Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 9/110 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 5 қыркүйектегі № 14/146 шешімі
Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №9/110 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №26246 болып тіркелген) келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 214 331,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 261 351,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 84 328,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша– 40 741,0 мың теңге; трансферттер түсімдері бойынша –3 827 910,0 мың теңге;
2) шығындар – 10 225246,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 152 653,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 252 697,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 100 044,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -163 568,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 163 568,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі –252 697,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 100 044,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 915,6 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 631 023,6 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 107 421,8 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 40 698,5 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 54 589,9 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 58 976,6 мың теңге;
Қызан ауылы – 43 629,9 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 47 519,3 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 74 361,9 мың теңге;
Жармыш ауылы – 39 424,3 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 36 455,3 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 55 941,0 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 32 797,2 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 39 207,9 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке келесідей мөлшерде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:

О внесении изменений и дополнения в решение Мангистауского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 9/110 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 5 сентября 2022 года № 14/146
Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №9/110 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26246) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы– 10 214331,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям– 6 261 351,5 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям– 84 328,5 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 40 741,0 тысяча тенге; поступленням трансфертов– 3 827 910,0 тысяч тенге;
2) затраты – 10 225246,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 152 653,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 252 697,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –100044,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами -0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 163 568,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
163 568,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 252 697,0 тысяч тенге;
погашение займов – 100 044,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 915,6 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2022 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 631 023,6 тысячи тенге, в том числе:
села Шетпе – 107 421,8 тысяча тенге;
села Жынгылды – 40 698,5 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 54 589,9 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 58 976,6 тысяч тенге;
села Кызан – 43 629,9 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 47 519,3 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 74 361,9 тысяча тенге;
села Жармыш – 39 424,3 тысячи тенге;
села Акшымырау – 36 455,3 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 55 941,0 тысяча тенге;
сельского округа Шебир – 32 797,2 тысяч тенге;
сельского округа Отпан – 39 207,9 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:

80 197,0 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
46 862,0 мың теңге – мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
19 433,0 мың теңге – мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
40 245,0 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
22 796,0 мың теңге – Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай статционарлық үлгідегі медициналық – әлеуметтік мекемелер, үйге қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
65 923,0 мың теңге – Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
17 884,0 мың теңге – Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
23 851,0 мың теңге –  мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін жеке көмекші, құлағы естімейтін мүгедектігі бар адамдар үшін - ымдау тілінің мамандарын ұсыну;";
5 тармақта:
төртінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"66 108,0 мың теңге – Маңғыстау ауданы Тұщыбек ауылының "Шипажай" және "Қызылтаң" шағын аудандарында жаңадан салынған тұрғын үйлерге тоқ желілері және жетіспейтін тоқ желілерін тарту құрылысына;";
бесінші абзац алынып тасталсын;
жетінші, сегізінші абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
"180 121,0 мың теңге – Маңғыстау ауданы Шетпе ауылы Қосбұлақ - 1 шағын ауданындағы жаңадан бөлінген жер телімдері үшін тоқ желілерін және газ құбырын тарту құрылысына (173 учаске);
501 862,0 мың теңге – Маңғыстау ауданы Тасмұрын және Тиген тұрғын алаптарының газ тарату жүйелерінің құрылысына;";
келесідей мазмұндағы 5-1 тармақпен толықтырылсын:
"5-1. 2022 жылға арналған аудан бюджетке келесіндей мөлшерде Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферттерінің қаралғаны ескерілсін:

80 197,0 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
46 862,0 тысячи тенге – установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
19 433,0 тысячи тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
40 245,0 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
22 796,0 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения-за счет гарантированного трансферта из Национального фонда;
65 923,0 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий-за счет гарантированного трансферта из Национального фонда;
17 884,0 тысячи тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
23 851,0 тысяча тенге – на обеспечение лиц с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, специалистов жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху;";
в пункте 5:
абзац четвертый изложить в новой редакции:
"66 108,0 тысяч тенге – на строительство электролиний к новопостроенным жилым домам и отсутствующих линий электроснабжения в микрорайонах "Шипажай" и "Кызылтан" села Тущыбек Мангистауского района;";
абзац пятый исключить;
абзацы седьмой, восьмой изложить в новой редакции:
"180 121,0 тысяча тенге – на строительство электролиний и газопровода для нововыделенных земельных участков в микрорайоне Косбулак-1 села Шетпе Мангистауского района (173 участок);
501 862,0 тысячи тенге – на строительство газораспределительных систем жилых массивов Тасмурын и Тиген Мангистауского района;";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены гарантированные трансферты из Национального фонда в следующих размерах:

500 000,0 мың теңге – көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
476 305,0 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау аудандық мәслихатының хатшысы А.Сарбалаев
Маңғыстау аудандық мәслихатының

500 000,0 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
476 305,0 тысяч тенге – на реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельской местности в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Мангистауского районного маслихата А.Сарбалаев
Приложение
к решению Мангистауского районного

10 225246,6
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
489 273,8
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
42 889,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
42 889,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
186 077,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
186077,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
56 414,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 414,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
105 349,5
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 431,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
7 461,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 943,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
23 514,5
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 678,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
2 678,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
36 153,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 153,0
801
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың)жұмыспенқамту, әлеуметтікбағдарламаларжәнеазаматтықхалактілерінтіркеубөлімі
59 712,0
001
Жергіліктідеңгейдежұмыспенқамту, әлеуметтікбағдарламаларжәнеазаматтықхалактілерінтіркеусаласындағымемлекеттіксаясаттыіскеасыружөніндегіқызметтер
59 712,0
02
Қорғаныс
17 944,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 944,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17 944,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 352,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 352,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2 352,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 233 795,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

10 225246,6
01
Государственные услуги общего характера
489 273,8
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
42 889,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
42 889,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
186 077,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
186 077,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
56 414,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
56 414,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
105 349,5
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 431,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
7 461,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
72 943,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
23 514,5
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 678,0
040
Развитие объектов государственных органов
2 678,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
36 153,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
36 153,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояниярайона (города областного значения)
59 712,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ ирегистрации актов гражданского состояния
59 712,0
02
Оборона
17 944,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 944,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17 944,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 352,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 352,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 352,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 233 795,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)