Ұлытау ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 188 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 518 982 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 964 664 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 57 647 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 462 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 484 209 мың теңге;
2) шығындар – 7 863 812 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 77 678 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 129 375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 51 697 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 422 508 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 422 508 мың теңге:
қарыздар түсімі – 129 375 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 51 697 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 344 830 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 13.11.2023 № 65 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 614 003 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жезді кентіне – 139 155 мың теңге;
Ұлытау ауылдық округіне – 58 036 мың теңге;
Ақтас кентіне – 36 153 мың теңге;
Қарсақпай кентіне – 38 270 мың теңге;
Қаракеңгір ауылдық округіне – 31 438 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округіне – 25 974 мың теңге;
Шеңбер ауылдық округіне – 33 476 мың теңге;
Егінді ауылдық округіне – 31 741 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне – 27 865 мың теңге;
Мибұлақ ауылдық округіне – 29 888 мың теңге;
Сарысу ауылдық округіне – 26 136 мың теңге;
Жанкелді ауылдық округіне – 37 258 мың теңге;
Терісаққан ауылдық округіне – 29 972 мың теңге;
Борсеңгір ауылдық округіне – 30 953 мың теңге;

О бюджете Улытауского района на 2023-2025 годы
Решение Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 28 декабря 2022 года № 188.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 518 982 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 964 664 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 57 647 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 462 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 484 209 тысяч тенге;
2) затраты – 7 863 812 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 77 678 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 129 375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 51 697 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 422 508 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 422 508 тысяч тенге:
поступление займов – 129 375 тысяч тенге;
погашение займов – 51 697 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 344 830 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 13.11.2023 № 65 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов в сумме 614 003 тысяч тенге, в том числе:
поселок Жезды – 139 155 тысяч тенге;
Улытауский сельский округ – 58 036 тысяч тенге;
поселок Актас – 36 153 тысяч тенге;
поселок Карсакпай – 38 270 тысяч тенге;
Каракенгирский сельский округ – 31 438 тысяч тенге;
Аманкельдинский сельский округ – 25 974 тысяч тенге;
Шенберский сельский округ – 33 476 тысяч тенге;
Егиндинский сельский округ – 31 741 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 27 865 тысяч тенге;
Мибулакский сельский округ – 29 888 тысяч тенге;
Сарысуский сельский округ – 26 136 тысяч тенге;
Жанкельдинский сельский округ – 37 258 тысяч тенге;
Терсакканский сельский округ – 29 972 тысяч тенге;
Борсенгирский сельский округ – 30 953 тысяч тенге;

Қоскөл ауылдық округіне – 37 688 мың теңге.
3. Ұлытау ауданы әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 125 510 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Коскольский сельский округ – 37 688 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата Улытауского района на 2023 год в сумме 125 510 тысяч тенге.
4. Установить в составе районного бюджета на 2023 год целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.
5. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета на 2023 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 5.