"2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жаңақорған аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 148 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2022 жылғы 16 наурыздағы № 188 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Жаңақорған аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюжет туралы" Жаңақорған аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 148 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26163 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер –21 658 326,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 618 486,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 442,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 648,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 19 013 750,7 мың теңге;
2) шығындар – 22 216 595,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 412 328,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 581 202,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –168 874,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;

О внесении изменений в решение Жанакорганского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 148 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 16 марта 2022 года № 188. Прекращено действие в связи с истечением срока
Жанакорганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанакорганского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 148 "О районном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26163) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующем объеме:
1) доходы – 21 658 326,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 618 486,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 442,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 648,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 013 750,7 тысяч тенге;
2) затраты – 22 216 595,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 412 328,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 581 202,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 168 874,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 970 597,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 970 597,1 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңақорған ауданы Мәслихатының хатшысы Ғ. Сопбеков
Жаңақорған аудандық мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 148 шешіміне 1- қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Түсімдер

5) дефицит (профицит) бюджета – - 970 597,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 970 597,1 тысяч тенге;
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Жанакорганского районного маслихата Г. Сопбеков
Приложение к решению
Жанакорганского районного маслихата
от 27 декабря 2021 года № 148
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1. Поступления

37 765,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
72 293,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 880,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
413,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
46 359,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 999,1
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
360,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
549,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
549,0
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
30 983,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 983,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
90 603,8
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90 603,8
02
Қорғаныс
10 609,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 348,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5 348,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 261,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 566,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 695,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10 348,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 348,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
10 348,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 929 283,5
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
778 213,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
778 213,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 085 050,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы

37 765,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
72 293,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
71 880,0
004
Капитальные расходы государственного органа
413,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
46 359,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
45 999,1
013
Капитальные расходы государственного органа
360,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
549,0
040
Развитие объектов государственных органов
549,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
30 983,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
30 983,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
90 603,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
90 603,8
02
Оборона
10 609,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 348,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 348,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 261,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 566,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 695,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10 348,0
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 348,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10 348,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 929 283,5
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
778 213,0
010
Государственная адресная социальная помощь
778 213,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 085 050,0
004
Программа занятости

638 833,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
62 878,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 560,0
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
70,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
10 834,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
100 474,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
37 702,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
125 450,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
103 249,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
66 020,5
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 723,5
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
18 440,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
44 857,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
328 679,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
345,0
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
345,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2 000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 914,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
7 322,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2 592,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
300 888,6
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
300 888,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 532,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру

638 833,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
62 878,0
007
Оказание жилищной помощи
5 560,0
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халыққаһарманы", почетных званий республики
70,0
009
Материальное обеспечение детей – инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 834,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
100 474,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
37 702,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
125 450,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
103 249,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
66 020,5
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 723,5
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
18 440,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
44 857,0
07
Жилищно– коммунальное хозяйство
328 679,6
458
Отдел жилищно– коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
345,0
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
345,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 000,0
458
Отдел жилищно– коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 914,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
7 322,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 592,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
300 888,6
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
300 888,6
458
Отдел жилищно– коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 532,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах

51 055,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 055,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
41 641,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
41 641,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
38 095,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 095,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
58 002,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
58 002,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
47 303,2
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
47 303,2
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
47 303,2
12
Көлiк және коммуникация
508 395,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
488 817,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
92 439,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
27 318,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2 608,0
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
365 952,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 078,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
20 078,0
13
Басқалар
1 233 535,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
49 680,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
49 680,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
656,0
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
656,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 183 199,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1 183 199,0
14
Борышқа қызмет көрсету
64 210,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі

51 055,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
51 055,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
41 641,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
41 641,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
38 095,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
38 095,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
58 002,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
58 002,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
47 303,2
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
47 303,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
47 303,2
12
Транспорт и коммуникации
508 395,0
458
Отдел жилищно– коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
488 817,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
92 439,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
27 318,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
2 608,0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
365 952,0
458
Отдел жилищно– коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 078,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
20 078,0
13
Прочие
1 233 535,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
49 680,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
49 680,0
458
Отдел жилищно– коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
656,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
656,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 183 199,0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 183 199,0
14
Обслуживание долга
64 210,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)