Ақтау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы №10/84 "2022-2024 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2022 жылғы 15 сәуірдегі № 12/107 шешімі
Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақтау қалалық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы №10/84 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26233 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41 182 341,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 29 348 479,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 111 870,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 6 131 771,8 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 5 590 220,0 мың теңге;
2) шығындар – 37 171 098,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 674 879,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 787 139,0мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 112 260,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 2 336 364,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -2 336 364,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 787 139,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 903 297,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Актауского городского маслихата от 27 декабря 2021 года №10/84 "О бюджете города Актау на 2022-2024 годы
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 15 апреля 2022 года № 12/107
Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актауского городского маслихата "О бюджете города Актау на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года №10/84 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации Нормативных правовых актов под № 26233) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 182 341,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 29 348 479,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 111 870,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 131 771,8 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 590 220,0 тысяч тенге;
2) затраты – 37 171 098,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 674 879,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 787 139,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 112 260,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 2 336 364,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -2 336 364,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 787 139,0 тысяч тенге;
погашение займов – 4 903 297,0 тысяч тенге;

485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
132 539,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
132 539,0
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
35 429,0
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 429,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
4 099 116,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
595 754,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
595 754,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
595 754,0
2
Әлеуметтiк көмек
3 203 955,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 178 705,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
337 613,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
74 178,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 104 856,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
29 307,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
377 297,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 180 678,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
74 776,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25 250,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
25 250,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
299 407,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
119 407,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103 457,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 500,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
14 350,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
132 539,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
132 539,0
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
35 429,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
35 429,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 099 116,0
1
Социальное обеспечение
595 754,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
595 754,0
005
Государственная адресная социальная помощь
595 754,0
2
Социальная помощь
3 203 955,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 178 705,0
002
Программа занятости
337 613,0
006
Оказание жилищной помощи
74 178,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 104 856,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
29 307,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
377 297,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 180 678,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
74 776,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25 250,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
25 250,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
299 407,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
119 407,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
103 457,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 500,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
14 350,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций