2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 331 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 3, 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 253 551 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 029 818 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 49 741 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 453 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 165 539 мың теңге;
2) шығындар – 9 720 057 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 63 533 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 150 075 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 86 542 мың тенге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 530 039 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 530 039 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 150 075 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 86 544 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 466 508 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 30.11.2023 № 14/134 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджетіне берілетін субвенциялардың мөлшері 382 390 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Осакаровка кентіне – 16 023 мың теңге;
Молодежный кентіне – 34 298 мың теңге;
Пионер ауылдық округіне – 19 537 мың теңге;
Есіл ауылдық округіне – 21 433 мың теңге;
Батпақ ауылдық округіне – 20 726 мың теңге;
Сұңқар ауылдық округіне – 17 064 мың теңге;
Маржанкөл ауылдық округіне – 13 970 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне – 16 952 мың теңге;
Құндызды ауылдық округіне – 14 622 мың теңге;
Николаевка ауылдық округіне – 15 202 мың теңге;
Қарағайлы ауылдық округіне – 14 378 мың теңге;
Садовый ауылдық округіне – 14 611 мың теңге;
Сарыөзек ауылдық округіне – 18 052 мың теңге;
Жансары ауылдық округіне – 12 422 мың теңге;
Звездный ауылдық округіне – 16 986 мың теңге;
Қаратомар ауылдық округіне – 17 469 мың теңге;
Шідерті ауылдық округіне – 16 624 мың теңге;

О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2022 года № 331.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 253 551 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 029 818 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 49 741 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 453 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 165 539 тысяч тенге;
2) затраты – 9 720 057 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 533 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 150 075 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 86 542 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 530 039 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 530 039 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 150 075 тысяч тенге;
погашение займов – 86 544 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 466 508 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 30.11.2023 № 14/134 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, поселков, сельских округов, в сумме 382 390 тысяч тенге, в том числе:
поселку Осакаровка – 16 023 тысяч тенге;
поселку Молодежный – 34 298 тысяч тенге;
Пионерскому сельскому округу – 19 537 тысяч тенге;
сельскому округу Есиль – 21 433 тысяч тенге;
Батпактинскому сельскому округу – 20 726 тысяч тенге;
сельскому округу Сункар – 17 064 тысяч тенге;
Маржанкольскому сельскому округу – 13 970 тысяч тенге;
Озерному сельскому округу – 16 952 тысяч тенге;
Кундуздинскому сельскому округу – 14 622 тенге;
Николаевскому сельскому округу – 15 202 тысяч тенге;
сельскому округу Карагайлы – 14 378 тысяч тенге;
Садовому сельскому округу – 14 611 тысяч тенге;
сельскому округу Сарыозек – 18 052 тысяч тенге;
сельскому округу Жансары – 12 422 тысяч тенге;
Звездному сельскому округу – 16 986 тысяч тенге;
Каратомарскому сельскому округу – 17 469 тысяч тенге;
сельскому округу Шидерты – 16 624 тысяч тенге;

Ақбұлақ ауылдық округіне – 18 057 мың теңге;
Родников ауылдық округіне – 14 012 мың теңге;
Тельман ауылдық округіне – 11 934 мың теңге;
Ертіс ауылдық округіне – 8 607 мың теңге;
Трудовой ауылдық округіне – 14 571 мың теңге;
Мирный ауылдық округіне – 14 840 мың теңге.
3. 2023 жылға арналған Осакаров ауданы әкімдігінің резерві 41 760 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 30.11.2023 № 14/134 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

сельскому округу Акбулак – 18 057 тысяч тенге;
Родниковскому сельскому округу – 14 012 тысяч тенге;
Тельманскому сельскому округу – 11 934 тысяч тенге;
Иртышскому сельскому округу – 8 607 тысяч тенге;
Трудовому сельскому округу – 14 571 тысяч тенге;
Мирному сельскому округу – 14 840 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата Осакаровского района на 2023 год в сумме 41 760 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 30.11.2023 № 14/134 (вводится в действие с 01.01.2023).

006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 088
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
48 512
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
304
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
195 837
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
50 065
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
33 362
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
102 588
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
102 588
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 542
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
390
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
20 116
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
9 104
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 436
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 297 095
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 075 395
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 052 595
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
508 592
004
Инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
198 403
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
345 600
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
22 800
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
1 500
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
5 500
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
15 800
2
Коммуналдық шаруашылық
3 209 074
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 937 623
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
2 937 623
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

006
Оказание жилищной помощи
11 088
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
48 512
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
304
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
195 837
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
50 065
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
33 362
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
102 588
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
102 588
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67 542
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
390
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20 116
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9 104
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 436
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 297 095
1
Жилищное хозяйство
1 075 395
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 052 595
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
508 592
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
198 403
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
345 600
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта , автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
22 800
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 500
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
5 500
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
15 800
2
Коммунальное хозяйство
3 209 074
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 937 623
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 937 623
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта , автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

352 228
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 536
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
302 692
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
25 438
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 438
02
Қорғаныс
73 516
1
Әскери мұқтаждар
23 898
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23 898
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
23 898
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
49 618
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
49 618
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
28 769
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
20 849
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
20 503
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
20 503
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
20 503
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
20 503
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
929 669
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
89 500
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89 500
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
89 500
2
Әлеуметтік көмек
721 838
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
721 838
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
269 532
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50 000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15 978
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
51 800
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
300
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
250 378
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

352 228
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
49 536
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
302 692
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
25 438
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
25 438
02
Оборона
73 516
1
Военные нужды
23 898
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23 898
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
23 898
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
49 618
122
Аппарат акима района (города областного значения)
49 618
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
28 769
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
20 849
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
20 503
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
20 503
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
20 503
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20 503
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
929 669
1
Социальное обеспечение
89 500
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89 500
005
Государственная адресная социальная помощь
89 500
2
Социальная помощь
721 838
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
721 838
002
Программа занятости
269 532
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50 000
006
Оказание жилищной помощи
15 978
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51 800
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
300
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
250 378
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

1 226 777
Ауданның мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
394 372
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
394 372
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
832 405
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
557 405
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
243 000
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін орташа жөндеуге берілетін
32 000
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
3 600 136
Ауданның құрылыс бөлімі
3 600 136
Ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту үшін
2 903 521
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан мақсатты трансферт есебінен
1 931 820
Республикалық бюджеттен берілетін трансферт есебінен
353 937
Облыстық бюджеттен берілетін трансферте есебінен
617 764
Халықтың әлеуметтік осал топтары, кезекте тұрған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорында тұрғын үй салу және (немесе) қайта құруға
508 592
Облыстық бюджеттен берілетін трансферт есебінен
508 592
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға
188 023
Облыстық бюджеттен берілетін трансферт есебінен
188 023
Бюджеттік кредиттер
150 075
оның ішінде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
150 075
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
150 075

1 226 777
Отдел культуры и развития языков района
394 372
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
394 372
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
832 405
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
557 405
На жилищно-коммунальное хозяйство
243 000
На проведение среднего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города)улиц населенных пунктов
32 000
Целевые трансферты на развитие :
3 600 136
Отдел строительства района
3 600 136
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 903 521
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 931 820
За счет трансферта из республиканского бюджета
353 937
За счет трансферта из областного бюджета
617 764
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоҰв населения, многодетных семей состоящих в очереди
508 592
За счет трансферта из областного бюджета
508 592
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
188 023
За счет трансферта из областного бюджета
188 023
Бюджетные кредиты
150 075
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
150 075
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
150 075