Нұра аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 99 "2022 - 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 маусымдағы № 135 шешімі
Аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Нұра аудандық мәслихатының "2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 99 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 25985 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 541 447 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 398 742 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 47 388 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 095 317 мың теңге;
2) шығындар – 7 985 818,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 141 232 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 188 374 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47 142 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 585 603,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 585 603,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 188 374 мың теңге;

О внесении изменений в решение Нуринского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 99 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 15 июня 2022 года № 135
Районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Нуринского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 99 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25985) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 541 447 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 398 742 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 47 388 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 095 317 тысяч тенге;
2) затраты – 7 985 818,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 141 232 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 188 374 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 142 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 585 603,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 585 603,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 188 374 тысяч тенге;

32 434
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 704
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20 803
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
294
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
85 085
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
76 882
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42 708
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
58 288
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
58 288
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 771
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 019
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 680
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4 818
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
296 355,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
39 528
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
27 489
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
27 489
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 039
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
2 324
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
9 715
2
Коммуналдық шаруашылық
250 335,1
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
92 598,1
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
92 598,1
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
157 737
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
105 180
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
47 241
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
5 316
3
Елді-мекендерді көркейту

32 434
006
Оказание жилищной помощи
4 704
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20 803
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
294
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
85 085
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
76 882
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42 708
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
58 288
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
58 288
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37 771
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 019
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов Республике Казахстан
13 680
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4 818
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
296 355,1
1
Жилищное хозяйство
39 528
467
Отдел строительства района (города областного значения)
27 489
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
27 489
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 039
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 324
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
9 715
2
Коммунальное хозяйство
250 335,1
467
Отдел строительства района (города областного значения)
92 598,1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
92 598,1
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
157 737
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
105 180
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (города областного значения)
47 241
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
5 316
3
Благоустройство населенных пунктов

42 899
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
42 899
011
Мәдениет объектілерін дамыту
42 899
2
Спорт
55 774
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
55 774
008
Cпорт объектілерін дамыту
55 774
13
Басқалар
51 145
9
Басқалар
51 145
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
51 145
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
51 145
Нұра аудандық мәслихаттың
2022 жылғы 15 маусымдағы
№135 шешіміне
3 қосымша
Нұра аудандық мәслихаттың
2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 99 шешіміне
5 қосымша
2022 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
944 923
Ағымдағы нысаналы трансферттер
756 549
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
402 433
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын арттыруға, оның ішінде:
79 821
- протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнаулы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды кеңейту, Брайль қарпімен ақпаратты енгізу/шығару ішіне салынған сөйлеу синтезі бар портативті тифлокомпьютер
31 488
- мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, Spina bifida диагнозы бар мүгедек балаларды бір рет пайдаланылатын катетерлермен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
10 358
-шипажайлық-курорттық ем
37 975
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек, оның ішінде:
60 557
- мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
50 229
-балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
10 328
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға, оның ішінде:
209 118
-еңбекақы төлемін жарым-жартылай субсидиялау
10 200
-жастар практикасына
21 551
-күміс жасы
14 233
-бірінші жұмыс орны
63 600
-Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
18 016
-жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар, оның ішінде:
68 812
жастар
17 014
-қоғамдық жұмыстар
6 806
-жұмыс берушілердің өтінімдері бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
6 902
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
52 937
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
116 127
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге
116 127
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
38 326
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
38 326
Ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
4 878
Спорт ұйымдарын ұстауға және жөндеуге
4 878
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары бөлімі және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

42 899
467
Отдел строительства района (города областного значения)
42 899
011
Развитие объектов культуры
42 899
2
Спорт
55 774
467
Отдел строительства района (города областного значения)
55 774
008
Развитие объектов спорта
55 774
13
Прочие
51 145
9
Прочие
51 145
467
Отдел строительства района (города областного значения)
51 145
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
51 145
Приложение 3 к решению
Нуринского районного маслихата
от 15 июня 2022 года № 135
Приложение 5
к решению Нуринского
районного маслихата
от 23 декабря 2021 года № 99
Целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты на 2022 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
ИТОГО
944 923
Целевые текущие трансферты
756 549
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
402 433
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
79 821
- протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля
31 488
- увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spinabifida
10 358
-санаторно-курортное лечение
37 975
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
60 557
-на выплату государственной адресной социальной помощи
50 229
-на гарантированный социальный пакет детям
10 328
На развитие продуктивной занятости, в том числе:
209 118
-на частичное субсидирование заработной платы
10 200
-на молодежную практику
21 551
-на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством РК и работодателям, оказывающим содействие в переселении
14 233
-на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, из них:
63 600
молодежи
18 016
-общественные работы
68 812
-серебряный возраст
17 014
-первое рабочее место
6 806
-на краткосрочное профессиональное обучение по заявкам работодателей
6 902
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
52 937
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
116 127
На установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
116 127
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
38 326
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
38 326
Отдел физической культуры и спорта (города областного значения)
4 878
На содержание и ремонт организаций спорта
4 878
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

194 785
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге, оның ішінде
164 785
- жолдарын орташа жөндеу
164 785
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
30 000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
188 374
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
188 374

194 785
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов, в том числе:
164 785
-средний ремонт дорог
164 785
На жилищно-коммунальное хозяйство
30 000
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
188 374
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
188 374