2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 249 шешімі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 121 172,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 768 393,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33 155,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 936,4 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 10 316 687,5 мың теңге;
2) шығындар – 12 604 656,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 190 532 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 336 375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 145 843 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 10 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 10 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -674 025,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 674 025,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 336 375 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 145 843 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 483 493,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 14.12.2023 № 102 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей көлемде белгіленгені ескерілсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша аудандық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша аудандық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетк 50 пайыз.
3. 2023-2025 жылдарға аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенция көлемдері төмендегі мөлшерінде белгіленгені ескерілсін:
2023 жылы – 5 576 679 мың теңге;
2024 жылы – 6 198 115 мың теңге;
2025 жылы – 6 657 552 мың теңге.
4. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар төмендегі көлемдер бойынша көзделсін, оның ішінде:
2023 жылға:

О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 21 декабря 2022 года № 249.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 121 172,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 768 393,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33 155,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 936,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 316 687,5 тысяч тенге;
2) затраты – 12 604 656,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 190 532 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 336 375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 145 843 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 10 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 10 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -674 025,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 674 025,5 тысяч тенге;
поступление займов – 336 375 тысяч тенге;
погашение займов – 145 843 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 483 493,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 14.12.2023 № 102 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что на 2023 год с районного бюджета в областной бюджет определены нормативы распределения доходов в нижеследующих размерах:
1) по коду 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и по коду 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" в районный бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
2) по коду 103.101 "Социальный налог" в районный бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов.
3. Учесть, что на 2023-2025 годы передаваемые объемы бюджетной субвенций в районный бюджет установлены в нижеследующих размерах:
2023 год – 5 576 679 тысяч тенге;
2024 год – 6 198 115 тысяч тенге;
2025 год – 6 657 552 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2023-2025 годы нижеследующие объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселкам, сельским округам, в том числе:
на 2023 год:

Жосалы кенті – 148 323 мың теңге;
Төретам кенті – 75 387 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 90 388 мың теңге;
Қармақшы ауылдық округі –71 148 мың теңге;
Жосалы ауылдық округі – 59 596 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі – 55 698 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 71 163 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 59 929 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 71 433 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 77 702 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 79 425 мың теңге;
Алдашбай Ахун ауылдық округі – 54 761 мың теңге;
Қуандария ауылдық округі – 53 657 мың теңге;
Т.Көмекбаев ауылдық округі – 63 525 мың теңге.
2024 жылға:
Жосалы кенті – 165 746 мың теңге;
Төретам кенті – 83 244 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 98 934 мың теңге;
Қармақшы ауылдық округі – 79 489 мың теңге;
Жосалы ауылдық округі – 65 117 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі – 61 110 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 76 366 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 64 850 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 77 248 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 84 605 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 86 852 мың теңге;
Алдашбай Ахун ауылдық округі – 60 368 мың теңге;
Қуандария ауылдық округі – 58 959 мың теңге;
Т.Көмекбаев ауылдық округі – 70 139 мың теңге.
2025 жылға:
Жосалы кенті – 178 482 мың теңге;
Төретам кенті – 92 296 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 107 632 мың теңге;
Қармақшы ауылдық округі – 89 530 мың теңге;
Жосалы ауылдық округі – 72 072 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі – 67 708 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 82 888 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 71 145 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 84 355 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 92 913 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 97 308 мың теңге;
Алдашбай Ахун ауылдық округі – 66 440 мың теңге;
Қуандария ауылдық округі – 64 779 мың теңге;
Т.Көмекбаев ауылдық округі – 75 037 мың теңге.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін несиеге 336 375 мың теңге қаралғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 01.11.2023 № 85 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2023 жылға жеке тұлғаларға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілген бюджеттік кредиттердің өтеуі 145 843 мың теңге көлемінде белгіленсін.

Поселок Жосалы – 148 323 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 75 387 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 90 388 тысяч тенге;
Сельский округ Кармакшы – 71 148 тысяч тенге;
Сельский округ Жосалы – 59 596 тысяч тенге;
Сельский округ Ирколь – 55 698 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 71 163 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 59 929 тысяч тенге;
Сельский округ Актобе – 71 433 тысяч тенге;
Селський округ Акжар – 77 702 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 79 425 тысяч тенге;
Сельский округ Алдашбай Ахун – 54 761 тысяч тенге;
Сельский округ Куандария – 53 657 тысяч тенге;
Сельский округ Т.Көмекбаева – 63 525 тысяч тенге.
на 2024 год:
Поселок Жосалы – 165 746 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 83 244 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 98 934 тысяч тенге;
Сельский округ Кармакшы – 79 489 тысяч тенге;
Сельский округ Жосалы – 65 117 тысяч тенге;
Сельский округ Ирколь – 61 110 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 76 366 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 64 850 тысяч тенге;
Сельский округ Актобе – 77 248 тысяч тенге;
Селський округ Акжар – 84 605 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 86 852 тысяч тенге;
Сельский округ Алдашбай Ахун – 60 368 тысяч тенге;
Сельский округ Куандария – 58 959 тысяч тенге;
Сельский округ Т.Көмекбаева – 70 139 тысяч тенге.
на 2025 год:
Поселок Жосалы – 178 482 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 92 296 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 107 632 тысяч тенге;
Сельский округ Кармакшы – 89 530 тысяч тенге;
Сельский округ Жосалы – 72 072 тысяч тенге;
Сельский округ Ирколь – 67 708 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 82 888 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 71 145 тысяч тенге;
Сельский округ Актобе – 84 355 тысяч тенге;
Селський округ Акжар – 92 913 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 97 308 тысяч тенге;
Сельский округ Алдашбай Ахун – 66 440 тысяч тенге;
Сельский округ Куандария – 64 779 тысяч тенге;
Сельский округ Т.Көмекбаева – 75 037 тысяч тенге.
5. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в районном бюджете, на 2023 год за счет областного бюджета согласно приложению 4.
6. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в районном бюджете, на 2023 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 5.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов 336 375 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 01.11.2023 № 85 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Установить погашение бюджетных кредитов, выданных физическим лицам для реализаций мер социальной поддержки специалистов, на 2023 год в размере 145 843 тысяч тенге.

9. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 76 966,7 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 01.11.2023 № 85 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-1. 2022 жылы республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 54 970,5 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.04.2023 № 6 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-2. 2022 жылы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 25 245,7 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.04.2023 № 6 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-3. 2022 жылы облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 26,4 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-3-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.04.2023 № 6 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) 34 214,3 мың теңге нысаналы даму трансферттері облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-4-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.04.2023 № 6 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-5. Жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) 740,5 мың теңге нысаналы даму трансферттері облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-5-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.04.2023 № 6 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-6. Осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес 2022 жылғы бюджет қаражатының қалдықтары есебінен, 2022 жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан және облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 195 545 мың теңгені 2023 жылы пайдалансын (толық пайдалансын).

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 76 966,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 01.11.2023 № 85 (вводится в действие с 01.01.2023).
9-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в 2022 году в областной бюджет в сумме 54 970,5 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.04.2023 № 6 (вводится в действие с 01.01.2023).
9-2. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан в 2022 году в областной бюджет в сумме 25 245,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.04.2023 № 6 (вводится в действие с 01.01.2023).
9-3. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2022 году в областной бюджет в сумме 26,4 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-3 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.04.2023 № 6 (вводится в действие с 01.01.2023).
9-4. Предусмотреть возврат в областной бюджет целевых трансфертов на развитие, выделенных в прошлом финансовом году, неиспользованных (недоиспользованных) в полном объеме, разрешенных к использованию по решению Правительства Республики Казахстан в сумме 34 214,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-4 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.04.2023 № 6 (вводится в действие с 01.01.2023).
9-5. Предусмотреть возврат в областной бюджет целевых трансфертов на развитие, выделенных в прошлом финансовом году, неиспользованных (недоиспользованных) в полном объеме, разрешенных к использованию по решению местного исполнительного органа в сумме 740,5 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-5 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.04.2023 № 6 (вводится в действие с 01.01.2023).
9-6. За счет остатков бюджетных средств 2022 года использовать (доиспользовать) в 2023 году неиспользованные (недоиспользованные) 195 545 тысяч тенге целевых трансфертов на развитие, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан и областного бюджета в 2022 году согласно приложению 6 настоящего решения.

Ескерту. Шешім 9-6-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.04.2023 № 6 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-7. Жұмыспен қамту орталықтары қызметінің және мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруіне, заңнаманың өзгеруіне байланысты 1 723 831,9 мың теңге сомасында облыстық бюджетке трансферттеу көзделсін.
Ескерту. Шешім 9-7-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 16.08.2023 № 60; жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 01.11.2023 № 85 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Сноска. Решение дополнено пунктом 9-6 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.04.2023 № 6 (вводится в действие с 01.01.2023).
9-7. Предусмотреть трансферты в областной бюджет в связи с передачей функций центров занятости и государственной адресной социальной помощи с районного на областной уровень, изменением законодательства в сумме 1 723 831,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-7 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 16.08.2023 № 60; в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 01.11.2023 № 85 (вводится в действие с 01.01.2023).

10. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының хатшысы: Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 249 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 14.12.2023 № 102 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Кармакшинского районного маслихата: Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "21" декабря 2022 года № 249
Районный бюджет на 2023 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 14.12.2023 № 102 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

748,6
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3228
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3228
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3228
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3228
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2472536,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
228659,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
228659,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
228659,5
2
Әлеуметтiк көмек
2057312,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1209945,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
42310
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
212907
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
110590,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10475
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
245372
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
572773,1
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
15518,2
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
847366,8
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
745207,1
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
102159,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
186564,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
186564,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
137296
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1812
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2029,5
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

748,6
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3228
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3228
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3228
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3228
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2472536,9
1
Социальное обеспечение
228659,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
228659,5
005
Государственная адресная социальная помощь
228659,5
2
Социальная помощь
2057312,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1209945,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
42310
006
Оказание жилищной помощи
212907
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
110590,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10475
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
245372
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
572773,1
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
15518,2
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
847366,8
004
Программа занятости
745207,1
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
102159,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
186564,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
186564,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
137296
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1812
021
Капитальные расходы государственного органа
2029,5
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

51300
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51300
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
142416
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
142416
02
Қорғаныс
23363
1
Әскери мұқтаждар
20950
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20950
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20950
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2413
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2413
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
681
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1732
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2967
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2967
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2967
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2967
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4513805
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
909313
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
909313
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
909313
2
Әлеуметтiк көмек
3552916
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
3552916
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2229085
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
41805
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
269795
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16358
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
77105
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
244020
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну

51300
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
51300
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
142416
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
142416
02
Оборона
23363
1
Военные нужды
20950
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20950
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20950
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
2413
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2413
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
681
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1732
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2967
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2967
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2967
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2967
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4513805
1
Социальное обеспечение
909313
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
909313
010
Государственная адресная социальная помощь
909313
2
Социальная помощь
3552916
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
3552916
004
Программа занятости
2229085
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
41805
007
Оказание жилищной помощи
269795
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16358
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
77105
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
244020
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 14.12.2023 № 102 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
1 327 425,3
1
өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге
28 781
2
санаторлы-курорттық емделу қызметін алатын мүгедектігі бар адамдарға ілесіп жүрушілердің шығындарын өтеу үшін әлеуметтік көмекке
907
3
"Облыс тұрғындары арасында діни ағартушылық жұмыстарын жүргізу" әлеуметтік жобасын іске асыруға
12 386,7
4
Елді мекендерді ауыз сумен қамтамасыз етуге
159 359
5
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
479 491,9
6
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
535 007,7
7
Мүгедектігі бар адамдарға берілетін жөргектер санының 2-ден 4 данаға дейін көбеюіне байланысты сатып алу
45 943
8
Жосалы кентіндегі жаңадан іске қосылатын спорттық сауықтыру кешенін ұстау шығындары
13 049
9
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке
47 500
Нысаналы даму трансферттер:
1 047 029,4
1
"Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Қармақшы ауылындағы су алу құрылымын қайта жаңғырту және кеңейту" жобасын қоса қаржыландыру
21 768
2
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданы, Көмекбаев ауылындағы су қабылдайтын құрылғыны қайта құру" жобасын қоса қаржыландыру
26 810
3
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданы, Алдашбай ахун ауылындағы су қабылдайтын құрылғыны қайта құру" жобасын қоса қаржыландыру
21 094
4
Қармақшы ауданы Байқоңыр қаласында 50 пәтерлік 5 тұрғын үйлер құрылысы
531 944
5
Қызылорда облысы Байқоңыр қаласында 50 пәтерлік тұрғын үйлер құрылысы. Абаттандыру.
0
6
"Қызылорда облысының Байқоныр қаласында 50-пәтерлік 5 тұрғын үй құрылысы. Сыртқы сумен жабдықтау және кәріз желілері"
6 833,4
7
"Қызылорда облысының Байқоныр қаласында 50-пәтерлік 5 тұрғын үй құрылысы. Газбен жабдықтау желілері"
0
8
"Қызылорда облысының Байқоныр қаласында 50-пәтерлік 5 тұрғын үй құрылысы. Электрмен жабдықтау желілері"
0
9
"Қызылорда облысының Байқоныр қаласында 50-пәтерлік 5 тұрғын үй құрылысы. Жылумен жабдықтау желілері"
8 000
10
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданының Төретам елді мекенінде тартылатын газ құбыры мен орам ішіндегі газ тарату желілерін салу" жобасын қоса қаржыландыру

Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 14.12.2023 № 102 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
1 327 425,3
1
на оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям
28 781
2
на оказание социальной помощи для возмещение затраты сопровождающего лица, лицам с инвалидностью получающим услуги санаторно-курортного лечения
907
3
на реализацию социального проекта "Проведение религиозно-просветительской работы среди населения области"
12 386,7
4
на обеспечение поливной водой сельских населенных пунктов
159 359
5
на реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
479 491,9
6
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
535 007,7
7
В связи с увеличением количества подгузников от 2 до 4 для людей с ограниченными возможностями
45 943
8
На расходы на содержание вновь введенного в эксплуатацию спортивно-оздоровительного комплекса в поселке Жосалы
13 049
9
На государственный адресный социальный помощь
47 500
Целевые трансферты на развитие:
1 047 029,4
1
Софинансирование проекта "Реконструкция и расширение водозаборного сооружения в населенном пункте Кармакшы, Кармакшинского района, Кызылординской области"
21 768
2
Софинансирование проекта "Реконструкция водозаборного сооружения в населенном пункте Т. Комекбаев, Кармакшинского района, Кызылординской области"
26 810
3
Софинансирование проекта "Реконструкция водозаборного сооружения в населенном пункте Алдашбай Ахун, Кармакшинского района, Кызылординской области"
21 094
4
Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконур Кармакшинского района
531 944
5
Строительство 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконур Кызылординской области. Благоустройство.
0
6
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Науржные сети водоснабжения и канализации.
6 833,4
7
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Сети газоснабжения.
0
8
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Сети электроснабжения.
0
9
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Сети теплоснабжения.
8 000
10
Софинансирование проекта "Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в н.п. Торетам Кармакшинского района Кызылординской области"

83 053,5
11
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданының Ақай елді мекенінде тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарату желілерін салу" жобасын қоса қаржыландыру
89 261,6
12
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі дене шынықтыру – сауықтыру кешенінің жылу жүйесін сұйық отыннан газға ауыстыру жұмыстары
56 433,2
13
"Қармақшы ауданы Көмекбаев ауылындағы №18 "Қуаныш" бөбектер бақшасы КМҚК қазандық ғимаратын салу"
29 310
14
"Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі №27 орта мектептің жылу қазандығын газ отынына қайта жабдықтау" жобасының ЖСҚ әзірлеу
1 377,6
15
"Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі №27 орта мектептің жылу қазандығын газ отынына қайта жабдықтау" жобасын сараптамадан өткізу
220
16
"Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі №121 орта мектептің жылу қазандығын газ отынына қайта жабдықтау" жобасының ЖСҚ әзірлеу
1 377,6
17
"Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі №121 орта мектептің жылу қазандығын газ отынына қайта жабдықтау" жобасын сараптамадан өткізу
220
18
"Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі №21 "Тоғжан" бөбекжай балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының бу қазандығы ғимаратының құрылысы
46 963,6
19
"Қармақшы ауданы Дүр Оңғар ауылындағы №11 балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының бу қазандығы ғимаратының құрылысы
51 385,8
20
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Ақай ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы жобасын қоса қаржыландыру
27 694,1
21
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Жосалы кентінде дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
15 283
22
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Мырзағалиев көшесінде темір жол өткелі құрылысы жоба-сметалық құжаттамасын әзірлеуге
5 000
23
"Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Қызылтам елді мекеніне кіре беріс" автомобиль жолын қайта жаңғырту" жобасын қоса қаржыландыру
23 000
Барлығы:
2 374 454,7
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 249 шешіміне 5-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 14.12.2023 № 102 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
541 276
Республикалық бюджет есебінен:
2 716
1
Spina bifida диагнозымен ауыратын балаларға бір реттік пайдалану үшін катетерлермен қамтамасыз етуге
2 716
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан:
538 560
2
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
538 560
Нысаналы даму трансферттер, оның ішінде:
1 828 471
Республикалық бюджет есебінен:
0
1
Байқоңыр қаласындағы сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау
0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан:
1 828 471
2
Қармақшы ауданының Төретам елді мекенінде тартылатын газ құбыры мен орам ішіндегі газ тарату желілерін салу

83 053,5
11
Софинансирование проекта "Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в населенном пункте Акай Кармакшинского района Кызылординской области"
89 261,6
12
"Перевод системы отопления на газовое топливо здания физкультурно-оздоровительного комплекса в поселке Жосалы Кармакшинского района"
56 433,2
13
"Строительство здания котельной КГКП ясли-сад №18 "Куаныш" в селе Комекбаев Кармакшинского района"
29 310
14
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Переоборудование под газовое топливо котельной средней школы №27 в поселке Жосалы Кармакшинского района"
1 377,6
15
Проведение экспертизы проекта "Переоборудование под газовое топливо котельной средней школы №27 в поселке Жосалы Кармакшинского района"
220
16
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Переоборудование под газовое топливо котельной средней школы №121 в поселке Жосалы Кармакшинского района"
1 377,6
17
Проведение экспертизы проекта "Переоборудование под газовое топливокотельной средней школы №121 в поселке Жосалы Кармакшинского района"
220
18
Строительство здания котельной коммунального государственного казенного предприятия Ясли сад №21 "Тогжан" в поселке Жосалы Кармакшинского района
46 963,6
19
Строительство здания котельной коммунального государственного казенного предприятия Ясли сад №11 в селе Дур Онгар Кармакшинского района
51 385,8
20
Софинансирование проекта строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Акай Кармакшинского района
27 694,1
21
На строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в пос Жосалы Кармакшинского района
15 283
22
На разработку проектно-сметной документации по строительству железнодорожного переезда по улице Мырзагалиева в поселке Жосалы Кармакшинского района
5 000
23
Софинансирование проекта "Реконструкция автомобильной дороги районного значения "Подъезд к населенному пункту Кызылтам" Кармакшинского района"
23 000
Всего:
2 374 454,7
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "21" декабря 2022 года № 249
Целевые трансферты в районный бюджет на 2023 год, выделенные за счет республиканского бюджета и Национального фонда Республии Казахстан
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 14.12.2023 № 102 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты, в том числе:
541 276
За счет республиканского бюджета:
2 716
1
на обеспечение катетерами одноразового использования для детей с диагнозом Spina bifida
2 716
Из Национального фонда Республики Казахстан:
538 560
2
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
538 560
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
1 828 471
За счет республиканского бюджета:
0
1
Реконструкция систем водоснабжения и водоотведения в городе Байконыр
0
Из Национального фонда Республики Казахстан:
1 828 471
2
Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в поселке Торетам Кармакшинского района

2022 жылғы бюджет қаражатының қалдықтары есебінен, 2022 жылы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан және облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын 2023 жылы пайдалану (толық пайдалану).
Ескерту. Шешім 6-қосымшасымен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.04.2023 № 6 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
мың теңге
Функционалдық топ
ҚР-ның Ұлттық Қор қаржысы
Облыстық бюджет қаржысы
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы

За счет остатков бюджетных средств 2022 года использовать (доиспользовать) в 2023 году неиспользованные (недоиспользованные) целевые трансферты на развитие, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан и областного бюджета в 2022 году
Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.04.2023 № 6 (вводится в действие с 01.01.2023).
мың теңге
Функциональная группа
Средства Нац. фонда РК
Средства областного бюджета
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование