Түпқараған аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 10/67 "2022 - 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2022 жылғы 13 қыркүйектегі № 16/97 шешімі
Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Түпқараған аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы №10/67 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26361 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 694 986,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 092 495,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 187 105,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 251 614,3 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 5 163 771,8 мың теңге;
2) шығындар – 9 717 524,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28 050,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 55 134,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 27 084,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 50 587,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру(профицитін пайдалану) – 50 587,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 55 134,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 27 084,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 22 537,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Түпқараған аудандық мәслихатының хатшысы
Д.Меңдіханов
Түпқараған аудандық мәслихатының

О внесении изменений в решение Тупкараганского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 10/67 "О районном бюджете на 2022– 2024 годы"
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 13 сентября 2022 года № 16/97
Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тупкараганского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года №10/67 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26361) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3  соответственно к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 9 694 986,7 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 092 495,6 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 187 105,0 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 251 614,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 163 771,8 тысячи тенге;
2) затраты  – 9 717 524,0 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28 050,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 55 134,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27 084,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 50 587,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
50 587,3 тысяч тенге;
поступление займов –55 134,0 тысячи тенге;
погашение займов – 27 084,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 22 537,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
СекретарьТупкараганского районного маслихата
Д.Меңдіханов
Приложение
к решению Тупкараганского районного

158 869,7
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
31 257,2
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 257,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 452,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
902,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
550,0
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
1 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
167 108,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
137 108,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
30 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
270 902,3
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 495,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
209 407,3
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
200,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
200,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
52 946,6
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 946,6
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
6 174,5
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 174,5
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
44 037,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 037,0
02
Қорғаныс
20 878,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20 878,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20 878,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
18 120,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

158 869,7
454
Департамент предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
31 257,2
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере предпринимательства и развития сельского хозяйства на местном уровне
31 257,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 452,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
902,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
550,0
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
1 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
167 108,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
137 108,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
30 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
270 902,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
61 495,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
209 407,3
067
Отдел строительства района (города областного значения)
200,0
040
Развитие объектов государственных органов
200,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
52 946,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
52 946,6
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
6 174,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
6 174,5
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
44 037,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
44 037,0
02
Оборона
20 878,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20 878,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 878,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
18 120,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

18 120,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
18 120,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
654 897,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
153 572,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
153 572,0
801
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
436 828,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
189 055,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 253,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
650,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 124,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
142 216,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
43 335,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
34 195,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000,0
801
Аудандық (облысытық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту,әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
54 497,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 200,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамассыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
53 297,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 689 125,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы,жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40 000,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
40 000,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 649 125,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
104 660,6
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 833 169,4
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
10 420,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
9 507,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
691 368,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

18 120,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
18 120,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
654 897,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
153 572,0
010
Государственная адресная социальная помощь
153 572,0
801
Отдел регистрации занятости, социальных программ и актов гражданского состояния района (города областного значения).
436 828,0
004
Программа занятости
189 055,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 253,0
007
Оказание жилищной помощи
650,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 124,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
142 216,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
43 335,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
34 195,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
54 497,0
018
Оплата услуг по исчислению, выплате и выдаче пособий и других социальных выплат
1 200,0
050
Для обеспечения прав инвалидов и повышения качества жизни в Республике Казахстан
53 297,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 689 125,0
458
Управление жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения).
40 000,0
012
Эксплуатация системы водоснабжения и водоотведения
40 000,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 649 125,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
104 660,6
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 833 169,4
005
Развитие коммунального хозяйства
10 420,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
9 507,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
691 368,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство