Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 15/91 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 қарашадағы № 35/222 шешімі
ШЕШТІ:
1. Жаңаарқа аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 21 желтоқсандағы №15/91 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25927 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 407 483 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 358 991 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 54 107 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 88 143 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6 906 242 мың теңге;
2) шығындар – 10 217 892 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 63 855 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 114 863 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 51 008 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 874 264 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 874 264 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 114 863 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 137 842 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жанааркинского районного маслихата от 21 декабря 2021 года № 15/91 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 23 ноября 2022 года № 35/222
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанааркинского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 21 декабря 2021 года под №15/91 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 25927) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 407 483 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 358 991 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 54 107 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 88 143 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 906 242 тысяч тенге;
2) затраты – 10 217 892 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 855 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 114 863 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 51 008 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 874 264 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 874 264 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 114 863 тысяч тенге;
погашение займов – 137 842 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 897 243 мың теңге.";
көрсетілген шешімге 1, 4, 7 қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат хатшысы Ө. Уалиев
2022 жылғы 23 қарашадағы №35/222
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2021 жылғы 21 желтоқсандағы №15/91
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

используемые остатки бюджетных средств – 897 243 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Жанааркинского районного маслихата О. Уалиев
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 23 ноября 2022 года №35/222
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 21 декабря 2021 года №15/91
Бюджет района на 2022 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

63932
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
24814
009
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
550
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
135805
2
Қаржылық қызмет
82183
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
82183
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24184
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
999
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
57000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
463802
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
372126
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51346
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1726
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9937
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
309117
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
66921
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60131
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
182
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6608
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
24755
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24013
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
742
02
Қорғаныс
13249
1
Әскери мұқтаждар
7073
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7073
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7073
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6176
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты

63932
003
Капитальные расходы государственного органа
24814
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
550
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
135805
2
Финансовая деятельность
82183
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
82183
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
24184
004
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
999
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
57000
9
Прочие государственные услуги общего характера
463802
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
372126
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
51346
013
Капитальные расходы государственного органа
1726
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9937
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
309117
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
66921
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
60131
015
Капитальные расходы государственного органа
182
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6608
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
24755
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
24013
003
Капитальные расходы государственного органа
742
02
Оборона
13249
1
Военные нужды
7073
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7073
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7073
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6176
122
Аппарат акима района (города областного значения)

6176
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4176
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
7000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
713071
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
62140
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
62140
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
62140
2
Әлеуметтiк көмек
291515
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
291515
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
207198
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5962
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3000
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
45443
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
17396
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
12516
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
359416
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
359416
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
733
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1020
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
21712
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

6176
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4176
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
7000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
713071
1
Социальное обеспечение
62140
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
62140
005
Государственная адресная социальная помощь
62140
2
Социальная помощь
291515
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
291515
002
Программа занятости
207198
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5962
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
45443
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
17396
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
12516
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
359416
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
359416
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
733
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1020
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
21712
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь

3004
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4462
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
69149
008
Cпорт объектілерін дамыту
69149
3
Ақпараттық кеңiстiк
81131
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
64131
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
64131
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
17000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17000
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
440772
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
380624
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20787
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4000
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
355837
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
60148
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28175
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
4804
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
600
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
25969
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
97164
1
Ауыл шаруашылығы
31664
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
31664
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

3004
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4462
467
Отдел строительства района (города областного значения)
69149
008
Развитие объектов спорта
69149
3
Информационное пространство
81131
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
64131
006
Функционирование районных (городских) библиотек
64131
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
17000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
17000
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
440772
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
380624
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
20787
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4000
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
355837
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
60148
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
28175
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
4804
006
Капитальные расходы государственного органа
600
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
600
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
25969
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
97164
1
Сельское хозяйство
31664
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
31664
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства