Қаражал қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77 "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 сәуірдегі № 122 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Қаражал қалалық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №77 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №26351 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 162 448 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 592 979 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 180 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 6 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 555 989 мың теңге;
2) шығындар – 7 132 775 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 970 327 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 970 327 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 970 327 мың теңге.";
көрсетілген шешімге 1, 4, 5 қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

О внесении изменений в решение Каражалского городского маслихата от 24 декабря 2021 года № 77 "О городском бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 28 апреля 2022 года № 122. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каражалского городского маслихата "О городском бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №77 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №26351) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 162 448 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 592 979 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 180 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 555 989 тысяч тенге;
2) затраты – 7 132 775 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 970 327 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 970 327 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 970 327 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

17642
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
400290
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50709
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
349581
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
546979
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
140409
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
31220
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
375350
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
52591
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52591
02
Қорғаныс
18142
1
Әскери мұқтаждар
17171
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17171
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17171
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
971
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
971
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
263
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
708
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
332768
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
28692
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
28692
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
28642
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
50
2
Әлеуметтiк көмек
253038
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
253038
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
142301
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
23000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
273
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
29440
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

17642
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
400290
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
50709
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
349581
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
546979
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции
140409
003
Капитальные расходы государственного органа
31220
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
375350
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
52591
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
52591
02
Оборона
18142
1
Военные нужды
17171
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17171
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17171
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
971
122
Аппарат акима района (города областного значения)
971
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
263
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
708
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
332768
1
Социальное обеспечение
28692
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
28692
005
Государственная адресная социальная помощь
28642
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
50
2
Социальная помощь
253038
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
253038
002
Программа занятости
142301
006
Оказание жилищной помощи
5000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
23000
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
273
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
29440
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

132281
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға
14571
оның ішінде:
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнаулы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды кеңейту, Брайль қарпімен ақпаратты енгізу/шығару ішіне салынған сөйлеу синтезі бар портативті тифлокомпьютер
5541
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнаулы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар)
3909
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, Spina bifida диагнозы бар мүгедек балаларды бір рет пайдаланылатын катетерлермен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
3709
шипажайлық-курорттық емге
1412
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
57546
оның ішінде:
еңбекақы төлемін жарым-жартылай субсидиялауға
10200
Жастар практикасына
9648
Жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға
24504
оның ішінде:
жастар
12252
Қоғамдық жұмыстарға
9359
Жұмыс берушілердің өтінімдері бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
3835
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
18096
Балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
4546
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
37522
Облыстың мәдениет, мұрағаттар және құжаттар басқармасы
11101
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
11101
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
3535
Спорт бойынша нұсқаушыларға жалақы (ставкалар) төлеуге және спорт ұйымдарын жөндеуге
3535
Облыстың қаржы басқармасы
28886
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
28886
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
39450
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
39450
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
332900
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекен көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
332900
Облыстың ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы
3000
Бейнебақылау қызметтеріне
3000
Қаражал қалалық мәслихатының
2022 жылғы 28 сәуірдегі
№122 шешіміне
3 қосымша
Қаражал қалалық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№77 шешіміне
5 қосымша
2022 жылға арналған кенттер бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер
Атауы
сомасы (мың теңге)
Жәйрем кенті:
732685
Барлығы:
732685
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
732685
оның ішінде:
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру

132281
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
14571
в том числе:
протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля
5541
протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски)
3909
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida
3709
на санаторно-курортное лечение
1412
На развитие продуктивной занятости
57546
в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы
10200
На молодежную практику
9648
На предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
24504
в том числе:
молодежи
12252
На общественные работы
9359
На краткосрочное профессиональное обучение по заявкам работодателей
3835
На выплату государственной адресной социальной помощи
18096
На гарантированный социальный пакет детям
4546
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
37522
Управление культуры, архивов и документации области
11101
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
11101
Управление физической культуры и спорта области
3535
На выплату заработной платы инструкторам по спорту (ставки) и ремонт организаций спорта
3535
Управление финансов области
28886
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
28886
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
39450
На жилищно-коммунальное хозяйство
39450
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
332900
На проведение капитального, среднего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
332900
Управление информатизации, оказания государственных услуг и архивов области
3000
На услуги видеонаблюдения
3000
Приложение 3
к решению
Каражалского городского маслихата
от 28 апреля 2022 года №122
Приложение 5
к решению
Каражалского городского маслихата
от 24 декабря 2021 года №77
Целевые трансферты бюджетам поселков на 2022 год
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Поселок Жайрем:
732685
Всего:
732685
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
732685
в том числе:
Организация водоснабжения населенных пунктов

15000
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
36478
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
264678
Жәйрем кентінде 2 – ші орамға және Металлургов көшесіне спорттық ойын алаңдарын орнату
30000
Бейнебақылау қызметтеріне
3000
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
10253
оның ішінде:
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
4596
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
5657
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
7378
оның ішінде:
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
7378
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
10258
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
2182
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз етуге
8076
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
22740
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
332900
Атауы
сомасы (мың теңге)
Шалғы кенті:
10208
Барлығы:
10208
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10208
оның ішінде:
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
331
оның ішінде:
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
331
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
713
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
713
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
9164

15000
Освещение улиц в населенных пунктах
36478
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
264678
Установка спортивной площадки по улице Металлургов и 2 квартал поселка Жайрем
30000
На услуги видеонаблюдения
3000
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
10253
в том числе:
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
4596
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
5657
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7378
в том числе:
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
7378
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
10258
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
2182
На содержание аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
8076
Капитальные расходы государственного органа
22740
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
332900
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Поселок Шалгинский:
10208
Всего:
10208
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10208
в том числе:
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
331
в том числе:
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
331
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
713
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
713
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
9164