Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 5 мамырдағы № 586 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" қаулысына сәйкес Рудный қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) ресми жарияланғанынан кейін осы қаулының Рудный қаласы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастырылуын;
3) жоғарыда көрсетілген Ереженің заңнамада белгіленген тәртіппен әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Рудный қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Рудный қаласының әкімі Қ. Испергенов
Рудный қаласы әкімдігінің
2022 жылғы "5" мамырдағы
№ 586 қаулысымен
бекітілген
Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі (мемлекеттік органы) экономика және бюджеттік жоспарлау саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Мекеменің ведомстволары жоқ.
3. Мекеме өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Мекеме мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және атауы мемлекеттік тілде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. Мекеме азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Рудненский городской отдел экономики и бюджетного планирования" акимата города Рудного
Постановление акимата города Рудного Костанайской области от 5 мая 2022 года № 586
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат города Рудного ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Рудненский городской отдел экономики и бюджетного планирования" акимата города Рудного.
2. Государственному учреждению "Рудненский городской отдел экономики и бюджетного планирования" акимата города Рудного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Рудного после его официального опубликования;
3) государственную регистрацию вышеуказанного Положения в органах юстиции в установленном законодательством порядке.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Рудного.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Рудного К. Испергенов
Утверждено
постановлением акимата
города Рудного
от "5" мая 2022 года
№ 586
Положение о государственном учреждении "Рудненский городской отдел экономики и бюджетного планирования" акимата города Рудного
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел экономики и бюджетного планирования" акимата города Рудного (далее – Учреждение) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах экономики и бюджетного планирования.
2. Учреждение не имеет ведомства.
3. Учреждение осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Учреждение является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Учреждение вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Учреждение имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Учреждение по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Учреждения и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

6. Мекеме Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. Мекеме өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен Мекеме басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. Мекеменің құрылымы және штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекiтіледi.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жерi: 111500, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Рудный қаласы, Ленин көшесі, 95.
10. Осы Ереже Мекеменің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Мекеменің қызметiн каржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
12. Мекемеге кәсіпкерлік субъектілерімен Мекеменің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер Мекемеге заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Мемлекеттiк органның мақсаттары мен өкілеттіктері
13. Мақсаттары:
1) әлеуметтік-экономикалық даму басымдықтарын тиімді іске асыруға ықпал ететін жоспарлау жүйесін дамыту;
2) елдегі және қаладағы экономикалық жағдайдың өзгеруіне уақтылы мән беру және қала экономикасын тұрақтандыру бойынша шара қолдану;
3) инвестициялық белсенділікті арттыруға жәрдемдесу;
4) экономикалық жоспарлауды жетілдіру;
5) нәтижеге бағытталған үш жылдық бюджеттік жоспарлауды жүзеге асыру.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
қала әкіміне, "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне қаланың әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар енгізу;
өз құзыреті шегінде нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу;
мемлекеттік органдардан, лауазымды адамдардан және барлық меншік нысанындағы шаруашылық жүргізуші субъектілерден сұрау салу бойынша ақпарат, құжаттар және өзге де материалдар алу;
Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңнамасын сақтау, азаматтардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін сақтау мен қорғауды, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін заңда белгіленген мерзімде қарауды қамтамасыз ету, олар бойынша қажетті шаралар қолдану;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
2) міндеттері:
қаланың кәсіпорындары, ұйымдары мен мекемелерінің стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды орындауына мониторинг жүргізуді жүзеге асыру;
өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдарға ақпараттық-талдау материалдарын дайындау және ұсыну;
қызметін Қазақстан Республикасының заңына және нормативтік құқықтық актілерге сәйкес жүзеге асырады.

6. Структура и лимит штатной численности Учреждения утверждается в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица: 111500, Республика Казахстан, Костанайская область, город Рудный, улица Ленина, 95.
8. Настоящее Положение является учредительным документом Учреждения.
9. Финансирование деятельности Учреждения осуществляется из республиканского и местных бюджетов, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
10. Учреждению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Учреждения.
Если Учреждению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного органа
11. Задачи:
1) развитие системы планирования, способствующей эффективной реализации приоритетов социально-экономического развития;
2) своевременное реагирование на изменения экономической ситуации в стране и городе и принятие мер по стабилизации экономики города;
3) содействие повышению инвестиционной активности;
4) совершенствование экономического планирования;
5) осуществление трҰхлетнего бюджетного планирования, ориентированного на результат.
14. Полномочия:
1) права:
внесение акиму города, государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" предложений по основным направлениям социально-экономического развития города;
в пределах своей компетенции участвовать в разработке нормативно-правовых актов;
получение информации, документов и иных материалов от государственных органов, должностных лиц и хозяйствующих субъектов всех форм собственности по запросу;
соблюдение Конституции, законодательства Республики Казахстан, обеспечение соблюдения и защиты прав, свобод и законных интересов граждан, рассмотрения в установленные законом сроки обращений физических и юридических лиц, принятия по ним необходимых мер;
осуществление иных прав и обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2) обязанности:
осуществление мониторинга за исполнением предприятиями, организациями и учреждениями города стратегических и программных документов;
в пределах своей компетенции подготавливать и представлять государственным органам информационно-аналитические материалы;
осуществлять деятельность в соответствии с законом Республики Казахстан и нормативными правовыми актами.

15. Функциялары:
1) Рудный қаласының аумағын дамыту бағдарламасының жобасын және Рудный қаласының аумағын дамыту бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлеу;
2) Рудный қаласының аумағын дамыту бағдарламасына мониторинг жүргізу;
3) жергілікті атқарушы органдарға мемлекеттік жоспарлау жүйесінің (Рудный қаласының аумағын дамыту бағдарламасы, қалалық бюджетті әзірлеу бойынша) әрі қарай жұмыс істеуі бойынша негізгі нормаларды түсіндіру;
4) қалалық бюджетті әзірлеу, әкімдік қарауына бюджет жобасын енгізу;
5) экономиканы қаржылық қалпына келтіру бойынша шараларды әзірлеу және қала әкіміне ұсыныстар енгізу;
6) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар құрылымдарын жақсарту бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу;
7) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік инвестициялық жобаларын қарау және олар бойынша экономикалық қорытынды әзірлеу;
8) қалалық бюджетті нақтылау бойынша ұсыныстар енгізу;
9) Рудный қаласының бюджет комиссиясы қызметін қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды үйлестіру, бюджет комиссиясы отырысының хаттамасын дайындау;
10) басым бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тізбесін құру;
11) жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламалар жобаларын келісу;
12) қала экономикасының жағдайын талдау;
13) бағдарламаларды, іс-шаралар жоспарларын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, облыс және қала әкімінің және әкімдігінің тапсырмаларын орындау бойынша есептерді әзірлеу;
14) Рудный қаласы кәсіпорындарының қызметін талдау;
15) қала бойынша экономикалық және әлеуметтік бағдарламаларды орындау бойынша іс-шаралар жоспарларын әзірлеу жөнінде бөлімдердің, қалалық әлеуметтік және қаржы қызметтерінің жұмысын үйлестіру;
16) әкімдік отырыстарына әлеуметтік-экономикалық даму мәселелері бойынша әкімнің баяндамасын және сөзін дайындау;
17) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының лимиттерін, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының болжамды көрсеткіштері, бюджет қаражатын жұмсаудың басым бағыттары, жоспарлы кезеңге арналған тиісті бюджет тапшылығының мөлшері негізінде жаңа бастамаларға арналған лимиттерді айқындау;
18) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін Қазақстан Республикасының бюджет және өзге де заңнамасына сәйкес келуі тұрғысынан қарау;
19) жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін, бюджеттік бағдарламаларының жобаларын қарау қорытындылары бойынша бюджеттік өтінімдер мен бюджеттік бағдарламалардың жобалары бойынша қорытындылар қалыптастыру және оларды тиісті бюджет комиссиясының қарауына жіберу;

15. Функции:
1) разработка проекта Программы развития территории города Рудного и плана мероприятий по реализации Программы развития территории города Рудного;
2) мониторинг Программы развития территории города Рудного;
3) разъяснение основных норм по дальнейшему функционированию системы государственного планирования (по Программе развития территории города Рудного, по разработке городского бюджета) для местных исполнительных органов;
4) разработка городского бюджета, внесение проекта бюджета на рассмотрение акимата;
5) разработка мер и внесение предложений акиму города по финансовому оздоровлению экономики;
6) участие в разработке предложений по улучшению структуры организаций, финансируемых из местного бюджета;
7) рассмотрение бюджетных инвестиционных проектов администраторов бюджетных программ и разработка по ним экономического заключения;
8) внесение предложений по уточнению городского бюджета;
9) координация работы по обеспечению деятельности бюджетной комиссии города Рудного, подготовка протоколов заседаний бюджетной комиссии;
10) формирование перечня приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ);
11) согласование проектов бюджетных программ администратора местных бюджетных программ;
12) анализ состояния экономики города;
13) разработка отчетов по выполнению программ, планов мероприятий, поручений Правительства Республики Казахстан, акима и акимата области и города;
14) анализ деятельности предприятий города Рудного;
15) координация работы отделов, городских социальных и финансовых служб по разработке планов мероприятий по выполнению экономических и социальных программ по городу;
16) подготовка докладов и выступлений акима по вопросам социально-экономического развития на заседания акимата;
17) определение лимитов расходов администраторов бюджетных программ, лимитов на новые инициативы на основе прогнозных показателей социально-экономического развития Республики Казахстан, приоритетных направлений расходования бюджетных средств, размера дефицита соответствующего бюджета на плановый период;
18) рассмотрение бюджетных заявок администраторов бюджетных программ на предмет их соответствия бюджетному и иному законодательству Республики Казахстан;
19) по итогам рассмотрения бюджетных заявок, проектов бюджетных программ администраторов местных бюджетных программ формирование заключений по бюджетным заявкам и проектам бюджетных программ и направление их на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии;

20) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету;
21) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттеріне қол жеткізуді қамтамасыз ету;
22) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
3. Мемлекеттiк органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
16. Мекемені басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, ол Мекемеге жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
17. Мекеменің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
18. Мекеменің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасары болады.
19. Мекеменің бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) Мекеме жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
2) Мекемеге жүктелген міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
3) Мекеме қызметкерлерінің өкілеттіктерін айқындайды;
4) заңнамада белгіленген тәртіппен қызметкерлерге тәртіптік жаза қолданады, қызметкерлерді қабылдау және жұмыстан босату жөніндегі бұйрықтарға қол қояды;
5) өз өкілеттіктері шегінде Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарының орындалуын қамтамасыз етеді;
6) Мекеме қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтарға қол қояды;
7) Мекеме құрылымы, штат саны және штат кестесі бойынша ұсыныстар әзірлейді және оларды әкімге бекітуге енгізеді, Мекеменің қаржыландыру жоспары бойынша қаражатты үнемдеу шегінде қызметкерлерге қосымша ақылар, материалдық көтермелеу мөлшерін белгілейді;
8) өз құзыретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Мекеменің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
20. Басшы өз орынбасарының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Мекеменің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкiн.
Мекеменің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Мекемеге бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.

20) оказание государственных услуг в соответствии с законодательством;
21) обеспечение доступности стандартов и регламентов государственных услуг;
22) иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
16. Руководство Учреждения осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Учреждение задач и осуществление им своих полномочий.
17. Первый руководитель Учреждения назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Первый руководитель Учреждения имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя Учреждения:
1) организует и руководит работой Учреждения;
2) несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Учреждение функций;
3) определяет полномочия работников Учреждения;
4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников, подписывает приказы по приему и увольнению работников;
5) в пределах своих полномочий обеспечивает исполнение требований законодательства Республики Казахстан;
6) подписывает приказы, обязательные для исполнения работниками Учреждения;
7) разрабатывает предложения по структуре, штатной численности и штатному расписанию Учреждения и вносит их акиму на утверждение, устанавливает доплаты, размер материального поощрения сотрудников в пределах экономии средств по плану финансирования Учреждения;
8) принимает решения по другим вопросам, относящимся к его компетенции;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя Учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Учреждение может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Учреждения формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Учреждением относится к коммунальной собственности.

23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Мекеме өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне берілген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Мекемені қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

23. Учреждение не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение Учреждения осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.