2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 33/309 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 638 909 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 517 166 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 119 457 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 42 490 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 959 796 мың теңге;
2) шығындар – 12 264 287 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 52 356 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 129 375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 77 019 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 677 734 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 677 734 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 429 375 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 77 020 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 325 379 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 02.11.2023 № 10/94 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджет түсімдерінің құрамында 2023 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың мөлшері 2 205 091 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Абай қаласына – 871 356 мың теңге;
Топар кентіне – 222 447 мың теңге;
Қарабас кентіне – 83 414 мың теңге;
Южный кентіне – 49 676 мың теңге;
Дубовка ауылдық округіне – 115 362 мың теңге;
Ақбастау ауылдық округіне – 50 884 мың теңге;
Есенгелді ауылдық округіне – 84 341 мың теңге;
Қарағанды ауылдық округіне – 109 882 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне – 39 868 мың теңге;
Курмин ауылдық округіне – 110 495 мың теңге;
Құлаайғыр ауылдық округіне – 113 219 мың теңге;
Мичурин ауылдық округіне – 103 030 мың теңге;
Самарка ауылдық округіне – 95 581 мың теңге;

О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2022 года № 33/309. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 638 909 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 517 166 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 119 457 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 42 490 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 959 796 тысяч тенге;
2) затраты – 12 264 287 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 356 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 129 375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 77 019 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 677 734 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 677 734 тысяч тенге:
поступление займов – 429 375 тысяч тенге;
погашение займов – 77 020 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 325 379 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 02.11.2023 № 10/94 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2023 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, поселков, сельских округов, в сумме 2 205 091 тысяч тенге, в том числе по:
городу Абай – 871 356 тысяч тенге;
поселку Топар – 222 447 тысяч тенге;
поселку Карабас – 83 414 тысяч тенге;
поселку Южный – 49 676 тысяч тенге;
Дубовскому сельскому округу – 115 362 тысяч тенге;
Акбастаускому сельскому округу – 50 884 тысяч тенге;
Есенгельдинскому сельскому округу – 84 341 тысяч тенге;
Карагандинскому сельскому округу – 109 882 тысяч тенге;
Коксунскому сельскому округу – 39 868 тысяч тенге;
Курминскому сельскому округу – 110 495 тысяч тенге;
Кулаайгырскому сельскому округу – 113 219 тысяч тенге;
Мичуринскому сельскому округу – 103 030 тысяч тенге;
Самарскому сельскому округу – 95 581 тысяч тенге;

Сәрепті ауылына – 72 198 мың теңге;
Юбилейное ауылына – 83 338 мың теңге.
4. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 2023 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Аудандық маңызы бар қала, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу Абай ауданы әкімдігі қаулысының негізінде анықталады.

селу Сарепта – 72 198 тысяч тенге;
селу Юбилейное – 83 338 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2023 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам города районного значения, сел, поселков, сельских округов согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам города районного значения, сел, поселков, сельских округов определяется на основании постановления акимата Абайского района.

5. Абай ауданы әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 8 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 02.11.2023 № 10/94 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының хатшысы Д.Сакенов
Абай аудандық мәслихатының
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 33/309 шешіміне
1 қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет

5. Утвердить резерв акимата Абайского района на 2023 год в сумме 8 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 02.11.2023 № 10/94 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Абайского районного маслихата Д.Сакенов
Приложение 1
к решению Абайского
районного маслихата
от 22 декабря 2022 года № 33/309
Районный бюджет на 2023 год

3 719
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
14 848
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
17 956
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
17 956
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 963
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 963
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
14 993
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
14 993
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 077 316
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
45 459
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 459
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
45 459
2
Әлеуметтік көмек
948 946
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
948 946
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
132 240
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 189
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 937
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
62 093
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
521
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
223 002
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
463 336
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
30 628
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
82 911
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
82 911
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 269
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

3 719
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
14 848
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
17 956
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
17 956
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 963
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 963
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
14 993
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14 993
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 077 316
1
Социальное обеспечение
45 459
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 459
005
Государственная адресная социальная помощь
45 459
2
Социальная помощь
948 946
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
948 946
002
Программа занятости
132 240
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 189
006
Оказание жилищной помощи
4 937
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
62 093
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
521
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
223 002
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
463 336
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
30 628
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
82 911
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
82 911
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
77 269
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

39 588
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
39 588
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
40 412
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
40 412
13
Басқалар
239 654
9
Басқалар
239 654
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9 745
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
1 745
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
8 000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
229 909
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
229 909
14
Борышқа қызмет көрсету
53 587
1
Борышқа қызмет көрсету
53 587
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
53 587
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
53 587
15
Трансферттер
2 550 139
1
Трансферттер
2 550 139
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 550 139
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
79 676
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
260 733
038
Субвенциялар
2 205 091
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
4 639
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
52 356
Бюджеттік кредиттер
129 375
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
129 375
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
129 375
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
129 375
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер

39 588
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
39 588
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
40 412
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
40 412
13
Прочие
239 654
9
Прочие
239 654
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9 745
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
1 745
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
8 000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
229 909
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
229 909
14
Обслуживание долга
53 587
1
Обслуживание долга
53 587
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
53 587
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
53 587
15
Трансферты
2 550 139
1
Трансферты
2 550 139
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 550 139
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
79 676
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
260 733
038
Субвенции
2 205 091
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
4 639
ІІІ. Чистое бюджетное кредитование
52 356
Бюджетные кредиты
129 375
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
129 375
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
129 375
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
129 375
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов

8 566 596
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
472 140
1
Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар
265 854
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
46 663
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
46 663
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
219 191
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
219 191
2
Қаржылық қызмет
12 825
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12 825
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
4 284
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
8 541
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
193 461
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
74 720
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 720
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
40 375
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 375
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
51 523
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 523
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
26 843
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 843
02
Қорғаныс
38 315
1
Әскери мұқтаждар
22 849
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
22 849
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
22 849
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
15 466
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 466
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 218
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
14 248
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
23 422
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
23 422

8 566 596
01
Государственные услуги общего характера
472 140
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
265 854
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
46 663
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
46 663
122
Аппарат акима района (города областного значения)
219 191
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
219 191
2
Финансовая деятельность
12 825
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12 825
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
4 284
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
8 541
9
Прочие государственные услуги общего характера
193 461
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
74 720
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
74 720
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
40 375
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
40 375
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
51 523
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
51 523
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
26 843
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
26 843
02
Оборона
38 315
1
Военные нужды
22 849
122
Аппарат акима района (города областного значения)
22 849
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
22 849
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
15 466
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 466
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 218
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
14 248
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
23 422
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
23 422

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 02.11.2023 № 10/94 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
3 880 386
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 384 017
Ұлттық қордан
76 800
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға
76 800
республикалық бюджеттен
115 200
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға
115 200
облыстық бюджеттен
1 192 017
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
388 368
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
190 000
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
613 649
Берілетін нысаналы даму трансферттері
2 066 994
Ұлттық қордан
1 083 932
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
206 918
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
877 014
облыстық бюджеттен
983 062
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
600 000
Халықтың әлеуметтік осал топтары, кезекте тұрған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
269 163
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
113 899
Бюджеттік кредиттер
429 375
республикалық бюджеттен
129 375
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер
129 375
облыстық бюджеттен
300 000
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға
300 000
Абай аудандық мәслихатының
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 33/309 шешіміне
5 қосымша
2023 жылға арналған аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 02.11.2023 № 10/94 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
1 037 055
оның ішінде:
Трансферттер
1 037 055
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
8 137
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
10 000
Елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға
5 720
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге
569 544
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
430 974
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
12 680

Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 02.11.2023 № 10/94 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого
3 880 386
Текущие целевые трансферты
1 384 017
из Национального фонда
76 800
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда
76 800
из республиканского бюджета
115 200
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда
115 200
из областного бюджета
1 192 017
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
388 368
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
190 000
На жилищно-коммунальное хозяйство
613 649
Целевые трансферты на развитие
2 066 994
из Национального фонда
1 083 932
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
206 918
На развитие транспортной инфраструктуры
877 014
из областного бюджета
983 062
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
600 000
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения, многодетных семей, состоящих в очереди
269 163
На развитие транспортной инфраструктуры
113 899
Бюджетные кредиты
429 375
из республиканского бюджета
129 375
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
129 375
из областного бюджета
300 000
На проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
300 000
Приложение 5
к решению Абайского
районного маслихата
от 22 декабря 2022 года № 33/309
Целевые трансферты бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2023 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 02.11.2023 № 10/94 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма (тыс. тенге)
1
2
Итого
1 037 055
в том числе:
Целевые трансферты
1 037 055
На освещение улиц в населенных пунктах
8 137
На обеспечение санитарии населенных пунктов
10 000
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
5 720
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
569 544
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
430 974
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
12 680