Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №9/110 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 сәуірдегі № 12/129 шешімі
Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №9/110 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №26246 болып тіркелген) келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 689 228,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 354 592,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 289 947,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша– 40 741,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 003 947,0 мың теңге;
2) шығындар – 9 700 143,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 152 653,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 252 697,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 100 044,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -163 568,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 163 568,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 252 697,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 100 044,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 915,6 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 592 543,6 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 93 171,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 40 182,5 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 55 320,9 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 52 656,6 мың теңге;
Қызан ауылы – 40 177,9 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 44 497,3 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 73 128,9 мың теңге;
Жармыш ауылы – 37 350,3 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 34 575,7 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 56 068,4 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 29 471,2 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 35 942,9 мың теңге.";
келесідей мазмұндағы 6-1 тармақпен толықтырылсын:
"6-1. 2022 жылға арналған аудан әкімдігінің резерві 50 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнение в решение Мангистауского районного маслихата от 24 декабря 2021 года №9/110 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 21 апреля 2022 года № 12/129
Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №9/110 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26246) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 689 228,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 354 592,7 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 289 947,5 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 40 741,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 3 003 947,0 тысяч тенге;
2) затраты – 9 700 143,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 152 653,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 252 697,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –100 044,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 163 568,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 163 568,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 252 697,0 тысяч тенге;
погашение займов – 100 044,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 915,6 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2022 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 592 543,6 тысячи тенге, в том числе:
села Шетпе – 93 171,0 тысяча тенге;
села Жынгылды – 40 182,5 тысячи тенге;
сельского округа Сайотес – 55 320,9 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 52 656,6 тысяч тенге;
села Кызан – 40 177,9 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 44 497,3 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 73 128,9 тысяч тенге;
села Жармыш – 37 350,3 тысяч тенге;
села Акшымырау – 34 575,7 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 56 068,4 тысяч тенге;
сельского округа Шебир – 29 471,2 тысяча тенге;
сельского округа Отпан – 35 942,9 тысячи тенге.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Утвердить резерв акимата района на 2022 год в сумме 50 000,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

474 597,1
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
44 013,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
44 013,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
187 770,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
187 770,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
55 815,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 815,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
96 454,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 431,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
4 029,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 143,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
26 851,8
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 678,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
2 678,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
36 153,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 153,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
51 712,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 712,0
02
Қорғаныс
17 944,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 944,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17 944,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 376,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 376,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2 376,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
817 887,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

474 597,1
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
44 013,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
44 013,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
187 770,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
187 770,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
55 815,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
55 815,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
96 454,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 431,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
4 029,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
64 143,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
26 851,8
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 678,0
040
Развитие объектов государственных органов
2 678,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
36 153,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
36 153,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
51 712,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
51 712,0
02
Оборона
17 944,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 944,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17 944,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 376,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 376,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 376,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
817 887,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь

008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
11 588,0
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
100 974,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 542,8
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
60 569,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 030,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
20 899,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
3 640,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
95 331,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
64 423,7
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
64 423,7
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
25 932,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 932,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
4 976,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 976,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
81 825,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
67 090,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 090,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
14 735,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 735,0
12
Көлік және коммуникация
887 310,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
887 310,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
641 965,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
198 177,0
051
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
47 168,0
13
Басқалар
327 271,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
24 095,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 095,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
11 588,0
004
Функционирование районных (городских) библиотек
100 974,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
36 542,8
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
60 569,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков
36 030,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
20 899,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
3 640,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
95 331,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
64 423,7
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
64 423,7
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
25 932,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
25 932,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
4 976,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
4 976,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
81 825,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
67 090,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
67 090,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
14 735,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
14 735,0
12
Транспорт и коммуникации
887 310,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
887 310,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
641 965,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
198 177,0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
47 168,0
13
Прочие
327 271,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
24 095,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
24 095,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)