Жезқазған қалалық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 14/117 "2022-2024 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2022 жылғы 19 сәуірдегі № 19/157 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жезқазған қалалық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы" 2021 жылғы 22 желтоқсандағы №14/117 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26111 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23245046 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11648881 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 42649 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 693935 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10859581 мың теңге;
2) шығындар - 27387979 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -2898 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2898 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 4140035 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4140035 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 654673 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4794708 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2022 жылға арналған қалалық бюджеттің түсімдерінің құрамында облыстық және республикалық бюджеттерден 9116148 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер мен даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.";

О внесении изменений в решение Жезказганского городского маслихата от 22 декабря 2021 года № 14/117 "О бюджете города Жезказган на 2022-2024 годы"
Решение Жезказганского городского маслихата Карагандинской области от 19 апреля 2022 года № 19/157. Прекращено действие в связи с истечением срока
Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жезказганского городского маслихата "О бюджете города Жезказган на 2022-2024 годы" от 22 декабря 2021 года №14/117 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26111) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 23245046 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11648881 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 42649 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 693935 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10859581 тысяч тенге;
2) затраты – 27387979 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -2898 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2898 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 4140035 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4140035 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тысяч тенге;
погашения займов – 654673 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4794708 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферы и трансферты на развитие из областного и республиканского бюджетов в сумме 9116148 тысяч тенге.";

9116148
оныңішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2657647
Нысаналы даму трансферттері
6458501
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
2657647
1
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын арттыруға, оның ішінде:
146993
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнаулы жүріп-тұру құралдары( кресло-арбалар), техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды кеңейту, Брайль қарпімен ақпаратты енгізу/шығару ішіне салынған сөйлеу синтезі бар портативті тифлокомпьютер
50891
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, Spina bifida диагнозы бар мүгедек балаларды бір рет пайдаланылатын катетерлермен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
37485
шипажайлық-курорттық ем
10185
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнаулы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар)
48432
2
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға, оның ішінде:
146436
еңбекақы төлемін жарым-жартылай субсидиялау
25500
жастар практикасына
27567
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
4903
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар, оның ішінде:
61260
жастар
40432
қоғамдық жұмыстар
13678
жұмыс берушілердің өтінімдері бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
13528
3
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне, оның ішінде:
137335
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
106534
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
30801
4
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
189320
5
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
89973
6
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
39092
7
Мәдениет объектілерін ұстауға
55000
8
Спорт ұйымдарын ұстауға және жөндеуге
7070
9
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарына (қала көшелеріне) және елді мекендердің көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге, оның ішінде:
959428
жолдарды орташа жөндеу
959428
10
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

9116148
в том числе:
Целевые текущие трансферты
2657647
Целевые трансферты на развитие
6458501
в том числе:
Целевые текущие трансферты, в том числе:
2657647
1
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
146993
протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, со встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля
50891
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spinabifida
37485
санаторно-курортное лечение
10185
протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски)
48432
2
На развитие продуктивной занятости, в том числе:
146436
частичное субсидирование заработной платы
25500
молодежная практика
27567
оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
4903
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, из них:
61260
молодежная практика
40432
общественные работы
13678
краткосрочное профессиональное обучение по заявкам работодателей
13528
3
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
137335
выплату государственной адресной социальной помощи
106534
гарантированный социальный пакет детям
30801
4
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
189320
5
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
89973
6
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
39092
7
На содержание объектов культуры
55000
8
На содержание и ремонт организаций спорта
7070
9
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов, в том числе:
959428
средний ремонт дорог
959428
10
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

300000
11
Әкімшілік ғимаратты жөндеуге
587000
Нысаналы даму трансферттері, оның ішінде:
6458501
12
Жезқазған қаласы Алашахан көшесі, 34Н бойында 30 пәтерлі көп қабатты кредиттік тұрғын үй
53848
13
Жезқазған қаласы Алашахан көшесі, 34П бойында 30 пәтерлі көп қабатты кредиттік тұрғын үй салу
67491
14
Жезқазған қаласының шаруашылық-ауыз су тазарту құрылыстарын қайта жаңарту, 3 кезек
1523330
15
Қарағанды облысы, Жезқазған қаласы, Алашахан көшесі, 34Е үй мекенжайы бойынша жалға берілетін көпқабатты тұрғын үй салу (Сыртқы инженерлік желілерсіз)
214968
16
Жезқазған қаласының қалаішілік су құбырлары желілерін қайта жаңарту 1-кезең. Түзету
798864
16
"САРЫ-АРҚА" МГ "Жезқазған"-АГТС-тен бастап Жезқазған каласының газ тарату желілерін салу
3000000
17
Жезқазған қаласының жылу желілерін реконструкциялау және жаңғырту, 2 кезең
800000

300000
11
На ремонт административного здания
587000
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
6458501
12
Cтроительство многоэтажного 30- квартирного кредитного жилого дома по улице Алашахана, 34Н города Жезказган
53848
13
Cтроительство многоэтажного 30-квартирного кредитного жилого дома по улице Алашахана, 34П города Жезказган
67491
14
Реконструкция хозяйственно-питьевых очистных сооружений города Жезказган, 3 очередь
1523330
15
Cтроительство многоэтажного арендного жилого дома по улице Алашахана, 34Е города ЖезказганКарагандинской области. (Без наружных инженерных сетей)
214968
16
Реконструкция внутригородских водопроводных сетей города Жезказган, 1 очередь. Корректировка
798864
17
Строительство газораспределительных сетей города Жезказган от АГРС-"Жезказган" МГ "САРЫ-АРКА"
3000000
18
Реконструкция и модернизация тепловых сетей города Жезказган, 2 очередь
800000