Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 10/84 "2022-2024 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2022 жылғы 29 қарашадағы № 20/159 шешімі
Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1.Ақтау қалалық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы №10/84 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26233 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 920 660,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 29 330 220,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 175 412,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 10 459 771,1 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 11 955 257 мың теңге;
2) шығындар – 44 119 972,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 001 433,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 113 848 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 112 414,6 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 6 799 255,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
- 6 799 255,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 1 787 139 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 364 619 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 778 224,8 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2 тармақта:
үшінші абзац келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы– 15,6 пайыз;";
алтыншы абзац келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"Әлеуметтік салық – 15,5 пайыз.".
3 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 2 138 020 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.";

О внесении изменений в решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 27 декабря 2021 года № 10/84 "О бюджете города Актау на 2022-2024 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 29 ноября 2022 года № 20/159
Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актауского городского маслихата "О бюджете города Актау на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года №10/84 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации Нормативных правовых актов под № 26233) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 920 660,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 29 330 220,1 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 175 412,7 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10 459 771,1 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11 955 257 тысяч тенге;
2) затраты – 44 119 972,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 001 433,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 113 848 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 112 414,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 6 799 255,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 6 799 255,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 787 139 тысяч тенге;
погашение займов – 9 364 619 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 778 224,8 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
в пункте 2:
абзац третий изложить в новой редакции следующего содержания:
"Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 15,6 процентов;";
абзац шестой изложить в новой редакции следующего содержания:
"Социальный налог – 15,5 процентов.".
пункт 3 изложить в новой редакции следующего содержания:
"Учесть, что в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 2 138 020 тысяч тенге.";

96 116,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
96 116,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
155 740,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
155 740,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
119 061,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
119 061,0
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
36 679,0
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 679,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
4 265 656,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
637 555,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
637 555,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
637 555,0
2
Әлеуметтiк көмек
3 476 953,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 427 703,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
219 280,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
35 978,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 324 856,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
35 349,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
377 297,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 360 167,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
74 776,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
49 250,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
49 250,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
151 148,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
135 047,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 103,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

96 116,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
96 116,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
155 740,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
155 740,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
119 061,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
119 061,0
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
36 679,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
36 679,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 265 656,0
1
Социальное обеспечение
637 555,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
637 555,0
005
Государственная адресная социальная помощь
637 555,0
2
Социальная помощь
3 476 953,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 427 703,0
002
Программа занятости
219 280,0
006
Оказание жилищной помощи
35 978,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 324 856,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
35 349,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
377 297,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 360 167,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
74 776,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
49 250,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
49 250,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
151 148,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
135 047,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
104 103,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат