Теміртау қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 38/4 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсін:
1) кірістер – 34 014 172 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 28 481 985 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 306 880 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 374 864 мың тенге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 4 850 443 мың теңге;
2) шығындар – 35 616 784 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 328 132 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 350 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 930 744 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 1 930 744 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 152 409 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 083 153 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 30.11.2023 № 11/4 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-1. 2023 жылға арналған қала бюджетінде 937 054 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1 тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 27.04.2023 № 3/4 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған облыстық бюджетке бюджеттік алып қою көлемі 1 865 470 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. 2023 жылға арналған қалалық бюджеттің түсімдері құрамында жоғары тұрған бюджеттерден берілген нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2023 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 696 933 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 46 830 мың теңге;

О бюджете города Темиртау на 2023-2025 годы
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2022 года № 38/4. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 014 172 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 28 481 985 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 306 880 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 374 864 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 850 443 тысяч тенге;
2) затраты – 35 616 784 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 328 132 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 350 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 930 744 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 930 744 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 152 409 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 083 153 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 30.11.2023 № 11/4 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Предусмотреть в бюджете города на 2023 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 937 054 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 27.04.2023 № 3/4 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что объем бюджетных изъятий в областной бюджет на 2023 год установлен в сумме 1 865 470 тысяч тенге.
3. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2023 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
4. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2023 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 696 933 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне – 46 830 тысяч тенге;

2) Наурыз мейрамын мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 405 240 мың теңге;
3) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 65 289 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 17 570 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 73 570 мың теңге;
6) Ауғанстаннан әскерлерді шығару күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 44 000 мың теңге;
7) Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі күні қарсаңында білім беру ұйымдарында тәрбиленетін және оқитын балалары бар көпбалалы отбасыларға біржолғы ақшалай төлем түріндегі әлеуметтік көмекті көрсетуге – 44 434 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 30.11.2023 № 11/4 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования Наурыз мейрамы – 405 240 тысяч тенге;
3) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 65 289 тысяч тенге;
4) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 17 570 тысяч тенге;
5) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Республики Казахстан – 73 570 тысяч тенге;
6) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню вывода войск с Афганистана – 44 000 тысяч тенге;
7) на оказание социальной помощи в виде единовременной денежной выплаты ко Дню Независимости Республики Казахстан многодетным семьям, имеющим детей воспитывающихся и обучающихся в организациях образования – 44 434 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 30.11.2023 № 11/4 (вводится в действие с 01.01.2023).

4-1. Қарағанды облысы әкімдігінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 46/01 "Қарағанды облысының бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі мен шарттарын бекіту туралы" қаулысына сәйкес 2023 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын ведомстволық бағыныстағы ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу 6-қосымша бойынша көзделсін.

4-1. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2023 год установление стимулирующих надбавок к должностным окладам работников подведомственных организаций, финансируемых из бюджета города Темиртау в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 11 июля 2023 года № 46/01 "Об утверждении порядка и условий установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из бюджета Карагандинской области", по приложению 6.

Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 08.08.2023 № 7/4 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қалалық бюджет шығындары құрамында 2023 жылға Ақтау кентінің бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі 325 931 мың теңге сомасында көзделсін.
6. 2023 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында төменгі тұрған Ақтау кентінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес көзделді.

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 08.08.2023 № 7/4 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета объем субвенций в бюджет посҰлка Актау на 2023 год в сумме 325 931 тысяч тенге.
6. В составе расходов городского бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты нижестоящему бюджету поселка Актау на 2023 год согласно приложению 5.

7. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 582 770 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 08.08.2023 № 7/4 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы А. Ломакин
Теміртау қалалық мәслихатының
2022 жылғы 22 желтоқсандағы

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темимртау на 2023 год в сумме 582 770 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 08.08.2023 № 7/4 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь городского маслихата А. Ломакин
Приложение 1
к решению Темиртауского городского маслихата
от 22 декабря 2022 года

1500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
526822
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2380
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
124416
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
209561
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
826034
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
128893
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
139102
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
139102
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82288
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2415
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
49317
062
Біліктілік жүйесін дамыту
582
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9740755
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3167542
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3167542
010
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
530000
055
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2277542
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
360000
2
Коммуналдық шаруашылық
2134604
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2134604
013
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
4118
014
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін қолдануды ұйымдастыру
1158674
017
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
971812
3
Елді-мекендерді көркейту
4438609
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

1500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
526822
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2380
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
124416
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
209561
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
826034
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
128893
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
139102
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
139102
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
82288
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2415
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
49317
062
Развитие системы квалификаций
582
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9740755
1
Жилищное хозяйство
3167542
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
3167542
010
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
530000
055
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2277542
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
360000
2
Коммунальное хозяйство
2134604
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
2134604
013
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
4118
014
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
1158674
017
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
971812
3
Благоустройство населенных пунктов
4438609
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)

158649
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
158649
02
Қорғаныс
148428
1
Әскери мұқтаждар
103560
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
103560
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
103560
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
44868
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
44868
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
44375
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
493
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
244937
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
244937
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
244937
048
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
244937
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3613791
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
238136
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
238136
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
234777
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
3359
2
Әлеуметтік көмек
3232496
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3232496
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1466714
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
430422
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2463
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
134387
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
213668
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

158649
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции
158649
02
Оборона
148428
1
Военные нужды
103560
122
Аппарат акима района (города областного значения)
103560
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
103560
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
44868
122
Аппарат акима района (города областного значения)
44868
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
44375
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
493
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
244937
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
244937
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
244937
048
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
244937
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3613791
1
Социальное обеспечение
238136
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
238136
005
Государственная адресная социальная помощь
234777
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3359
2
Социальная помощь
3232496
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3232496
002
Программа занятости
1466714
006
Оказание жилищной помощи
1500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
430422
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2463
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
134387
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
213668
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью