Алакөл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-1 "Алакөл ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 9 қыркүйектегі № 29-1 шешімі
Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ
1. Алакөл аудандық мәслихатының "Алакөл ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26141 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редақцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 578 029 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 494 711 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 995 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 53 383 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 016 940 мың теңге;
2) шығындар – 15 267 700 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 46 897 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 73 512 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 615 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 736 568 мың теңге;

О внесении изменений в решение Алакольского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 18-1 "О бюджете Алакольского района на 2022-2024 годы"
Решение Алакольского районного маслихата области Жетісу от 9 сентября 2022 года № 29-1
Алакольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алакольского районного маслихата "О бюджете Алакольского района на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 18-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26141) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 578 029 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 494 711 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 995 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 53 383 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 9 016 940 тысячи тенге;
2) затраты – 15 267 700 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 46 897 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 73 512 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 615 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 736 568 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 736 568 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 73 512 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 971 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 690 027 теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешiм 2022 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Алакөл аудандық мәслихатының хатшысы: С. Р. Жабжанов

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 736 568 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 73 512 тысяч тенге;
погашение займов – 26 971 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 690 027 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Алакольского районного маслихата: С. Р. Жабжанов

34 360
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 400
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
39 924
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 146
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
98 253
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
208 813
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
69 673
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 820
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
2 820
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
67 273
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50 273
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 961
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 352
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 560
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
17 000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 528 866
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 479 266
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 479 266
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 192 704
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
286 562
2
Коммуналдық шаруашылық
2 824 924
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 824 924
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру

34 360
006
Оказание жилищной помощи
1 400
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
39 924
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 146
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
98 253
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
208 813
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
69 673
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 820
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
2 820
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
67 273
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50 273
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 961
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 352
021
Капитальные расходы государственного органа
400
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
13 560
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
17 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
17 000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 528 866
1
Жилищное хозяйство
1 479 266
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 479 266
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 192 704
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
286 562
2
Коммунальное хозяйство
2 824 924
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 824 924
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)