту (II кезек).
250000
12
Жезқазған қаласының қалаішілік су құбыры желілерін қайта жаңарту (III кезек).
50000
Бюджеттік кредит, оның іщінде:
2767160
13
Жезқазған қаласы, Батыс тұрғын ауданы, Алашахан даңғылы, 34З мекенжайы бойынша көп пәтерлі тұрғын үй салу (сыртқы инженерлік желілерсіз)
1233079
14
Жезқазған қаласы, Гагарин көшесі, 70/1 мекенжайы бойынша 5 қабатты 30 пәтерлі тұрғын үй салу
223438
15
Жезқазған қаласы, Гагарин көшесі, 70/3 мекенжайы бойынша 5 қабатты 30 пәтерлі тұрғын үй салу
265391
16
Жезқазған қаласы, Алашахан даңғылы, 34М бойынша көп қабатты тұрғын үй құрылысы (байланыстыру)
1024552
17
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға
20700
Жезқазған қалалық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 33/243
шешіміне 5 қосымша
2023 жылға арналған ауылдық округтер бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 16.11.2023 № 9/53 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
№ р/с
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
Барлығы:
53720
Оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
53720
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі, оның ішінде:
53720
1
Кеңгір ауылында балалар ойын алаңдарын орнату
31916
2
Кеңгір ауылында (Теректі станциясы) футбол алаңын орнату
14000
3
Кеңгір ауылындағы зілзала салдарынан болған үйінділерді жою
3097
4
Талап ауылындағы Центральная көшесі, 14 үйді күрделі жөндеу
4707

16348510
2
Разработка ПСД на строительство ИКИ к многоэтажным жилым домам улице Алашахана №34 Е, 34 И, 34 К, 34Ж, 34З Западного жилого района г. Жезказган (благоустройство)
130644
3
Строительство ИКИ к индивидуальным жилым домам села Кенгир (100 участков) (водоснабжение)
102972
4
Строительство ИКИ к индивидуальным жилым домам села Кенгир (100 участков) (электроснабжение)
50033
5
Реконструкция хозяйственно-питьевых очистных сооружений города Жезказган, 3 очередь
716478
6
Реконструкция хозяйственно-питьевых очистных сооружений города Жезказган, 2 очередь. Корректировка
6000000
7
Строительство газораспределительных сетей города Жезказган от АГРС-"Жезказган" МГ "САРЫ-АРКА"
2500000
8
Реконструкция и модернизация тепловых сетей г.Жезказган, 2 очередь
2698383
9
Строительство газораспределительных сетей города Жезказган от АГРС - Жезказган МГ САРЫ-АРКА ІІ очередь строительства 1 пусковой комплекс
250000
10
Реконструкция и модернизация тепловых сетей г.Жезказган, 3 очередь, 1 пусковой комплекс
3600000
11
Реконструкция внутригородских водопроводных сетей г.Жезказган, 2 очередь
250000
12
Реконструкция внутригородских водопроводных сетей г.Жезказган, 3 очередь
50000
Бюджетные кредиты, в том числе:
2767160
13
Строительство многоквартирного жилого дома по адресу: город Жезказган, Западный жилой район, проспект Алашахана 34З (без наружных инженерных сетей)
1233079
14
Строительства 5-ти этажного 30-квартирного жилого дома по адресу: г. Жезказган, ул. Гагарина 70/1
223438
15
Строительства 5-ти этажного 30-квартирного жилого дома по адресу: г. Жезказган, ул. Гагарина 70/3
265391
16
Строительство многоэтажного жилого дома по пр. Алашахана, 34М, город Жезказган (привязка)
1024552
17
Реализация мер социальной поддержки специалистов
20700
Приложение 5 к решению
Жезказганского городского маслихата
от 23 декабря 2022 года
№ 33/243
Целевые текущие трансферты в бюджет сельских округов на 2023 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 16.11.2023 № 9/53 (вводится в действие с 01.01.2023).
№ п/п
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
Всего :
53720
в том числе:
Целевые текущие трансферты
53720
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения), в том числе:
53720
1
На установку детской игровой площадки в селе Кенгир
31916
2
На установку футбольного поля в селе Кенгир (станция Теректи)
14000
3
Ликвидация стихийных свалок в селе Кенгир
3097
4
Капитальный ремонт жилого дома в селе Талап
4707