2023-2025 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № VII-29/237 шешімі.
Аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Қарқаралы қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 828398 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 26565 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 801333 мың теңге;
2) шығындар – 851695 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -23297 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 23297 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 23297 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 01.12.2023 № VIII-14/107 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023-2025 жылдарға арналған Қарағайлы кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 212185 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 17470 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 70 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 194645 мың теңге;
2) шығындар – 236901 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -24716 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24716 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 24716 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 01.12.2023 № VIII-14/107 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О бюджетах города районного значения, поселка, сельских округов на 2023-2025 годы
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2022 года № VII-29/237.
Районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Каркаралинск на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 828398тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26565 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 801333 тысяч тенге;
2) затраты – 851695 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -23297 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 23297 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 23297 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 01.12.2023 № VIII-14/107 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет поселка Карагайлы на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 212185 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17470 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 70 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 194645 тысячи тенге;
2) затраты – 236901 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -24716 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24716 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 24716 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 01.12.2023 № VIII-14/107 (вводится в действие с 01.01.2023).

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1662 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1662 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1662 мың теңге.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 01.12.2023 № VIII-14/107 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
25. 2023-2025 жылдарға арналған Угар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 73, 74 және 75 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46087 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 709 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 45378 мың теңге;
2) шығындар – 46752 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -665 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 665 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 665 мың теңге.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 01.12.2023 № VIII-14/107 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
26. 2022 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенцияның көлемі 976826 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Қарқаралы қаласына – 121824 мың теңге;
Қарағайлы кентіне – 65190 мың теңге;
Егіндібұлақ ауылдық округіне – 55078 мың теңге;
Қырғыз ауылдық округіне – 32506 мың теңге;
Абай ауылдық округіне – 30915 мың теңге;
Қасым Аманжолов ауылдық округіне – 29882 мың теңге;
Нұркен Әбдіров ауылдық округіне – 38364 мың теңге;
Балқантау ауылдық округіне – 36152 мың теңге;
Бақты ауылдық округіне – 32080 мың теңге;
Бесоба ауылдық округіне – 33907 мың теңге;
Жаңатоған ауылдық округіне – 30471 мың теңге;
Ынталы ауылдық округіне – 29742 мың теңге;
Қаракөл ауылдық округіне – 26901 мың теңге;
Қайнарбұлақ ауылдық округіне – 39197 мың теңге;
Қоянды ауылдық округіне – 32670 мың теңге;
Қаршығалы ауылдық округіне – 38330 мың теңге;
Мартбек Мамыраев ауылдық округіне – 35901 мың теңге;
Мәди ауылдық округіне – 31477 мың теңге;
Нығмет Нұрмақов атындағы ауылдық округіне – 32009 мың теңге;
Тәттімбет ауылдық округіне – 34573 мың теңге;
Тегісшілдік ауылдық округіне – 33924 мың теңге;
Темірші ауылдық округіне – 31837 мың теңге;
Томар ауылдық округіне – 32148 мың теңге;
Шарықты ауылдық округіне – 36317 мың теңге;
Угар ауылдық округіне – 35431 мың теңге.

5) дефицит (профицит) бюджета – -1662 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1662 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1662 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 24 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 01.12.2023 № VIII-14/107 (вводится в действие с 01.01.2023).
25. Утвердить бюджет Угарского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 73, 74 и 75 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 46087 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 709 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45378 тысяч тенге;
2) затраты – 46752 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -665 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 665 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 665 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 25 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 01.12.2023 № VIII-14/107 (вводится в действие с 01.01.2023).
26. Предусмотреть в бюджетах города районного значения, поселка, сельских округов на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 976826 тысяч тенге, в том числе:
городу Каркаралинск – 121824 тысячи тенге;
поселку Карагайлы – 65190 тысяч тенге;
Егиндыбулакскому сельскому округу – 55078 тысяч тенге;
Киргизскому сельскому округу – 32506 тысяч тенге;
Абайскому сельскому округу – 30915 тысяч тенге;
Касым Аманжоловскому сельскому округу – 29882 тысячи тенге;
Нуркен Абдировскому сельскому округу – 38364 тысячи тенге;
Балкантаускому сельскому округу – 36152 тысячи тенге;
Бахтинскому сельскому округу – 32080 тысяч тенге;
Бесобинскому сельскому округу – 33907 тысяч тенге;
Жанатоганскому сельскому округу – 30471 тысячи тенге;
Ынталинскому сельскому округу – 29742 тысячи тенге;
Каракольскому сельскому округу – 26901 тысячи тенге;
Кайнарбулакскому сельскому округу – 39197 тысяч тенге;
Кояндинскому сельскому округу – 32670 тысяч тенге;
Каршигалинскому сельскому округу – 38330 тысяч тенге;
Мартбек Мамыраевскому сельскому округу – 35901 тысячи тенге;
Мадийскому сельскому округу – 31477 тысяч тенге;
сельскому округу имени Ныгмета Нурмакова – 32009 тысяч тенге;
Таттимбетскому сельскому округу – 34573 тысячи тенге;
Тегисшилдикскому сельскому округу – 33924 тысячи тенге;
Темиршинскому сельскому округу – 31837 тысяч тенге;
Томарскому сельскому округу – 32148 тысяч тенге;
Шарыктинскому сельскому округу – 36317 тысяч тенге;
Угарскому сельскому округу – 35431 тысячи тенге.

27. 2023 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтер бюджеттерінің құрамында нысаналы трансферттер 76 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
28. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы С. Нуркенов
Қарқаралы аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ VII-29/237 шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Қарқаралы қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 01.12.2023 № VIII-14/107 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I.Кiрiстер

27. Учесть в составе бюджетов города районного значения, поселка, сельских округов на 2023 год целевые трансферты согласно приложению 76.
28. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата С. Нуркенов
Приложение 1 к решению
Каркаралинского районного маслихата
от 23 декабря 2022 года
№ VII-29/237
Бюджет города Каркаралинск на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 01.12.2023 № VIII-14/107 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы